Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vreau sa fac mai multe dulciuri de Craciun, ca tot voi avea timp berechet (miercurea viitoare incepe vacanta, dar nu stiu daca voi lucra luni si marti). Am o reteta de buturuga (buche de Noel) si una de trufe de ciocolata alba. Sunt super simple, se pot face de catre copii mai marisori. Le pun la retete daca e cineva interesat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am citit nimic...am intrat doar sa ma plang. Credeam ca o sa mă descurc mai bine fiind la aldoilea copildar se pare ca sunt varza...am deja rani si lapte cativa stropi. Am dat cu lanolina acum si i-am dat supliment Iuliei. O sa o mai pun la san peste 2 ore.

Operatia ma doare si deabia ma misc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, imi pare rau ca te simti asa. Da-ti timp sa te acomodezi cu situatia, cu Iulia, cu taietura, cu lipsa de endorfine din sarcina. Nu poti cere ceva calmante suplimentare, sa mai amelioreze treaba? Nu stiu cum faci, sugestia mea ar fi sa o lasi pe Iulia la neonato peste noapte ca sa poti pe cat posibil sa te odihnesti. Cu laptele eu faceam asa: o puneam pe Julia la un san, apoi la altul pana se cam supara ca nu curgea decat un firicel de colostru si atunci ii dadeam lapte praf. Poti incerca? Laptele propriu zis va veni in 48-72 de ore. Cere ceai de stimulare sau vb cu Florin sa iti aduca Galafor. Si protejeaza sanii, lanolina la greu. 

 

Inca ceva: e important sa alaptezi, e si mai important sa fii ok (pentru ambele fete). Daca nu merge si nu merge cu tzitzi,  vorbeste cu neonatoloaga si ia in calcul si varianta exclusiva lapte praf. [flo] Bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa fac mai multe dulciuri de Craciun, ca tot voi avea timp berechet (miercurea viitoare incepe vacanta, dar nu stiu daca voi lucra luni si marti). Am o reteta de buturuga (buche de Noel) si una de trufe de ciocolata alba. Sunt super simple, se pot face de catre copii mai marisori. Le pun la retete daca e cineva interesat.

Da, eu sunt interesata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...