Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Litoralul romanesc - recomandari in mai


Recommended Posts

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Asa cum ti s-a raspuns deja, problema nu este numai de temperatura - da, la 15 - 18 grade copiii se pot juca pe plaja. Problema este vantul in aceasta perioada, care face ca temperatura resimtita sa fie mai scazuta.

Cunosc Mamaia, merg in fiecare an, de mai bine de 10 ani. Am stat si m-am gandit ce optiuni ai avea... Sunt ceva leagane prin fata hotelurilor, nu stiu in ce stare vor fi in luna mai, daca sunt reconditionate sau nu. Chioscurile cu mancare traditionala - nu prea cred. Pe ansamblu, e cam devreme, e posibil sa fii dezamagita.

Puteti face excursii spre nord - Vadu, Histria, Jurilovca, Babadag, Enisala, Tulcea...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pt raspunsuri.

Roxana, la sfarsitul lui mai venim.

 

Ioana, la vant nu m-am gandit.

Nu as vrea sa stam in oras. Totusi, ce hotel recomanzi, Roxana?

Nici excursii nu vreau, copiii sunt mici si deja vom face peste 400 km sa ajungem la mare, plus apoi drumul spre Buc. Si 13 ore de zbor.

Vreau sa stam undeva sa ne relaxam, plimbari scurte.

 

Poate caut alta destinatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Da de ce vrei neaparat in mai?daca tot te duci,nu ar fi mai fain sa puteti face si o baie sa se bucure copii de apa si soare?In mai e ft.frig inca si sufla vantul prea tare.Pe copii ii va deranja si inafara de o plimbare scurta si inapoi la hotel nu prea o sa puteti face multe lucruri.Nici macar tarabe nu sunt numai cateva.Eu am fost in mai odata dar nu mai merg altu..oribil.In vara trecuta am fost la inceputul din iulie si seara tot frig era..nu mi-a venit sa cred ca eram seara imbracata cu blugi si hanorac,ca noroc ca mi-am dus provizoriu haine groase.Eu iti recomand in iunie..nu mai sufla asa vantul si se incalzeste cat de cat si la hoteluri inca e ieftin.Oricum ati hotara va doresc distractie placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...