Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? cap.95


Recommended Posts

ma si 'nervatzi (glumesc...rid , de fapt)...pai si tata tot asa le zice...chiar o sa-l intreb miine la telefon ...daca e doar regionalism de familie...ori asa le zice'n vilcea

 

edit.

 

v-am zis ca eu de ciocanele nu auzisem pana recent...iar cotoaie...am auzit dar nu stiu sa-l fi folosit vreodata....

Vezi poate ne uiti iar si ne lasi nelamurite cu...ciotoaiele!!!! [:-)))] [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 866
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ieri am facut lasagna cu carne de vita iar astazi  fac piept de pui cu gorgonzola si cartofi prajiti si o salata verde...

vad ca e "pe val" fasolea si varza ...asa ca probabil o sa prestez si eu zillele astea .. [soricel] 

eu partii inferioare de la pulpele de pui le spun " ciocanele"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am spus ca astazi fac varza cu carne,da? [:-)))] [:-)))] [:-)))]

Numai la varza asta ma gindesc!!!!! [fri]

 

Valentina,eu n-am sa pregatesc mare lucru de pastele ortodox,o sa fiu bagata-n munca pina simbata dimineata ,asa ca ...mai usurel.

 

Avem musafiri in duminica pastelui,care vor sa gratarim(acum ma rog macar sa nu ploua ca rece va fi oricum,dar macar sa putem face gratar afara),deci vom avea porc si pasare pe gratar,vreau sa iau si niste schrimps sa-i minjesc cu ulei de masline si usturoi,sa-i pun la sfirsit pe gratar,am sa fac niste vinete cu maioneza(musafira mea e mare amatoare de vinetele mele cu maioneza si usturoi)si daca tot fac maioneza am sa fac si.un aioli,pe care le vom servi cu bagheta proaspata.

 

Urmaresc deja ficatei de pasare sa fac drob,oua vopsuite cumparate si cam atit.Cozonac nu fac ca nu-mi ies,iar de pasca nu am timp.

 

Bineinteles ceva salate,bagheta cu unt si usturoi...cam asta.La noi din pacate nu e liber si luni...asa ca,dupa posibilitati! [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...