Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

alex, apropos de setul de curatenie care l-ai cumparat pentru AC. la cresa balerinei, i-a "invatat" sa dea cu mopul, sa mature si sa stranga cu farasul, sa steaga geamurile, sa spele vasele, etc. si in pozele de la cresa, vad deseori cum se joaca, facand aceste activitati. balerina nu prea este fan, poate si pentru ca nu ma vede facand aceste activitati. sau, poate, pur si simplu...seamana cu tati....sau cu mami....sau cu amandoi [:-)))]

cat despre setul cu taiatul fructelor, la cresa au un cutit (sper ca, unul cu care nu se pot rani) cu care isi taie singuri banane, cand au chef. si acasa cand mai prinde un cutit, il ia foarte natural si cauta ceva sa poata taia. iar mie, imi sta inima in loc, ca nu intotdeauna il nimereste pe cel cu care nu se poate taia [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Al doilea link pare interesant, Alex! Se joacă AC cu jucăria?

Maddutz, așa și la noi, gătim împreună. Când era mic în sling, acum îl pun în fund lângă mine. Ieri amesteca în cratița cu spanac :) Știe unde arde și nu pune mâna. Dar sunt mereu lângă el. Cuțitele le-am mutat temporar sus, lângă farfurii, că prea des băga mâna în sertar. Îl las cu alea din setul de tacâmuri pentru copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da si Ac e fan cuțit. Ma înnebunește cu "tu, tu, tai ". Adica el sa taie. Ac crede ca eu=tu :). De fapt, toata ziua numai asa zice "tu, tu".Ca vrea el sa faca tot si, neapărat, singur. Si eu am pus cutitele undeva unde nu ajunge usor dar cum ii place sa scoată vesela din masina de spalat si sa o puna la loc, inevitabil mai ia si cutite dar mi le da mie. E foarte drăguț cand alearga cu cuțitul in mana spre mine.  [help]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da si Ac e fan cuțit. Ma înnebunește cu "tu, tu, tai ". Adica el sa taie. Ac crede ca eu=tu :). De fapt, toata ziua numai asa zice "tu, tu".Ca vrea el sa faca tot si, neapărat, singur. Si eu am pus cutitele undeva unde nu ajunge usor dar cum ii place sa scoată vesela din masina de spalat si sa o puna la loc, inevitabil mai ia si cutite dar mi le da mie. E foarte drăguț cand alearga cu cuțitul in mana spre mine.  [help]

da, si balerina spune tu in loc de eu, dar foloseste destul de rar pronumele in contextul asta. oricum, cred ca e destul de complicat pentru ei sa inteleaga diferenta dintre eu si tu. dar in loc de eu (tu) ea prefera sa-si spune numele. asa ca, toata ziua aud numai "Daia, Daia" in sus, "Daia, Daia" in jos [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...