Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimi, la nou bate un vaaaant turbat. Daca nu ar ploua ar fi bun de spalat rufe. Se auzea si aseara, cand ma uitam la film. Si centrala duduia- nu ma mai gandesc cat ne vine factura la gaz ca oricum nu as sta in frig. Anu' trecut cam pe vremea asta ne zicea o colega la serviciu ca a dat si ea drumu la centrala [wow]. Pai pana acum cum te incalzeai? Ei, mai puneam o patura pe mine in sufragerie... [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza! 

 

Am dormit mai mult azi noapte si ma simt mai bine. Abia astept de duminica încolo sa nu mai sune ceasul! 

 

Am facut si noi aranjamentele pt concediu. Zburam in 27 dar la ora 13 trebuie sa fim in aeroport. Vaporul ajunge dupa 11 la distanța de o ora de Stockholm, trebuie sa il lăsam si pe W la pensionat, sa lăsam masina...riscam sa nu ajungem la timp la avion. Așa ca plecam in 26 de acasă si ghinion...este vapor numai dimineata, vom avea o zi întreaga in Stockholm. Apoi in 27 avem destul timp sa il lăsam pe W. 

Saracul, mi-e așa mila ca trebuie sa il lăsam, o sa ne fie așa de dor de el...

 

E tare isteț si figura, e atat de plin de viata si activ, ne umple de bucurie zi de zi. E complet potty trained, n-a mai facut in casa de saptamani bune, 4-5 sa fie? Am facut treaba buna! :))

A stat singurel ieri de la 8 la 17, in "căsuța" lui, i-am lăsat apa si jucării, acolo e obișnuit sa stea peste noapte (nu l-am lăsat niciodata singur decat acolo) si mereu cand plecam de acasă, chiar si pt 10 min :). 

 

A ajuns la o relatie mai buna cu M, azi dimineata mi-am luat Porția de ras cu ei :)). M primește primul de mancare, la etaj. Altfel halește rapid W tot :)). Apoi primește W si uneori M coboară si se înghesuie sa ia si din mâncarea lui M :)). Asta din urma începe sa haleasca rapid si il mai împinge pe M care începe sa se alinte :)). 

Apoi W avea chef de joaca si il provoca pe M. Asta dădea cu laba dupa W si W se speria, o tulea in bucatarie si dădea o tura de fuga in jurul mesei. Mergea inapoi la W si latra usor, joaca o lua de la început...:))

Apoi M s-a băgat sub pat si W nu încape :). M scotea cate o lăbuță de acolo si W sarea sa o prindă, latra, sarea inainte si inapoi...iar eu stateam si râdeam. 

 

Oh, opriți-ma ca as vorbi pana maine. Cățelul asta e ceva special, incredibil câta veselie poate aduce! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...