Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Maddutz, apropo de atitudinea ta.......

 

Pe mine ma omoara efectiv cand aud parinti spunand copiilor ca nu-i mai iubeste daca au facut nu stiu ce boroboata.

Eu mereu le repet (deocamdata lui Mihai mai des, ca el pricepe, dar mai tarziu si Mariei) ca mama ii iubeste indiferent ce fac, chiar daca e o prostie. As vrea sa vina la mine sa-mi spuna cand au facut ceva rau, nu sa se ascunda, mai ales cand or fi mai mari, tocmai de aceea vreau sa le intre bine in cap: mama ii iubeste, indiferent ce se intampla.

Bine, la final precizez (cum e in contractele cu banca, scrisul marunt, din josul paginii :))) ca m-as bucura sa am copii cuminti :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata!

Mey, sa-ti traiasca feciorul si sa creasca mare-mare!

Cum ati sarbatorit?

multumesc New

 

pai a fost sarbatorit la cresa, cu urcat pe masa, dansat, cantat etc

si acasa desii am avut putini invitati-vreo 12, a fost foarte obositor pt Andrei, aproape mi-a parut rau ca i-am tinut ziua

Unii oameni chiar nu stiu cand sa plece, desii l-au vazut pe Andrei ca e foarte obosit si m-am scuzat de nenumarate ori ca merg sa-l spal, sa-l schimb, sa-i dau sa manance, sa-l pregatesc de somn,numa ca nu le-am zis sa plece , tot nu au plecat si uite asa sa facut ora 11 si ceva cand au plecat.

Binenteles ca piciu nu a vrut sa doarma cand stia ca mai e cineva in casa, si apoi era prea obosit ca sa mai adoarma

si uite asa mi-a luat vreo 2 ore sa-l culc, plus ca a dormit putin si greu din cauza suprastimularii+masele care ies

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mai ridic vocea la ei, ca imi pierd rabdarea usor uneori, mai ales cand sunt obosita/stresata.

 

Suzieq, si daca faceai pauza intre copii, eu cred ca tot la fel se intampla. Eu am dat vina pe varsta pentru lipsa de rabdare, insa stiu destule mame tinere care "patesc" la fel, deci incerc si eu sa caut alti "vinovati" (stresul, oboseala, lipsa de ajutor de la partener samd).

 

Deea, eu le spun ca ii iubesc, dar partea cu nu ma supar orice ar face, sincer, nu as spune-o, pentru ca ............ intelegi de ce.

Ii iubesc orice ar face, dar ma supara daca fac prostii, as vrea sa fie cuminti. Nu leg una de alta, adica nu le spun ca-i iubesc mai putin daca fac prostii, deci iubirea trebuie sa priceapa ca e neconditionata., dar trebuie sa stie ca ma supara cand nu sunt cuminti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gina eu spun f sincer:nu vreau sa fie cuminti! Fiindca ai mei sunt cuminti doar cand sunt bolnavi.

Asa ca sa fie sanatosi

Legat de ce spuneai Deea ca zice Sara nu supa mama! Ana daca doar ridici vocea la ea,incepe sa suspine,si plange suspinand dar intr.un fel cum nu am mai vazut.Deci nici sa ridicam vocea la ea nu putem.Eu mai ridic vocea tasu nu ca nu suporta sa o auda cum suspina.Adevarul e ca nici eu nu suport.Dar alternativa e cam aiurea

Off sper sa.I treaca desi face asa de cand era bb.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara ! Cu intârziere dar , Laaa mulți ani primului nostru ghiocel , sa trăiască fericit si iubit !!!! Imi aduc aminte perfect momentul când ai pierdut dopul si panica Juliei :) Oana , mabucur si pentru tine si te admir , sarcina ușoară si bebe sănătos sa vina !!! New , ce frumos ca ii sa burticii jucării , încă un pic si mai ai încă o minune ! Multă sănătate Ghioceilor bolnăviori , imi pare rău :( Gina , off , multa sanatate si sa se refaca osul , sa mu mai ai parte nu i o intervenție chirurgicală ! Maddutz , eu am cumpărat protecție pentru a nu intra apa in ochi copilului de pe Ali Express , dar Andrei nu prea o agrează , ca sistem chiar funcționează ! DEEA , la cât mai multe comenzi !!! Andrei ne pune nervii pe bigudiuri , el este șeful suprem si noi maimuțele , nu face decât cum vrea el si noi suntem bulversați :((( Pup toate fetele si toți ghioceii !

Multumesc Simona!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...