Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

Viv, ce bine că sunteți deja acasă! 

 

Ioana, am făcut supa din ochi, după câteva rețete citite în diagonală pe net. Nu am găsit paste de orez la nici un magazin (Lidl și Kaufland am încercat din cele mari). Așa că am fiert separat niște fidea subțire din făină de grâu. Am tocat în diagonală niște ceapă verde (cam 2 legături), am tăiat bastonașe niște morcov și niște țelină, am tăiat felii subțiri niște ciuperci. Le-am pus într-un tuci cu puțin ulei la călit, am pus peste legume ghimbir ras și usturoi pisat, plus niște turmeric pudră. Le-am înmuiat puțin, am pus apă și le-am dat într-un clocot, să rămână tari. Am pus la final fideaua fiartă, niște frunze de țelină (că le aveam, nu cred că erau obligatorii), un praf de cumin pudră și niște oțet. Și sos de soia, puțin. Mie mi-a plăcut. Al meu a venit mâncat din oraș și n-a gustat încă :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Alinuk, am trimis $11,7, pt. Yagmur si Iulia (e o suma mai bizara, cu virgula, pentru ca atat aveam in cont si n-avea rost sa las la o parte $1,7) [:)] [flo2]

 

Si ii impartim jumi-juma, sau cum vrei sa procedam? Eventual pm mie sau Alinukai, sa nu ne dea si noua cu virgula  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, te invidiez pentru vacanta (anticipat :) ) Abia astept si eu sa ma tavalesc pe nisip (ceea ce pot face si aici in iunie/august) si sa ma balacesc in apa calda si turcoaz (ceea ce aici nu pot face ca nu am rezistenta Mihaelei s si as iesi direct sloi, sau ghetar, daca preferati).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...