Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

yoyo, buna idee, ce le cumparati ghioceilor de ziua lor?

alex, tu spuneai, parca, ca ai mai cumparat ceva jucarii. da-ne si noua idei...

cu ce se mai joaca ghioceii? balerina mai cu nimic. tabla magnetica si cu literele sunt singurele care ii retin atentia timp mai indelungat. ea ia litera, o aseaza pe tabla si imi spune ce litera este si apoi imi spune un cuvant, doua care incep cu litera respectiva (pe care le-a retinut), iar eu trebuie sa-i dau exemple de alte cuvinte care incep cu acea litera.

a redescoperit cartile, dar nu are rabdare sa-i citesc, inca.

 

haideti la masinute ;).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

voi cum stati la capitolul "spalat pe cap"? la noi se lasa cu plansete si vaicareli. de fiecare data cand mergem sa o spal la fundulet, de fiecare data imi atrage atentia: "capul, nuu" (si face si din degetel semnul de nu [:)] ).

ma gandesc sa comand de pe aliexpres:

http://www.aliexpress.com/item/Adjustable-Baby-Hat-Toddler-Kids-Shampoo-Bath-Bathing-Shower-Cap-Wash-Hair-Shield-Direct-Visor-Caps/32601990103.html?spm=2114.13010208.99999999.267.ZdUs9R

 

 

suzie, new, voi nu vreti asa ceva? parca nu as comanda numai o singura bucata. (chiar daca nu platesc transportul, ma gandesc ca le creez mai multa bataie de cap chinezilor sa-mi trimita numai o singura bucata, la cat de ieftin este....)

Ti-l imprumutam pe V sa o invete sa stea la spalatul pe cap, e mai ieftin :)).

 

Nu prea avem probleme...il sapuneste taica-sau si cand e de limpezit eu ii tin mana casi palaria aia si taica-sau toarna cu cana...aveam cana de 1 l...din doua cani e limpezit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai am foarte putin si termin CIC, de alt bb nici nu poate fi vorba (poate infiat [:)] ) si ma tot gandesc ce sa fac. Pun toate aspectele in balanta, intorc problema pe toate partile, dar....... nu stiu [alcool]

Sa-mi caut de munca...... am doi copii mici, deci macar 1000 lei la bona. Cat sa iau eu net sa acopere toate chletuielile (bona, naveta, haine etc etc.)?

Sa ma duc pe 1200 si sa-i cer sotului de pantofi?

 

Pe de alta parte...... nu mai vreau la stapan. Si-atunci pun alte aspecte in balanta. Nici pe partea asta sotul nu prea ma incurajeaza si, trebuie sa recunosc, cam are dreptate. Orice mi-as deschide (am eu cateva idei), imi va manca tot timpul, bona oricum imi va trebui si nici nu am garantia ca ies in profit. Plus ca noi inca mai avem de lucru la casa, nu am terminat amenajarile si-aici e tot vina lui, ca vrea el sa fie totul perfect si lucreaza cu viteza melcului [smulgpar]

Gina, treaba asta nu o gandi doar pentru prezent....e normal ca pt inceput sa castigi mai putin, dar to stand tot aici ajungi...Eu tocmai mi-am dat demisia sa ma apuc sa-mi caut in Cluj...nu ma grabesc, dar e musai sa ma duc sa lucrez ceva. Fiind vorba de un oras asa mare e clar ca la inceput o sa cheltui mai mult decat voi castiga, dar sper ca in 2-3 ani sa nu mai fie asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Donez copil!!! Gata facut si crescut pana la 2 ani! Abia acum a adormit!!!! Imi vine sa mor de nervi CA trag de ea de o ora jumate. Eu tortul o sa il fac acasa, blat umed de cioco, crema de vanilie si crema de iaurt cu zmeura, imbracat in ganache de cioco alba sau frisca, ma mai gandesc. Si in rest, niste aperitive si o friptura. Nu mai fac nimic CA nu am timp si oricum suntem numai noi, socrii, mama si bunica. Iar cadou vreau sa ii iau o masuta de lemn cu scaunel, micute, pt ea. Si mai vedem.

 

Deea, dupa ce se trezeste la pranz iesit afara? Si Tudor a inceput sa faca figuri sa adoarma mai tarziu dar de cand cu vremea buna il scot si dupa amiaza afara si dupa cateva ture de strada e praf.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea, dupa ce se trezeste la pranz iesit afara? Si Tudor a inceput sa faca figuri sa adoarma mai tarziu dar de cand cu vremea buna il scot si dupa amiaza afara si dupa cateva ture de strada e praf.

Dupa ce se trezeste la pranz nu mai iesim. Se trezeste pe la 17-17:30 si oricum dupa amiaza mai lucrez si Eu si nu am cum. S.a mai intamplat sa o scoata tasu la cate o plimbare dar tot asa adoarme. Ma gandesc CA atunci cand va merge la cresa o sa isi schimbe orele CA se trezeste devreme.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mie inclusiv la rmn mi se vede burta...nu stiu ce sa fac sa scap de ea...:(

Eu am reusit sa merg la sala de vreo luna si jumatate. De 2x/saptamana. Nu reusesc sa tin dieta. 

Nu am slabit niciun gram, insa parca arara mai bine corpul, stau mai dreapta si burta nu mai arata a gravida de 5 luni ci cam ca o gravida de 2 luni jumate :))  Me happy ! 

La multi ani lui Andrei, Poca!

Nici mie nu imi vine sa cred ca pruncii nostri au deja 2 ani! 

Eu nici n -am idee ce tort si ce cadou. Eu mai mult ca sigur o sa -i iau carti (saracul copil :) ). Tb sa ii comand si ceva in limba romana ca nu am nicio carte in romana pana acum.

 

Fetelor care va ganditi la business uri, va tin pumnii sa va mearga. Si eu ma gandesc din cand in cand, tb sa ma pun sa-mi fac si plan si calcule.

Ca doar asa o sa vad daca chiar are sanse sa si mearga pe viitor. M am reapucat de cautat job. Greu, greu, ca acuma am si pretentii sa die programul usor, ca sa pot sa impac si copilu' nu sa-l vad 5 min inainte de culcare...

Hmmm.

I a inceput in sfarsit sa faca mici propozitii, e asa amuzanta. Nu pronunta bine decat cuvintele scurte. La cele lungi zice doar ultimelw 2 silabe, dar eu pricep :)

Nu se joaca cu papusi decat la  gradi. Acasa prefera chestii practice: turnat apa, vanturat gris, mutat pom poane dintr o citie in alte recipiente, actionat toate intrerupatoarele la carw ajunge, dar cu matura si mopul de jucarie...su se mai joaca cu niste anumalute safari (are doar cateva pe care le stie bine: catel, pisica, urs, cal) 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara !

 

Cu intârziere dar , Laaa mulți ani primului nostru ghiocel , sa trăiască fericit si iubit !!!! Imi aduc aminte perfect momentul când ai pierdut dopul si panica Juliei :)

 

Oana , mabucur si pentru tine si te admir , sarcina ușoară si bebe sănătos sa vina !!!

 

New , ce frumos ca ii sa burticii jucării , încă un pic si mai ai încă o minune !

 

Multă sănătate Ghioceilor bolnăviori , imi pare rău :(

 

Gina , off , multa sanatate si sa se refaca osul , sa mu mai ai parte nu i o intervenție chirurgicală !

 

Maddutz , eu am cumpărat protecție pentru a nu intra apa in ochi copilului de pe Ali Express , dar Andrei nu prea o agrează , ca sistem chiar funcționează !

 

DEEA , la cât mai multe comenzi !!!

 

Andrei ne pune nervii pe bigudiuri , el este șeful suprem si noi maimuțele , nu face decât cum vrea el si noi suntem bulversați :(((

 

Pup toate fetele si toți ghioceii !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...