Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 869
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Adevarat a-nviat!

Da suzie, tot cu ea am nascut. Asista la nasteri si stat si la privat, dar consulta numai la privat si intr-adevar e buna pe morfologie fetala.

Ati fost la ceva pensiune in zona? O recomanzi?

Acum am fost la o pensiunea in zona Sibiului, foarte fain si o recomand, doar ca e drum de vreo 3 ore.

 

Mersi, o sa vorbeasca atunci cu Tunde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a înviat !

 

Nu am mai scris pentru ca iar am avut telefonul stricat :(((

 

De Paști am făcut prima oară cozonac si a ieșit chiar bun . Am sărbătorit noi 3 , norvegieni sunt protestanți si au sărbătorit de Paștele Catolic .

Andrei amesteca romana cu norvegiana in vorbire , din păcate nu pot înțelege :(

Încă i-l alăptez si vrea joaca toată ziua :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hristos a inviat! Va doresc sarbatori cu soare afara si in suflet, cu liniste si sanatate. La curatenie am ramas in urma, abia am reusit ieri sa aspir toata casa si sa sterg praful. Pentru restul........ mai sunt zile. Cu mancarea la fel si eu :) Pentru ca "mancaul" nr. 1 nu e acasa, am taiat din menu cate ceva, ca nu avea cine sa manance atat. Mihai carne nu ar manca.......... Doamne fereste. A stat ier cu doua chiftelute langa el mult si bine, pana a mancat painea goala [smulgpar] Zic mersi daca mananca macar putina ciorba de perisoare.

 

Eu nu ma pot prezenta  cu doua chifteluțe în fata Emmei. De la 7 în sus. Cred ca s preferatele ei. Recordul a fost de 11 chiftele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Salutare si de la noi... Eu nu fac nimic de Pasti ca plecam de acasa, mergem la o pensiune si ne intoarcem luni. Poate fac o pasca fara aluat sa avem pe drum. Deea, cu aceleasi probleme ma confrunt si eu dar fara sa mearga Tudor la cresa, aduce frate-sau si pentru el...Daca ai posibilitatea dupa o tura de antibiotic tine-o mai mult acasa, antibioticul le cam da peste cap imunitatea si culeg mult mai repede crocobaurii...Pediatra copiilor zice ca nu se stimuleaza imunitatea primavara si sa nu le dam nimic acum, desi lui Tudor orl-ista a zis sa-i dau colostrum... Julia, sarcina usoara iti doresc si nervi de otel dupa!!! Esti sigura ca e nepoata si nu e nepot?:P

 

Acum nu mai sunt asa sigura ca e fetiță.  E foarte diferita sarcina asta. Poftesc foarte des, în general  la preparate pe baza de carne, bere, acrituri. Dorm foarte mult, lucru pe care nu l am prea făcut în timpul sarcinii cu Emma. Nu am grețuri dar preparatele pe baza de roșii îmi provoacă repulsie.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emma nu poarta scutec în timpul zilei, doar la somnul de noapte ii pun și rar la cel de zi. Face pipi și caca la olita singura. Merge și ia olita, se dezbracă singura apoi așteaptă cu capul în jos și fundu'n sus sa o șterg. Apoi se imbraca singura pt ca "eu tiță male" Poezii spune odată cu mine și știe versurile, de cantat canta singura pt ca mami "tântă ulât, eu tântă mos". Fițe, ce sa zic?

 

Acum face showuri de magie. Ascunde pisica într un sertar, hocus pocus la la la, trage alt sertar gol ca sa demonstreze ca pisica a dispărut, închide sertarul, hocus pocus la la la, și TADAAAAMMM! apare pisica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarcina ușoară Julia . Tare minunați mai sunt copii ! :)

 

Andrei cânta in Norvegiana si eu acum trebuie sa învăț cântece in norvegiana , umblu cu biletele la mine sa le repet . Este cam frustrant ca nu recunosc ce îmi cânta si de multe ori ce îmi cere :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...