Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ioana, n-ai pus si tu o floricica, o suzeta, un pinguin, ceva  la titlul ala  [bib]  mi-e cam greu fara sa gasesc sub cand dau pe subiecte active [:p] 

 

De acord cu cadoul pentru bebe Iulia, dar vreau un paypal.  [flo2]

 

Eu mananc, scriu cu-un dejt! [:I] asa dependenta mi-s!   [mariaj]   [soricel]

 

..si madmoiselle de dimineata somnoroasa, gatita de Christmas party azi la scoala. Numai eu nu merg la vreun party, stau acasa si muncesc pana la 2 noptea [alcool]  da` imi scot eu parleala in weekend la socri!  [pk]  Trai pe vatrai  [biz]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pe lume Iulia, fetita de nota zece!

Silvi, refacere rapida, sa vii repede acasa si sa va incepeti viata cu doua printese.

 

La noi ploua si e uraaat, chiar ca nu se simte ca vine Craciunul. Fac ceva de mancare de dimineata apoi vreau sa mai dau o tura prin magazine. Macar pe acolo sa simt spiritul (shoppinguistic) al Craciunului.

 

Ce faceti bun de Craciun ( de mancare)? Fac meniul ca sa fac aprovizionarea. Oscilez intre curcan si porc. Salata boeuf, neaparat un pate de casa. Desert cozonac si tiramisu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De Craciun carnati si carne de porc la cuptor, sarmale si salata beouf. Dulce o sa fac 2 cozonaci mici si un tort, ori ala de portocale ori un tiramisu. Ma mai gandesc. Pentru Revelion nu m-am gandit inca, sa vad cum stau cu stocul de dicarbocalm dupa Craciun! [:D] 

 

Nu cred ca am apucat sa va povestesc ce pachet mi-a trimis mama.. mmmm!!! Carnati proaspeti de casa, miroseaua sa bine!!! Nu am prajit deloc niciunul ca sa nu ii fac pofta lui Mr. Smith ca el tine post si eu pacatuiesc si il mai si ispitesc! [:I]  [:-)))]  si mi-a trimis is miez de nuca pentru cozonaci, dulceata de cirere amare, 2 borcane mari de 800 gr, dulceata de gutui cu miez de nucaaaa yummy!!! [pofticios] dar si un butoias de varza murata si gogonele murate!!!  [pk]  4 sticle de bors proaspat de putina si mi-a pus hushte intr-o galetusa sa imi fac si eu bors!! Yay... de cand voiam sa iau huste sa fac bors, numai nu aveam cum sa iau in valiza pe avion, acum am descoperit cum sa fac stoc din camara mamei direct in a mea!!!  [biz]  Abia am ridicat in 2 gentoiul ala, si de data asta, desi data trecuta era si mai mare si mai grea geanta, mi-a luat 20 lire nenea soferul, data trecuta 15 lire! Super convenabil, rapid, bun si ieftin! dar na, se vede ca vine Craciunul, a vrut 20, i-am dat 20 [:D] eu deja scosesem foaia de 20 lire din portofel si ce-o fi zis, sa nu mai umblam cu maruntis?!  [:-)))]  eu am spus oricum si bogdaproste ca altfel decat cu ei putea mama sa imi trimita atatea bunatati!  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ah ce-mi place, deja am intrat in atmosfera Craciunului. 

 

black-kitty, pe tine nu stiu la ce categorie sa te votez.... buna ideea ta. nota 20  [flo2]

 

da, pai in cazul asta o sa ne organizam..... avem timp.

 

 

si io-s gata cu mancarea, mai fac un pui de ciulama si gata pe anul asta. 

m-au sunat colegi sa ma intrebe daca mai traiesc. de ce n-as trai?  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca va place ideea, ia sa gasesc eu o lista, sa ne alegem cate ceva si sa devenim un fel de ursitoare mai.... inghetate, asa....

 

Ia vedeti ce va place de aici, poate facem o cutiuta draguta de culoare bleu deschis (ca un ghetar) in care sa punem fiecare obiectul si urarea facuta, in pungute, sau in cutiute mai mici...cu pinguini [:D]:

 

-  flori sau petale pentru frumusete;
-  bani (de argint) pentru bogatie;
-  apa sfintita pentru curatenie; poate gasim una dintr-un loc special.
-  ou pentru sanatate (oul trebuie sa ramana intreg, mama copilului urmand sa-l puna in apa de baie din ziua urmatoare);
- piatra pentru putere si rezistenta fizica;
- seminte (grau, porumb etc.) pentru hrana imbelsugata;
- fir de matase, pentru a avea parul matasos;

- par de cal, pentru a avea parul lung si bogat;
- fir de lana lana pentru vesminte frumoase;
- busuioc pentru mirosul placut;
- miere pentru a fi dulce;
- lapte pentru a fi curata;
- picatura din lumanarea de la botez;
- potcoava gasita pentru noroc;
- inel pentru a avea parul cret (poate fi inelul nasei de botez);
- muguri de pomi pentru prospetime;
- grau pentru cinste si onestitate;
- marar - sa fie placut ca mararul in bucate;
- menta si romanita pentru a creste usor si sanatos;
- floare de mac sau fir de levantica pentru un somn linistit;
- seminte de canepa pentru a creste repede;
- pana sau fulg pentru a fi usor ca pana;

- trifoi cu patru foi, pentru noroc;

 

 

Daca mai stiti si altele, mai completam lista.

[flo2] 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...