Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Atentat dejucat la Targu Secuiesc


BlackCat4evR

Recommended Posts

Eu chiar nu cred ca cineva de la un serviciu... orice serviciu... ar aresta un maghiar nevinovat, i-ar pune in carca eticheta de terorist degeaba, ar face publice stenograme false cu discutii purtate la intalniri conspirative, etc. Nimeni nu poate fi atat de cretin sau de cinic... Dar pot sa credc ca tipul era neincercat, ca ii lipsea antrenamentul, doar teroristii nostri nu se antreneaza in orientul mijlociu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mie formatiunea aia si membrii ei nu mi se par doar o iluzie.

Ca nu sunt ei AlQaeda, nu au banii lor si nu sunt antrenati ca aia, se poate vedea cu ochiul liber, asa ca nu ma mira ca fac gafe si se comporta prosteste.

Dar Deceneus, daca serviciile secrete ar vrea mai multi bani ar fi lasat evenimentul sa se intample, si apoi ar fi cerut bani ca sa nu se mai repete. Sa nu uitam ca in istorie sunt exemple celebre in care pentru bani serviciile chiar au inscenat evenimente reale, ca sa sensibilizeze guvernantii si populatia. Deci argumentul tau este fix pe dos.

Si nu uita ca si la maratonul ala de la Boston, tot in cosul de gunoi s-au plasa bombele. Eu nu sunt asa expert si nu stiu ce efect are explozia a catorva sute de petarde d-alea, gradul...nu stiu care. Dar am citit parerile diversilor experti in explozibili si, chiar daca nu sunt ei chiar unanim de acord, de la toti am inteles ca in nici un caz nu se deranja doar gunoiul din cos...era un deranj mult mai mare, putin probabil sa se stie cu exactitate.

Deci nu mi se pare o cacealma. Chiar daca nu erau "zeci de morti" sau poate nici macar unul, nu stiu, actul in sine ramane si se incadreaza perfect la terorism, ca daca mureau oameni din explozie sau doar erau calcati in picioare de cei panicati, tot morti erau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca orice este posibil, teoretic, asa ca nu au rost contraziceri pe tema,  important este ca atentatul nu s-a realizat!!

Si atât timp cat nu suntem nici in servicii,  nici in terorism,  ne dam doar cu parerea, ce e/a fost/va fi de fapt... doar cei menționați mai sus știu exact!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este acelasi individ cu stegurile negre (de doliu) de pe cladirile din Tg Secuiesc de la 1 decembrie trecut... Atunci a scapat, n-au avut cu ce sa-l prinda...

 

Mie mi se pare ingrijorator cum formatiuni din astea extremiste, cu idei antiromanesti, Ungaria mare etc, isi fac veacul pe aici pe la noi si prind radacini...

 

Am vazut niste poze pe net de la nu stiu ce manifestatie de-a lor (sau de-ale altora cu acelasi idei)... imbracati in negru, cu steaguri negre cu diverse inscriptii, totul negru, am crezut ca-s ISIS veniti pe la noi prin vizita....  [fri]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zalutam cu rezbekt, Jefu.

 

Aderizat la Romania cu bomba la valiza ascuns, tregut fara broblem control la aerobort. Pastrat dolar american blestemat, bentru construit aigea bomba, dat jumadate la taxi, jumate furat tigan din buzunar.

Indalnit frate Ahmed, batron magazin, ajudat la mine. Discutat cu el la cafenea plan bomba, consumat egler broaspat, intoxicat cu zalmonel, noi ajuns la sbital, doctor roman durut la cur, noi luat cur fok.

Jefu, gu bomba praf antrax nu putut facut la Romania, cineva furat antrax, deci ingercat plan bomba cu bum-bum..!

Mutat apartament frate Ahmed, adus mult frumos aminde de tara mia, fara apa la robinet, geamm sparte ca la Beirut, tigle kazut cap cind vind bate.

 

Urmarit PROTV emiziune explozia camion azotat, facut frica la mine. Astia romani are tupeu nu gluma ! Urgent trebuie recrutat, jefu ! Bomba cu azotat mare efect aveam…

Inderesat pilotat avion bentru lovit gladire la roman. Vazut delevizor, aparat zbor MIG brabusit singur in ogor la taran, plus taran roman stricat singur gladire, adormit beat , tigara abrinsa, murit soacra, facut chef mare la ei…

Draga Jefu, gineva furat la mine gas pastrat bentru bus la bomba, iar azeara, gind iesit cumbarat baclava, exblodat budelie la barter. Aicia la Romania, mult cretin!

 

Zbierat, zguibat la sin, cacat be mine de frica !

Jefu, ma indorg acasa!

 

Asta romani nu are nevoie de terorism, face singur treaba.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...