Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, vacanta placuta  [pk]

 

Mada, cred ca ai nevoie de un tanc  [:D] au astia din armata elvetiana de vanzare...dar nu de-alea cu senile..

In Bucuresti strazile sunt ok...pana si la noi la tara avem strazile asfaltate; strada noastra e ultima cu case, dar au asfaltat-o...ai mei spun ca au un primar ft capabil...avem si canalizare, vor avea si apa curenta....noi avem putz facut, cu hidrofor...apa e ft buna si se bea, e ca cea de-aici...

 

Nepotelul meu face in curand 2 ani si tot suge...vara-mea ii zice ca nu-i mai da si el spune: mami, pic tzitzi  [:D] e caraghios rau si vorbeste non-stop...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Așadar neatza! 

 

Ieri a fost o zi lunga si ciudata...

 

in primul rand, Silvia credea ca are stall (a schimbat 2 ian cand avea ea, cu o colega, care i-a zis ca are in 19. S-a sculat saraca dimineata si Ovi a dus-o la stall, eu m-am ocupat de W si papa si la ora 13 l-am lăsat singurel in ideea si speranța ca vine Ovi, de obicei apare dupa pranz in zi de garda. 

La ora 16 inca nu era acasă, ca eu începusem sa ma stresez, ca dupamasa-seara W e cel mai activ. Mi-a zis ca Silvia e acasă dupa 17 dar ca pleaca la o prietena sa doarma. Așa a si fost. Silvia de fapt nu avusese ieri stall ci azi, colega o indusese in eroare. L-a scos putin pe W si a plecat. 

Ovi a ajuns seara la 21.30, in spațiul lui W totul era vraiște, gardul mutat ca aluneca pe parchet si el e mare si puternic acum. Era ok altfel, i-a dat cina si era in plina verva cand am ajuns eu, dupa 22. 

Ovi avea un caz greu la spital, de asta venise tarziu, care nu s-a terminat si statea la tf cu Stockholm, urma sa il transporte pe pacient la o angio de urgenta, si trebuia sa stabilească totul. Pacientul ar fi trebuit sa zboare si sa il aștepte o ambulanta pe aeroport. Elicopterul nu putea zbura, din cauza vântului si riscului formarii de gheata. 

Eh, pana la urma s-a anulat totul ca avionul cica avea ceva defecțiune, a rămas ca pleaca dimineata cu elicopterul, daca trecea noaptea...

 

Am stat si m-am jucat pana dupa miezul nopții cu W, scos afara si cand sa il pun la culcare, maraia ca nu voia :). 

 

La 5.30 ma trezesc brusc, il aud ca plânge. Nu s-a intamplat din frageda lui bebelușenie. Cand deschid usa la dormitor simt direct motivul.

Da, făcuse kk si acum plângea ca nu ii placea :). N-a mai facut in casa de tare de mult, era bb mic inca. I-am trimis rapid afara pe W si pe motan, am curățat si m-am dus sa ma culc. W insa era activat, avea chef de joaca...a plâns ceva si apoi a tăcut, de am putut dormi. 

 

La un moment dat aud pasi pe scari si o bătaie in usa dormitorului. Silvia apăruse cu bicicleta de la prietena ei (aseara a zis ca bicicleste dimineata la stall) daca o poate duce cineva ca e prea întuneric...era 7.30. 

Ovi se grăbea la spital, am dus-o eu. Măcar Ovi l-a hrănit si dus afara pe W, cand am revenit acasă m-am dus direct in dormitor. M-am trezit la 10.20 de un zgomot, ca bătuse cineva in pervaz. :)

 

Silvia daca tot s-a dus ieri, a stat la stall ca era show de Craciun, loppis si a si cumparat doua lucruri pt căluțul ei :). Ii rămăseseră banii de la cinema in buzunar. 

 

Gata epistola, o duminica frumoasa! 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu v-am povestit de petrecerea de vineri...au mai fost copii, printre care si un baietel de 11 ani...care tot o lua pe Marcia la joaca  [:I] ea mai venea la masa, el dupa ea...cand am plecat, a venit si a pupat-o, a dat mana cu noi..prietena mea a ras si ne-a spus : viitorul ginere  [:D] bine ca nu a auzit-o Marcia...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, ce zile pline! Imi place Silvia ca a aranjat schimbul - e pasionata si matura.

 

Da, așa e înțelegerea intre ele, daca se îmbolnăvește careva sau pleaca in vacanta. Si Silvia a facut in locul altora si e reciproc. Ea are fiecare zi de vineri seara, sa dea de mancare la cai, impreuna cu alte trei persoane. De fiecare data e un adult si o fata peste 15 ani, plus una mai mica așa ca Silvia care fac asta. Si a facut ea in locul unor colege cand au fost bolnave, acum o sa ia ele vinurile Silviei, doua la numar cat suntem plecați. 

Se inteleg tare bine, sunt prietene si fac permutările singure cand e cazul. 

 

Eu numai i-am spus ca trebuie sa le faca, eu tin lista cu zilele cand are stall :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat cadoul pt ziua mea si Craciun  [pk] am ales pana la urma : Waterpik Dental Center Complete Care WP-900E (firma care o produce este elvetiana; are recenzii pe net mai bune decat Sony&co)...sunt tare curioasa cum este. 

 

Ioana, ai gasit masina de tocat carne ? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...