Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

Cu oliță....îmi vine să mă iau de par...dacă o pun eu face, dacă nu, face pe ea si spune, ca nu.i place, dar tot face. Și iar o țin mai tot timpul cu chilotei, fără pampers, ca iar e iritata rau. Și deci spăl de mă satur toată ziua, face des pipi ca bea f multă apă.

De paști nu i.am luat nimic, o sa primească destule de la mama, soacra, bunica, fratele meu, eu stau ff prost cu finanțele, abia am reușit să fac ceva pregătiri. Așa că iepurașul trage chiulul anul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu ma omor prea tare cu gatitul si curatenia de Pasti. Am facut ca de obicei cantitativ, doar meniul a fost altul.

Si eu alaptez dar un bebe mic :). Andi s-a autointarcat cand eram gravida.

Cu vorbitul stam bine, insa cu olita nu avem progrese. Am doi copii cu scutece.

Sarbatori fericite tuturor alaturi de cei dragi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

Va doresc sarbatori cu soare afara si in suflet, cu liniste si sanatate.

 

Eu nu ma omor prea tare cu gatitul si curatenia de Pasti. Am facut ca de obicei cantitativ, doar meniul a fost altul. Si eu alaptez dar un bebe mic :). Andi s-a autointarcat cand eram gravida. Cu vorbitul stam bine, insa cu olita nu avem progrese. Am doi copii cu scutece. Sarbatori fericite tuturor alaturi de cei dragi!

La curatenie am ramas in urma, abia am reusit ieri sa aspir toata casa si sa sterg praful. Pentru restul........ mai sunt zile.

Cu mancarea la fel si eu :)

Pentru ca "mancaul" nr. 1 nu e acasa, am taiat din menu cate ceva, ca nu avea cine sa manance atat.

Mihai carne nu ar manca.......... Doamne fereste. A stat ier cu doua chiftelute langa el mult si bine, pana a mancat painea goala [smulgpar]

Zic mersi daca mananca macar putina ciorba de perisoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt mine Pastele nu a inceput prea bine. In ajun a avut loc o mega inundatie la servici (precizez ca lucrez in propria mea firma). Bilant-mobila afectata, dar nu dramatic si dosare de acte ude, din fericire unele mai vechi. Acum muncim sa uscam hartii. Aveti ceva idei cum putem face asta mai rapid? Am gasit o solutie pe net-cuptorul cu microunde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lady, nu te pot ajuta :(

Nici la noi nu e super, copiii bolnavi amandoi, Andrei azi e mai bine, dar Ana Maria inca face febra mare, nu prididesc cu ibuprofen+paracetamol [smulgpar] Ei dr i-a prescris si antibiotic, ca are puroi in gat, Andrei in schimb in afara de febra nu a avut nimic, mai sa zic ca nu au acelasi lucru [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

Si noi am avut mici peripetii de Pasti, Tudor a fost extrem de marait si am ajuns sa-l plimbam noaptea cu masina doar sa nu trezeasca toata pensiunea unde am stat, dar acum am ajuns acasa si ne intram usor usor in normal.

 

Ne, ambele nasteri au fost cu dr Tunde Kovacs? Am o ruda carea vrea sa nasca natural la Cluj si ma gandesc sa o trimit la ea. Stiu ca e f buna pe morfologie, dar nu stiu daca asista si la nasteri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...