Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna :)

 

Bine ați venit printre noi IAN si Simon sa trăiți sa aveți viața frumoasa si luminata !!!

New , Andika , Oanac felicitări , ma bucur pentru voi si va admir pentru curaj !!!

 

Meey mulțumim !

 

Drumul in loc de 5.40 a fost de 7 ore de zbor și-n cauza vremii proaste . Andrei a facut febra din prima pana in ultima zi de concediu :((( dar ne-am descurcat , in schimb nu prea am dormit . Mâncarea buna , am facut cura de peste . Cum am ajuns in Norvegia i-a trecut febra :))

 

Gina , multă bafta in noua afacere , sa fie cu spor !

 

Ce minunății ca fac copii voștri ? Vorbesc in fraze ? Mama spunea ca la 2 ani spuneam poezie ... Andrei nu spune nici o poezie ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Sim pt urari!

Andika are o fetita pe nume Uzonka (Simon e numele de fam).

 

Andi stie cateva poezii si cantecele pe care le spune putin stalcit si pe care le-a invatat de la cresa/bunici. Eu nu-s adepta invatatului pe de rost si nici nu vreau neaparat sa stie poezii. Mai degraba ma mandresc cu faptul ca vorbeste clar fata de colegii lui de grupa (pronunta R si S) si mai nimereste verbele la forma corecta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am timp de intrat aici si imi e f dor de voi!!!

Emmi e maricica si vorbeste si in Ro si engleza. mixt, uneori pocit, uneori in limba ei. face propozitii scurte. canta twinkle twinkle little start si altele.

cand vin de la munca abia am timp de stat cu fetele, asa ca m-am decis  ca trebuie sa fac o schimbare. asa ca

 fac un curs de special needs assistant, mai am 3 saptamani si il termin. soo, sunt si mai busy cu full time work si curs. dar sunt f mandra de mine ca m-am urnit sa fac ceva si pentru mine.

asa ca am de scris 3 reports pe teme date si un reflective journal despre practica facuta in scoala( care sa atinga un plan dat de colegiu). Eseul, despre o boala la alegere, l-am facut in linii mari, mai am de adaugat citate si cateva inflorituri- mi-am ales Tulburarile din spectrul autist.

azi am facut prima zi de practica, intr-o scoala cu nevoi speciale aproape de casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...