Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

 

 

deja vu ul meu se agraveaza... graaav Daca imi aduc eu aminte bine, Mickyy ne confirmi!??, Tudorelului bebe, atunci la nastere i-am facut cadou un album foto cu print de talpita, un obiect care poate fi pastrat in cutiutza cu amintiri http://s2.noriel.ro/media/catalog/product/cache/1/image/450x/0dc2d03fe217f8c83829496872af24a0/b/a/baby-memory-album-foto-roz.jpg si un pinguin vorbitor care imita ce ii spui http://img21.olx.ro/images_mercadorro/45021159_1_644x461_prieten-chatimal-obraznicacel-pinguin-craiova.jpg Faina si ideea cu treburi de pus in apica de baita, in cazul in care vor urma acest obicei. Apreciez insa ca bunicile, matusile, cei apropiati ai familiei care vor participa la eveniment, vor tine si le va face o deosebita placere sa ofere ei insisi cate o iconita, un inelus, o petala, un banut...etc

 

Da, exact asta am primit, si a fost super fain [flo]

Cel putin mulajul talpitei a fost de milioane :)) Abia astept sa creasca Teddy sa ii arat cat de mare a fost!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu sunt in extaz, mi-a adus colega mea "scutecele domnului".... ador dulcele asta. il stiti, mancati? eu nu am auzit de el decat când am avut un prieten din Galati in anul 2 de facultate, cred ca e specific si limitat la Moldova.

Vai ce amintiri mi-ai starnit! Imi vine sa plang ... Eram copil mic si facea bunica mea (care s-a stins de 10 ani de care mi-e dor de nu mai pot)  "pelincile Domnului" de Craciun. Face niste turte subtiri-subtiri si le cocea pe plita (plita de aia adevarata) uscate, apoi facea o fiertura cu samanta de canepa (canepa care se cultiva intens pe vremea aia la CAP, haldanii ii baga pe foc ... )  si zahar si arome .. si le punea in straturi turtele, crema/turte /crema .. si le lasa la racit si insiropat peste noapte .. BESTIALE! Absolut bestiale! si e o prajitura pe care asa cum o facea bunica nu am mai mancat-o nicidoata, nicaieri. Fiertura aia ce o punea peste turte, cu seminte de canepa, avea un gust irepetabil. Si afara era zapada pana la geam si scartaia cand paseai  si in casa era cald si mirosea a foc de lemne si a prajituri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, am auzit ca au intrat fetele handbaliste in semifinale. Uraaaa

A fost un meci nerecomandat cardiacilor. L-=am urmarit cu sufletul la gura , a fost nevoie de reprize de prelungiri si au castigat la doar un gol diferenta, dat de extrema dreapta in ultimele secunde de meci.  Cristina Neagu a fost senzationala! E incredibila fata asta! Cum joaca, ce simt al mingii are, cat de inteligent gaseste pozitii aproape imposibile sa traga de poarta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, bine ca te-am prins, am o intrebare despre Amazon, poate stie sotul tau (valabil si ptr Strumphi intrebarea): amazonul organizeaza boxing day? Si daca da, ce scot la oferta? E ca la black friday, cu diverse obiecte disparate? Sau sunt numai dintr-o anumita categorie- gen IT/ electrocasnice/ etc?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, le zice si julfe.

Laura, imi pare bine ca ti-am adus aminte de lucrui frumoase [pup]

culmea e ca colega mea nu a intins turtele, a facut din foi de placinta turcesti (yufka), care mai groase decat cele normale, au iesit perfecte. oi fi eu zarghita, dar când miros si când mananc... e la fel de bun ca cozonacul. daca nu mai bun :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...