Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? cap.95


Recommended Posts

  • Răspunsuri 866
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu sunt prinsa...nici nu mai stiu ce plan am facut ca oricum nu m-am tinut de el(ma refer la cel pentru saptamina asta),ieri am facut niste cartofi cu ceapa(cred ca s-ar numi cartofi taranesti)si salata de sfecla rosie cu hrean,astazi vom cumpara ceva ca nu am timp,abia miine pot gati ceva dupa masa!

 

Imi place cum cresc rindurile in bucatarie! [pk] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tre' sa spun ca si eu ca si Dana, nu am avut timp sa ma tin de planuri. ieri am facut o salata orientala (la cerere) si piept de porc (burta) la cuptor. astazi cred ca o sa cumpar ceva in drum spre casa. de vreo doua saptamani ma tot gandesc sa fac o supa de rosii cu galusti si nu mai apuc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Eu ma cam tin de ele,deci azi paprikas de iepure(daca si saptamana viitoare vor cere iar,ma mut),ciorba alba de cartofi cu usturoi,varza dulce calita.Joi vreau sa fac o ciorba de fasole cu afumatura,sa vedem daca se voteaza,iar pt we inca nu am planuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa zic tot ce am facut zilele astea ca n-am mai apucat sa scriu.

Copilu avu iesi ultima zi de scoala, cu lunch festiv intre ei, dansuri si distractie la scoala, si seara invitatie pentru intreaga familie la arts&crafts evening tot la scoala. Deci .. am livrat pentru pranzul lui o salata de beauf fara beauf dar cu ton. Decorata cu un bradut din castraveti acri ... a fost hitul pranzului dupa cum ne-a zis directoarea :). Mandru foc buclatu meu ca a lui a fost cea mai apreciata ... cica le-a zis secretul ca mami pune si pupici cand face mancare ;).

Si pentru ca ieri am lucrat ca de obicei jumatate de zi, dupa programul lui, cat am stat acasa intre scoala si cursurile de desen am facut o ciorba acrutza de cartofi, o mancarica de fasole verde cu usturoi si un sos de rosii cu mult busuioc pentru pastele de vor fi facute diseara poate.

Si am incheiat seara cu vin fiert si multe delicatese mermelite de copii la scoala, de n-am mai avut nevoie sa mancam cand ne-am intors noi la 9 seara, obositi (eu una rupta) dar cu globuri si alte chestii manufacturate si numai bune de pus in brad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...