Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Monica, tu oricum esti varianta feminina a lui Superman  [:)]  [flo2] 

 

Poca, nu ne-ai spus ce fel de tort a servit sarbatoritul [biz]

 

Deea, nu stiu cum rezisti cu Sara dormind pe tine [ascuns]

Si pe Maria o apucase intr-o vreme "dragostea" asta, in fiecare seara voia sa adoarma doar pe burta mea, dar problema cea mai mare era ca se tot foia, cobora, se urca si tot asa vreo jumatate de ora [smulgpar]

Am dezvatat-o incet, incet, spunandu-i de n ori ca pe mami o doare burtica si oferindu-i bratele mele unde se cuibarea si adormea intr-un final.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Tort cu blat simplu din 3 oua, am pus 1/3 cacao in loc de faina, ca asa a fost comanda, si crema de cico cu mascarpone, tot la comanda [biz] E buuun. Cu partea de decorat stau eu mai prost, dar sarbatoritul a fost multumit, deci.... e ok [:-)))]

I-am luat un set cu trenulet, sine, camion, macara, din lemn (http://www.tesco.com/direct/elc-wooden-garage-rail-set/593-1636.prd

), se bat cu Ana Maria de la el [batcap] , plus un excavator care se transforma in mamut (http://www.thetoyshop.com/action-toys-figures/action-figures/VTech-Switch-%26-Go-Dinos---Digger-the-Woolly-Mammoth/p/525092?gclid=CJfczZ3798oCFdW4GwodzqUNqA

), si de la asta se cearta, el vrea "kaki", ea mamut [batcap] Si sa nu credeti ca nu i-am luat si ei cadou de consolare, dar degeaba. Musai amandoi vor acelasi lucru,in acelasi moment [smulgpar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gina, tu cum te simti? cum mai e operatia?

poca, ce i-ai cumparat lui andrei cadou?

restul fetelor, la ce v-ati cadouri v-ati gandti pentru aniversarea celor 2 anisori?

Aparent bine, multumesc. Ultimul control a fost pe la inceputul anului si.......... radiografiile nu aratau prea bine dupa 4 luni [:(] dar ceva semne de consolidare era, foarte firave.

Ma indop cu diverse, doar doar s-o prinde. Nici nu stau in pat cat ar trebui, dar nu prea am cum, mai ales in weekend, cand nu vine bona.

Sotul nu mi-e de mare ajutor la treburi, mai ales cand e voba de copii [smulgpar]

 

Am mai discutat cu doctorul despre ceva metode de stimulare a consolidarii, mai putin invazive, insa nu prea m-a incurajat. De fapt citisem eu despre ultrasunete si despre capsula de ozon de la Constanta, insa ultrasunetele, cel putin in cazul meu, fac mai mult rau decat bine, iar cura de oxigen nu promite prea multe.

 

Problema mea este vascularizarea foarte proasta a zonei de fractura (si genetic, dar si ca urmare a multiplelor interventii), plus circulatia sangvina proasta, deci in directia asta incerc acum sa fac ceva.

Sotul a fost cu mine la ultimul control si de atunci ma tot cicale sa stau cu pilota pe picior tot timpul, inclusiv cand ies din casa (pilota=sa ma incotosmanesc precum baba Dochia, ori eu nu suport asa ceva [alcool] )

 

Doctorul imi tot vorbeste de autotransplant de coasta, spune el ca este un os foarte vascularizat si sunt sanse mari sa se prinda (si-mi tot da exemplu o fata pe care a operat-o la scurt timp dupa mine si-i merge mult mai bine). eu nu vreau sa aud de autotransplant, de fapt nu as vrea sa mai aud de niciun fel de interventie, deja simt ca-mi iau campii [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar] [smulgpar]

 

Maria s-a cam primit cadoul acum vreo doua saptamani: l-a mancat in c--r pe sot (ca altfel nu pot spune) sa-i cumpere si ei tableta, ca imi tot cerea telefonul meu sa se joace [mariaj]

Bine, i-am pus trei joculete de copii, unul de pictat, o pianina si un motan, dar mai mult se uita la cantecele, cand are ea chef de tableta.

Eu nu am fost de acord, dar.......... [mariaj]

 

Nu stiu ce sa-i mai iau, ca papusile nu o pasioneaza, chestii/jocuri mai mari nu am unde sa le insir, iar pentru curte are cam de toate.

Si, orice i-as lua, sigur se va bate cu Mihai pe jucarie/obiect [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tort cu blat simplu din 3 oua, am pus 1/3 cacao in loc de faina, ca asa a fost comanda, si crema de cico cu mascarpone, tot la comanda [biz] E buuun. Cu partea de decorat stau eu mai prost, dar sarbatoritul a fost multumit, deci.... e ok [:-)))]

A iesit foarte fain [flo2]

 

Si sa nu credeti ca nu i-am luat si ei cadou de consolare, dar degeaba. Musai amandoi vor acelasi lucru,in acelasi moment [smulgpar]

Da, cadoul de consolare functioneaza doar daca este........ identic cu al sarbatoritului [smulgpar]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donez copil!!! Gata facut si crescut pana la 2 ani! Abia acum a adormit!!!! Imi vine sa mor de nervi CA trag de ea de o ora jumate.

 

Eu tortul o sa il fac acasa, blat umed de cioco, crema de vanilie si crema de iaurt cu zmeura, imbracat in ganache de cioco alba sau frisca, ma mai gandesc. Si in rest, niste aperitive si o friptura. Nu mai fac nimic CA nu am timp si oricum suntem numai noi, socrii, mama si bunica. Iar cadou vreau sa ii iau o masuta de lemn cu scaunel, micute, pt ea. Si mai vedem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...