Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

N-am vecini asa amibili...

Ma lovesc din nou de o chestie ciudata, am mai apelat la cate o cunostiinta sa vina in lipsa noastra pt. diverse (nu de munca!) si nu s-au inghesuit. Motivul? Cica sa nu se intample ceva, sa nu ne lipseasca ceva si sa dam vina pe ei !!

Eu m-as duce daca mi s-ar cere.

Asa ca, credeti ori nu, chiar trebuie sa gasesc pe cineva disponibil.

In ultima instanta, o sa vina Ioana separat la plimbare, intai trece pe acasa la noi si face treaba si apoi ne intalnim in oras. Insa as prefera sa nu fie Ioana, sa nu-i dea Anei motiv de carcoteala.

Nici eu nu am vecini cu care sa ma ajut asa... nu mai e lumea de altadata.

Noi ne descurcam cu parintii mei, stam pe aceeasi strada, avem cheile lor si ei pe alte noastre si cand lipsim noi, sau lipsesc ei de acasa, trecem unii pe la altii, sa vedem ca e totul ok

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

N-am vecini asa amibili... Ma lovesc din nou de o chestie ciudata, am mai apelat la cate o cunostiinta sa vina in lipsa noastra pt. diverse (nu de munca!) si nu s-au inghesuit. Motivul? Cica sa nu se intample ceva, sa nu ne lipseasca ceva si sa dam vina pe ei !! Eu m-as duce daca mi s-ar cere. Asa ca, credeti ori nu, chiar trebuie sa gasesc pe cineva disponibil..

 

Spune/le ca ai camere cu infrarosu si o sa ii monitorizezi pe mobil [:D] Sa nu se scobeasca in nas ca o sa ii vezi!! 

 

Da, si eu am observat teama asta, de neincrederea mea in tine ca ti-am dat cheia... Noi avem o cheie lasata la vecini in ro si una la socrella. Acum 20-25 de ani erau mai increzatori oamenii, parca asa imi amintesc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

34 de mâini întinse, 34 de vene pătrunde, 34 de ochi mulțumitori. Desi mi-au stors toata vlaga ce o aveam, e ok. A trecut aproape si ziua de azi. Pana plec acasă sunt in laborator. 

 

Otilia pe cine sărbătoriți acum? 

 

A primit Silvia calificativele, are de îmbunătățit clar, mai ales la mate. E complicat aici cum gandesc, nu dau calificative mari ca sa aibă elevii ce inbunatati in anii ce urmează. La admitere la liceu contează numai o parte din calificativele clasei finale, a 9-a adica. Deci se presupune ca astea fiind primele calificative, in a 6-a, nu trebuie sa fie mari deloc. Oricum la mate e sub așteptări, așa ca va lucra acasă daca vrea sa mențină călăria si calul. La restul nu avem cum îmbunătăți acasă, rămâne sa lucreze ea la scoala si daca va fi cazul si acasă. Totusi sunt surprinsă ca la engleza si suedeza unde la matrice e completat tot la calificativul de A, a primit numai B...doar ca sa mai aibă unde sa crească. Si desi tot timpul a fost super lăudata la ședințele personale, ca la ambele e mult peste nivelul cerut. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ghici unde sunt.cu tot cu eva.yoohoo!!!!

Ai reusit sa gasesti fusta?

 

Nici mie nu-mi place shoppingul asta de sarbatori, de fapt nu ma omor dupa shopping in general, dar in perioada sarbatorilot e crima si pedeapsa.

Si e o aglomeratie si pe strazi, de nu se poate, nebunie...

 

Fetele au fost la scoala astazi, nu s-au facut ore, dar au mai citit, au mai pus un film la videoproiector. Intr-adevar, au fost putini copii, au zis doamnele ca cei mici pot sta acasa, daca vor si au cu cine sa stea, daca nu, sa vina, dar nu fac lectii.

Asa e de fiecare data, ultima vineri de dinaintea unei vacante e cu cantec... cine are cu cine sa stea nu mai vine deloc, si la clasa daca mai sunt 5-6 copii....  [alcool]  Ma si enerveaza chestia asta, de unde daca e vineri, gata stam acasa?? Eu de ex. nu am zi libera de la locul de munca vinerea de dinainte de vacante... e o zi obisnuita de lucru, nu am cu cine le lasa in fiecare din aceste zile, pe cele mici...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună ziua și de la mine! Se uitau cu un singur ochi? [:D] Felicitări Silviei pentru rezultate! La mine e o zi nebună și de abia a început, se va termina târziu... Mă îngrozește faptul că nu am luat cadouri...

 

Sau 17 dintre ei erau nemultumitori [:D]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...