Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela, am avut primul caine pe la 9 ani. Oricum pentru aportul lui la responsabilizarea copilului cred ca asa ar fi varsta buna, sau macar peste 7 ani. Noi vrem cam in 5 ani sa ne luam caine, dar 'pofta' imi e de acum.

 

De la 9 ani pana am plecat la facultate am avut caini si era si treaba mea sa am grija de ei. Apoi au ramas in grija alor mei. Cel mai mult au fost 2, tata si fiu care s-au suprapus vreo 7-8 ani, fiul inca il mai au parintii mei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Da, eu as zice peste 10 ani. Adica copilul sa aibă peste 5 ani. Cum la voi e diferenta de 5 ani intre fete va trebui un compromis :). Nu stiu daca vreau cheescake, nu prea imi plac...

 

prea mult pentru Pietricica: la 15 ani sa aiba ea chef sa plimbe catelul. Stiu ca asa eram eu, inainte sa ies in oras aveam de plimbat catelul si ma enerva la maxim [:p]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.....trebuie sa va povestesc cum e cand e vorba de 2. Suspi si Ofte (cel ce ofteaza din umbra). 

Ofte a dorit sa-i faca vizita convalescentei.

Ofte nu sta in Bucuresti si sa nu va vina sa credeti si sa va intoarceti pe dos de ras noi  ne-am dus sa-l luam din statie.

 

Ne-am dus amandoi ca asa eram pe drum. Doi.

Ofte, timid, ii tremurau mainile si vocea cand ne-a dat micile atentii de venit prima oara in casa. Mie una, CCS alta. (ppoate ar fi bine sa punem taxa de intrare)

 

In fine,  simpatic baiatul, la locul lui, la plecare avea puloverul in mana, il  facuse sul si il tot storcea in timp ce vorbea cu noi cu o voce mai tare - cred ca e mai mult decat rusinos de felul lui.

 

Dupa o ora a venit si Suspi.  Ta-su i-a zis, mei dara daca se intalneau aici, ce faceai?

Cica s-ar cunoaste.

Nu stiu, nu vreau sa stiu.

 

fireste CCS a inceput sa-i comenteze. Pfui, ii zisei, ca parca tu erai mai breaz la varsta lor, lasa-i ca sunt inca cu mintea departe.

 

 

pot sa rad?  [:-)))]  [:-)))]

nu-mi pot inchipui cum gestionezi lucrurile.....  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...