Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daa, Poca si Oana, exact asa era si la noi, odata am stat si 2 ore...Eu am insistat. Acum doar daca e f obosita ii ia mai mult de o jumatate de ora. Aaa, si daca adiarme cu taica-su, ca se hluzesc si se harjonesc, pana ce i se termina ei bateriile :) Dar cam asta e timpul lor impreuna si fara mine.

Multumesc, I e ceva mai bine azi, eu am inceput antibioticele, ca alta solutie nu aveam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi iesim la raport cu probleme de somn. seara o ora garantat, pana adoarme. tot asa: dupa ce ne culcam vrea de toate: apa, jucariile (intotdeauna aduse pe rand), de mancare, etc...orice ar putea amana somnul! [fri] plus ca ma calareste la greu si e intr-o continua vanzoleala in pat [batcap]  la pranz adoarmea un pic mai repede, fiind obosita de la gradinita. in timpul saptamanii. in weekend...adoarme urland de oboseala, pe la ora 3-4 [smulgpar]

de luni am trecut la programul pana la ora 16, la cresa. a acceptat foarte usor trecerea. ii place sa doarma la cresa. si adoarme rapid acolo [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, sper să treacă repede, câta durat la voi Mes?

Da, Maddutz, fix așa e, apă, piş,  țiți, multiple jucării, sărit și tăvălit în pat, călărit mama, etc. Exasperant. Aseară am avut porție dublă, a adormit cu greu pe la 22, iar când a venit tați la culcare, pe la 23, l-a pupat și trezit, de-abia după 12 a adormit.  Inutil să zic ce i-au auzit urechile d-lui tati. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

 

Asa e si la noi cu somnul, dar, de multe ori nu mai resist si il legan pe picioare.

Chiar si asa dureaza 20-30 de minute cateodata.

 

Azi sarbatorim 2 saptamani de gradi. Mai plange foarte putin dimineata, dar merge cu doamna nu se mai impotriveste. La inceput statea timid intr-un colt, acum se joaca, mananca, e OK. Inca nu l-am lasat la somn acolo, sper sa se acomodeze la fel de repede ca Balerina :)

In rest, muci cat cuprinde, putina febra, voma, tuse, le-am experimentat pe toate in aceste 2 saptamani. De-abia astept sa treaca iarna asta brrrrr

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mda, sper să treacă repede, câta durat la voi Mes? Da, Maddutz, fix așa e, apă, piş, țiți, multiple jucării, sărit și tăvălit în pat, călărit mama, etc. Exasperant. Aseară am avut porție dublă, a adormit cu greu pe la 22, iar când a venit tați la culcare, pe la 23, l-a pupat și trezit, de-abia după 12 a adormit. Inutil să zic ce i-au auzit urechile d-lui tati.

Vreo 2-3 saptamani. Noi in dormitorul ei aveam doar 1carte si o jucarie max 2. Avea voie sa ia cu ea 1 singura din sufragerie. Daca cerea alta, ii ziceam usurel ca maine dimineata. Se smiorcaia cca 1 minut, apoi cerea altele: apa (si nu bea decat o gura :) ). Noi ii ziceam la tot ce cere ca e timp pentru toate maine, dupa ce se trezeste :) Nu stiu cat pricepea, dar incet incet, parca a limitat solicitarile. Bine, si noi ne tineam de cuvant daca isi aducea amibte dimineata de jucaria x sau cartea y,normal ca le gasea exact aco unde ii spusesem sa le lase. Era destul de reticenta la inceput sa le lase si sa mearga la somn, apoi s-a convins ca tot acolo sunt  :)

Treptat, nu i a mai trebuit jucarie sau carti la ora de somn. Le are in sufragerie la dispozitie pe toate. Asta ppne ca in sufragerie, in coltul ei e mereu dezastru, dar, na..asa e cu copii :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da si Matei a avut o perioada cand ii trebuiau tot felul de jucarii la somn, facea orice sa nu doarma. Acum se limiteaza la apa, pipi, titi, kk (dupa ce le termina le ia de la capat de muuuulte ori) dar pentru fiecare trebuie sa aprinda el lumina si sa o stinga, iar daca face pipi, isi duce el olita la baie, apoi se spala pe maini si totul dureaza enorm. Asa ajungem sa dormim si dupa o ora jumatate- doua, dupa ce ne-am pus in pat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...