Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Probleme cu browserele - pagina de start ciudata


Recommended Posts

Ramiris, dacă știi să cauți în regiștri poți să te uiți după calea

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main

cheia Start Page.

 

Pe butonul de Start apeși Run (în  Win7/Win8 cauți Run și îl deschizi), scrii regedit.exe. Se deschide un explorer și cauți calea pe care am trecut-o mai sus. Când ai ajuns la Main, în panelul din dreapta ai mai multe valori. Cauți Start Page și vezi ce valoare are. Dacă vrei să modifici, dublu click pe cheia Start Page și modifici pagina.

 

N-am facut asta niciodata. Incerc sa urmez pasii pusi de tine sa vad ce se intampla.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramiris, dacă știi să cauți în regiștri poți să te uiți după calea

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main

cheia Start Page.

 

Pe butonul de Start apeși Run (în  Win7/Win8 cauți Run și îl deschizi), scrii regedit.exe. Se deschide un explorer și cauți calea pe care am trecut-o mai sus. Când ai ajuns la Main, în panelul din dreapta ai mai multe valori. Cauți Start Page și vezi ce valoare are. Dacă vrei să modifici, dublu click pe cheia Start Page și modifici pagina.

 

Nu stiam dar am urmat pasii indicate de tine si am gasit. Pegina de start era google.com. Am schimbat=o cu google.ro doar ca sa vad daca se intampla ceva.

Nu s-a intamplat nimic, cand deschid IE (dupa resetare si umblat in registri) tot incearca sa deschida pagina aia, nu reuseste banuiesc din cauza ca e pusa la restricted in security dar tot acolo e...

Daca deschid tab nou e google, daca apas home pe primul tab deschis ma duce la google. Insa cand deschid IE prima chestier care apare e tot baidu ala... mama lui...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hm, dacă avea google.com înseamnă că nu e de acolo.

 

Mai poți încerca și ce scrie aici:

http://www.troubleshootwindows.com/internet-explorer/fix-cannot-change-internet-explorer-start-page-home-page/

 

(practic e pagina de start adăugată la short-cut-ul pentru IE, nu e setat în altă parte).

 

Am facut si asta... tot acolo e chinezul mic :(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te si in control panel la programele instalate, vezi daca apare pe-acolo.

Incearca sa rulezi si Malwarebytes, are reputatie foarte buna la gasit gandaci.

Edit:

Cand il pui sa scaneze prima oara, apasa pe butonul "scan" de pe bara neagra/ custom scan/ configure scan, alege ce drive vrei sa scaneze C, D etc si bifeaza toate casutele sub "custom scanning options".

Sub PUP si PUM lasa asa cum e "treat detections as malware".

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...