Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tinerete..pana in 30 de ani


Recommended Posts

Si la noi e valabila treaba cu desperecherea sosetelor si disparitia lor misterioasa, dar avand in vedere ca mai imi face si fii-mea (un an jumate) "ordine" prin sifonier, nici nu incerc sa inteleg unde au disparut. Dupa o perioada arunc sosetele fara pereche, dar stiti ce este mai frustrant? Ca dupa ce le arunc, se intampla sa apara perechea [bang]. Asta e, daca are tata doua fete harnice... Cat despre varsta, sotul meu nu e de acord. Cica abia dupa 30-35 de ani o femeie este mai fermecatoare, ca devine mai increzatoare in propria persoana. La mine chiar e valabil (treaba cu increderea). Si eu mai am suncute, celulita, riduri fine (par alb nu am, ca m-am vopsit[:D] ), dar avand doi copii minunati (adica doua nasteri), ma simt chiar bine in pielea mea. Si nu mai stiu unde am citit ca ceilalti te vad asa cum te vezi tu, si inclin sa cred asta. Si inca ceva: mamicilor care ati trecut de 30 de ani, uitati-va in ochii copiilor vostri si spuneti, nu sunteti cele mai frumoase din lume? Tisina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

mamicilor care ati trecut de 30 de ani, uitati-va in ochii copiilor vostri si spuneti, nu sunteti cele mai frumoase din lume? In ochii lor da, intrebarea e cum aratam in ochii sotilor? Ca totusi si asta e important. Fara a deveni obsedate de cum aratam, nu e bine sa ne neglijam. Eu sunt destul de lenesa, adica dimineata prefer sa mai dorm 10 minute si sa fac mancarea pt copil si toate celelalte si de cele mai multe ori nu mai am timp de machiat, sau de ales ceva de imbracat mai deosebit. Le admir pe cele care au grija de ele si incerc mereu sa ma motivez sa fac la fel. Nu vreau sau ma uit intr-o zi in oglinda si sa ma intreb 'asta cine mai e? ca nu sunt eu'. Trebuie sa avem grija si de noi, fie si doar pentru propriul moral. In plus, sunt atatea divorturi printre cunoscutii mei, ca ma intreb daca va mai ramane cineva casatorit, pt ca mai mult de jumatate din ei au divortat. Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, dar asta cu ai trecut de 30 sau ai copii deci gata basmaua pe cap si gata ai trecut in grupa pensionarelor e tot chestie pur romaneasca ... Sa ma explic ...Romania ...Ea ..39 de ani ..2 fete ..una de 19 si una de 17 .. se indragoste de un el de 41 ... totaaaaaaaa lumea din jurul ei .." pai da ca ai inebunit la batranete ...ai copii mari ..si iti bat nepotii la usa si tie iti arde de ..... |" sau se duc in Dicscoteca/club/ concert ...marea majoritate ..." iete-o si pe baba asta veni aici ..sau tu nu ai minte sa te duci in club pai ce mai esti de varsta lu fie-ta??rade lumea de tine ..ti-a trecut timpul [bang][bang][bang]" Olanda si Belgia ( ca e acelasi lucru ) ..Ea 52 de ani , ridata raaauu ...3 copii ..30,28,25 ...4 nepoti ..indragostita de un el de 48 de ani ...nu aude niciodata ce aude romanca ...se duce in cluburi ..in disco ... concerte in aer liber ..etc etc etc ... Sau cel mai banal exemplu ptr mine ..mama 51 de ani se considera batrana si isi duce si ea zilele cum o vrea Domnul asteptand finalul [bang]..iar soacra-mea 82 de ani cu 13 copii,41 de nepoti( plus 3 pe drum ) si 7 stranepoti ( si alti 2 pe drum ) ... se duce la concerte...la expozitii ...excursii ... ba ii arde si de intalneala ...de cand o stiu eu ( de vreo 3 ani ) a schimbat vro 4 iubiti pana acu . De ce??? pentru ca noi romanii suntem obisnuiti ca a fi de varsta a 2-a si a 3-a ..inseama a fi doar un viitor pensionar sau pensionar al carui unic scop in viata este sa stea pe la colt de bloc si sa barfim tot blocul ..sa mergem pe la cozi si sa ne crestem nepotii ..etc etc etc .Pe cand ei sunt invatati ca viata trebuie traita ..ca ai 20-30-40-80 de ani trebuie traita din plin ..pentru ca e asa de scurta ... Iar daca barbatelul se trezeste ca esti batrana doar ptr ca ai trecut de 30 de ani ...arunca-i si tu in fata ... hmmm parca numai eu am trecut ..si tie ti s-a rarit parul ...burta a crescut ...jucaria parca numai mere ca la 20 ... Astia suntem ..imbatranim din secunda in care ne nastem ..important e sa stim cum traim si sa ne traim viata asa cum vrem si cum consideram ...da avem niste responsabilitati ..fata de copiii, de parinti si de familie ...dar asta nu inseamna ca nu ne putem permite "luxul" de a face ceea ce dorim ...in primul rand avem datorie fata de noi insine ...dupa mine nu exista batranete ..exista maturizare ... ---------------------------------------------------- Alessia[vampa],Dezbracatu'[nl] si Spiderman [avion] [url="http://babyklapperomania.cabanova.ro/"]Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu [/url] [url="http://kussboef.blogspot.com/"]O parte din mine [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Problema e mentalitatea, adevarat, la noi cand in fine cresc copii parintii devin bunici si hop, creste-ti nepotii. As vrea sa spun ca nu apelez la ai mei si la soacra pt ajutor cu copilul, dar as minti. Iar ei gandesc 'si pe mine m-au ajutat parintii cu copii (adica noi), si eu trebuie sa-mi cresc nepotii' si ajungem in cercul vicios. Ce tinerete cand stai toata viata sa cresti copii? Iar pensia in general nu le ajunge sa se plimbe prin europa, cum vad ca fac nemtii si francezii pensionari. Poate noi sa fim primii pensionari moderni :)) Si Dieu nous a faits a son image, nous le lui avons bien rendu. If God created us in His image we have certainly returned the compliment.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io ma procopsisem de curind cu al trizecilea anisor si ma imbatam cu ginduri gen " acu is mai coapta,acu is mai femeie,acu vine vremea mea".....ciiind ma puse dracu sa deschid un ziar tocma la pagina cu fatalitatea.Se vorbea despre legea tineretului (ce naiba o fi insemnind ca am aruncat fituica cit colo dupa ce am scos niscai fum pe urechi)care zice ca "tinar" este persoana cu virsta cuprinsa intre 17 si 29 de ani.No asa s-o dus pe apa simbetii tot elanul meu si acu,dupa ce mai trecura ani vreo 3,ma simt de 100.Ma dor shelele,am riduri,celulita da semne ca ar pune stapinire pe toate protuberantele-mi,sinii fir-ar...in loc sa creasca s-au micsorat dupa sarcina,kilogramele se astern cind ici cind colo,dar necontenit...iar barbat n-am sa contabilizeze toate astea.Ce ziceti ,in atare conditii,s-ar baga vreunul? Leea si Tudor David (19.12.2005) [url="http://video.google.com/videoplay?docid=3239006152062265493 "]iubire…in imagini[/url] ............................................................................ Vrei, te rog, sa iei putin mina de pe umarul meu?...Poate reusesc sa zbor. Ce pacat!Intr-o zi,fiecare copil va invata ca nu tot ce se clatina e leagan...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor eu am 36 de ani incalecata pe 37 acusica pe 4 ianuarie! am inceput acum un an o a II-a facultate ca de..e la moda reprofilarea si nu-mi simt deloc anii! cine credeti voi ca e la facultate capul rautatilor?cine indeamna la chiuleala,cafelute ,vin fiert si pizze-n timp ce trebuia sa fim la ore ? ( ma fluiera studentii pe mine cand sunt cu spatele!!!dar ce ma unge pa suflet!!)glume ,bancuri ,prostioare (nevinovate!!)veniti la mine!!am numai colege pana in 21 de ani (pe intrebate)dar nu este profesor sa nu ma dea de exemplu cand este vorba de ADEVARATA TINERETE!!! degeaba esti tanar ca varsta daca sufletul tau are varsta lui tutankamon!poti sa-ti lipesti buletinu-n frunte sa scrie pe el ca ai 18 ani si sa te comporti ca le 180! varsta mai vine si din comportament.acu...recunosc ,eu am fost mereu mai ...zbanghie , dar cand vad fetele astea de la facultate ca dorm in cizme...m-apuca naduful!!am 37 de ani(si merg pe 17!!) sunt juna ,bela si indepandanta , si ...NU MA LAS!!![8**][ispita][:X][vampa][zana] dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aaaaa...am uitat sa spun ca am baieti cat mine ,cel mare are 14 ani si e mai inalt cu un cap dar cine credeti voi ca e "cea mai de coma mama " din clasa lui?vorbesc pe mess cu colegii lui ,facem"misto"(mai mult eu de ei ca ...n-am inteles "ne tragem de sireturi?").m-a intrebat fiul meu cel mare "de ce nu sunt si eu o mama normala sa fac prajituri ,sa ma uit la telenovele ,la cafele cu prietenele nu pe net si alte prostii care nu mai sunt de varsta mea!"ai ma!! i-a vezi...tu poate....acum s-a obisnuit ...cica! dana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by elyda
fetelor eu am 36 de ani incalecata pe 37 acusica pe 4 ianuarie! am inceput acum un an o a II-a facultate ca de..e la moda reprofilarea si nu-mi simt deloc anii! cine credeti voi ca e la facultate capul rautatilor?cine indeamna la chiuleala,cafelute ,vin fiert si pizze-n timp ce trebuia sa fim la ore ? ( ma fluiera studentii pe mine cand sunt cu spatele!!!dar ce ma unge pa suflet!!)glume ,bancuri ,prostioare (nevinovate!!)veniti la mine!!am numai colege pana in 21 de ani (pe intrebate)dar nu este profesor sa nu ma dea de exemplu cand este vorba de ADEVARATA TINERETE!!! degeaba esti tanar ca varsta daca sufletul tau are varsta lui tutankamon!poti sa-ti lipesti buletinu-n frunte sa scrie pe el ca ai 18 ani si sa te comporti ca le 180! varsta mai vine si din comportament.acu...recunosc ,eu am fost mereu mai ...zbanghie , dar cand vad fetele astea de la facultate ca dorm in cizme...m-apuca naduful!!am 37 de ani(si merg pe 17!!) sunt juna ,bela si indepandanta , si ...NU MA LAS!!![8**][ispita][:X][vampa][zana] dana
[cool] Si eu merg pe 34 da zau ca ma simt de 20..[hippi] Anca,[url="http://community.webshots.com/user/cristil102"]Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05 [/url][auto] "Happyness is the key to your heart"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...