Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tinerete..pana in 30 de ani


Recommended Posts

quote:
Originally posted by tierry
Pai problema nu era ca ma simt eu batrana sau ma ingrozesc ridurile care inevitabil apar, problema era ca m-a deranjat modul in care e expus al meu problema si cred ca de fapt, m-a enervat mai mult ca mi s-a parut foarte superficial in gandire...Adica hai sa fim seriosi, asta era buba ca vai de mine dupa 30 de ani femeia sucks, asta conteaza sau ceea ce conteaza e ce am realizat impreuna, familie, casa si ce-o mai veni...??
pai...din ce ai scris tu initial, am dedus ca discutiati strict subiectul "cum arata femeia dupa 30 de ani". Apropo de emisiunea respectiva. Nu am inteles ca ati fi discutat realizarile voastre impreuna si el ar fi zis "ei, da=le incolo de realizari, casa, familie, istorie, tu nu vezi ca ai celulita?!" Barbatii cam raspund strict la ce ii intrebi. Asta e un prost obicei al lor. Nu esti convinsa ca, daca rabufnesti in fatza lui, se va uita la tine stupefiat: "aaa...da' eu nu la tine m-am referit, asta ai inteles tu?!" Elise & [url="http://i177.photobucket.com/albums/w214/bblisa/63.jpg"]BBLisa[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

ha, ha.. barbatii, spiritul de critic, estetica si "moartea la intrare"..Sigur ca din 10 barbati intrebati pe strada, 9 ti-ar spune ca nu s-ar uita decat la Giselle Bundchen sau cum o cheama pe fata aia..pentru ei conteaza sa li se satisfaca nevoile alea primare: papica, nani, ciorapi curati, si mai ales liniste. Sa nu ne auda, sa fie lasati in pace, sa le vorbim doar daca ne intreaba ei ceva :)) Dar asta evident, este doar un vis, asa cum visam noi la Brad Pitt sau Jude Law. In realitate, se multumesc sa bombane ca ai bagat la spalat ciorapii desperecheati si acum au in sertar cate un ciorap din fiecare model, se multumesc sa le pui in fata meniul lasat de baietii cu pizza, sau sa le arati frigiderul in care zac tot felul de chestii reci si neimbietoare, nu se mai enerveaza cand isi iau ghionturi pt ca de la sforaitul lor au inceput sa zdrangane termopanele, si mai ales, pana la urma inteleg ca mai castiga cate 1,5 secunde de liniste de cate ori zic "da, draga, asa e, cum zici tu". Eu nu mai arat asa cum aratam inainte de a ramane insarcinata. Nu intru acum in detalii, da'..in fine. Mai bine in nici un caz nu arat. Si cu toate astea masculul, ZA MAN, e tot aici. Acuma ma gandesc: poate ca n-a plecat pt ca macar aici stie unde-i sunt ciorapii.. sau poate asteapta ca prin vreun miracol sa termin vreodata de spalat absolut totul, si sa-si gaseasca toate perechile de sosete, sa si le imperecheze, dupa care sa-si apreteze si sa-si calce chilotii asa cum ii facea mama-sa, si s-o stearga de acasa... mai stii?? [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

notquiteso, in primul rand am tras cu ochiul prin pozele tale si FELICITARI! si bebe frumos si tu esti frumoasa!! in al doilea rand imi place cum scrii, citeam ceva anul trecut pe la jurnale... in al treilea rand, dupa nastere probabil ca trei sferturi din femei trec la regnul balene esuate..temporar.(ma gandesc si la mine, ca la 163 ai mei, probabil ca voi fi balena pitica esuata!)...dar, oameni buni, acu nu ca sunt eu obsedata de sport si dieta (de fapt sunt),dar chiar totul se rezolva cu sport si dieta...:) rupe-ti de la gura, mancare, timp, sot, copil si o ora jumate pe zi, baga sport. zau...chiar da roade. si repede.dar din pacate, ne gasim mereu pretexte...si de aia!!! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! "Dorintele neimplinite sunt sursa dramatismului interior. (Cioran)" -
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Eu am 25 ani si vreu sa va spun ca sotul meu de 28 ani imi spune ca abia asteapta sa ne maturizam si noi, sa trecem de 30 de ani cica at ar fi perioada in care femeia are cea mai mare incredere in ea. At nu mai e obsedata de cum arata ci de cum se simte si profita la maxim de viata.Va vine sa credeti? Barbatii nu sunt niciodata multumiti! Gabi si Alexandru-Ionut 19.04.2006
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc babyblue :) La mine momentul de cotitura a fost cand am inceput sa arat mai bine imbracata decat dezbracata. Adica dupa ce am nascut si au inceput sa atarne diverse, sa dispara... (chiar nu inteleg unde a putut dispare fundul meu? Ca doar era un fund intreg...) Mersul la gym nu m-ar ajuta cu nimic, pt ca oricum muschii mei sunt definiti de suncile grasanei pe care le-am tot carat in brate anul asta. Problema cu gravitatia s-ar rezolva doar cu ceva chirurgie, da' la asta nu ma bag. Sincera sa fiu..oricum nu cred ca ma voi mai stradui sa arat bine pentru cineva anume in urmatorii 25 de ani. [url="http://community.webshots.com/album/553422786uJgPKq"] POZE[/url] Mami de Dora-Maria (30.09.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

notquiteso, m-ai facut sa rad la faza cu ciorapii desperechiati deoarece si al meu sot detine niste exemplare pe care ezit sa le arunc ca poate apare si perechea![:D][:D][:D] in rest, referitor la subiect, ce sa spun, ca io i-am depasit pe cei 30 cu inca 3, oops aproape patru si dupa trei sarcini e clar ca nu mai sunt in categoria zana. e, las' ca nici el nu mai e la categoria fat-frumos, ca desi nu are burta si nici kg. in plus,a inceput sa i se rareasca parul, nu chiar de-o chelie, da nu mai are buclele din tinerete! [:D] capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti! IUBESTE SI FA CE VREI!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer ma simt mai bine in pielea mea acum la 31 de ani decat la 20. Asta nu inseamna ca nu am nostalgia tineretii, insa apreciez avantajele pe care mi le-a adus varsta. Si daca e sa ma preocupe si ingrijoreze ceva mai degraba ma ingrijoreaza sanatatea si bolile, asa cum bine a spus Elise decat ridurile. Cat despre celulita, vergeturi - au aparut in viata mea la 16 ani cand m-am ingrasat intr-o vara 15 kg si tot la fel de brusc le-am dat si jos. Credeti-ma la 20 de ani mi-era jena sa apar pe plaja cu ele, acum la 31 pretentiile au scazut, nimeni nu se mai asteapta de la mine sa fiu zana. [:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by fortelady
pai daca am... de ce sa zic ca n-am? doar nu astept ziua cand voi face 30 de ani si buuuuum fix la ora 00:00 imi creste fundu', apar ridurile, infloreste celulita, se sparge oglinda in baie de frica... si de la o floricica proaspata ajung o muma- padurii intr-un minut -------------------------- "blonda, 1,75, 90C, nu vand nimic, doar ma laud..."
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Si eu ma simt mai bine acum dupa 30 de ani decit inainte. Sotul meu zice ca femeile sunt mai frumoase intre 30 si 45 de ani.Sunt mai sigure pe ele,mai sic.o femeie la 35 de ani e mult mai sexy in blugi si o tunsoare indrazneata decit o pustoaica;dar ii sta bine si imbracata elegant. [url="http://community.webshots.com/user/Nonna0223"]poze[/url] [url="http://good-times.webshots.com/album/561238202Icvqws"]poze botez[/url] Monica ,mama lui Andrei (17 iulie 2007)si Vlad (8 martie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by capra cu trei iezi
notquiteso, m-ai facut sa rad la faza cu ciorapii desperechiati deoarece si al meu sot detine niste exemplare pe care ezit sa le arunc ca poate apare si perechea![:D][:D][:D]in rest, referitor la subiect, ce sa spun, ca io i-am depasit pe cei 30 cu inca 3, oops aproape patru si dupa trei sarcini e clar ca nu mai sunt in categoria zana. e, las' ca nici el nu mai e la categoria fat-frumos, ca desi nu are burta si nici kg. in plus,a inceput sa i se rareasca parul, nu chiar de-o chelie, da nu mai are buclele din tinerete! [:D] capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti! IUBESTE SI FA CE VREI!
Haha, deci nu sunt singura! al meu nu pricepe cum de se intempla fenomenu'. Uneori apare perechea, alteori nu si dupa un anumit numar de luni il elimin :) Da, am ramas si eu cu niste kg in plus, cat imi doresc sa am energia de a ma apuca de sport! Uneori ma apuca deprimarea, alteori imi zic hai ca n-arat chiar rau... Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...