Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

Cheesecake... Pai sa va zic, vineri era planul sa infiletez o supa cu teitei, snitele si cheesecake. Insa pe la pranz insa am infiletat o durere de cap/ochi/dinti de aproape am dat-o pe usa afara pe tipa care face curat, ca sa incerc sa dorm o juma de ora. Am motait/dormit cat m/a lasat J si durerea tot nu a trecut. Asa c snitelele le-a facut socrella ieri, supa a facut-o B sambata si cheesecake a ramas nefacut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[pk]  [pk]

OMG! Ce seara, ce seara! Ce seara am avut!

 

Seara folk!

Mircea Bodolan, Maria Gheorghiu, Zoltan Butuc. In aer liber. De la 19 la 21.30.

S-a lasat frig, frig, am inghetat si am inghetat si de acolo nu am plecat. 

Abia am ajuns acasa cu picioarele intepenite. 

 

Am auzit unul dintre cele mai frumoase cantece dedicate  Colectiv. Recunosc mi-au dat lacrimile. "Moartea inorogului" a lui Bodolan.

=====

 

Am asa mari emotii ca nu ajunge cadoul meu de SS!!!! L-am trimis pe 14.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viv, unde-a fost asta?

 

Si eu am fost tot la o seara folk, si tot in aer liber - la Universitate. Eu am rezistat de la 5 jumate pana aproape de ora 9, si daca nu ar fi urmat o tura de artisti care nu-s pe gustul meu, probabil as mai fi stat sa-l vad si pe Vintila. I-am vazut pe Adi Bezna (pentru el m-am dus), pe Emeric Imre, Tapinarii, Vali Serban, Daniel Iancu, Ovidiu Mihailescu, Eugen Avram...

 

Mi-ar fi placut sa-l vad si pe Bodolan.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur merci! O sa ma uit la retete.  [flo2]

Cozonac fac si eu, a fost tare bun ultimul, cel din care am dus si la job. 

 

Am gasit o reteta in suedeza cu lapte condensat, cred ca o sa o fac. Suna bine. 

 

Eu nu imi cumpar singura cadouri, imi place sa primesc :). Deocamdată am primit de la Diana, ca ea merge la prietenul ei de Craciun. Ecusonul cu numele meu ce vi l-am arătat, mi l-a dat mai devreme ca sa apus ca il si port. Un card cadou la ticnet.se de unde se iau bilete de orice fel, a vrut la o opera așa ca sa stiu :). 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

..si dupa cum se vede, am terminat si curatenia, am facut si bradul si ornat prin casa. O zi nebuna, nebuna! Dimineata a trebuit sa fac o comanda de mi-a venit pe etsy, numai de asta nu aveam eu timp, apoi pe repede inainte am mai facut cateva zane pentru bradul nostru, barbatul s-a dus  cu mandra la posta cu coletul si a venit in vreo 3 ore  [alcool]  2 a stat la posta la rand sa trimita ala si o ora a cascat gura prin Mall, ca eu nici nu i-am spus sa vina ca sa facem bradul.  [fal]  A venit, a mutat jucariile si cartile sus in dormitorul mandrei ca tot avea loc destul de cum am scos patul dublu, i-a luat vreo ora sa le duca pe toate sus, asa multe erau  [smulgpar] M-am apucat  eu apoi sa mut canapele si sa sterg praful, sa mut fotografiile, sa arunc reviste vechi&co, ohh... si apoi am adus bradul, era deja in bucatarie drepti sa se usuce nitel ca era ud de afara, l-am bagat dimineata in casa ca se anunta vijelie si bine am facut ca a plouat cu bulbuci si daca nu-l bagam dimineata in casa nu puteam face bradul azi. Bun, am pus bradul, Sophia mai sa il darame de vreo 2 ori ca ne-a ajutat si ea la pus decoratiunile si l-am trimit pana la Tesco pe colt sa imi ia o punga cadou mica sa pun 3 zane sa le dau cadou vecinutei ca maine pleaca in vacanta in Northen Ireland la mama vecinului. Elena, o scumpete de fetita, are 1.5 ani si e adorabila. Cred ca v-am mais pus eu, vecinul e irlandez si ea malteza si i-au pus numele Elena [il]  A venit domnu` sot de la Tesco intr-o ora jumate!  [:-)))]  si de la Tesco, s-a facut Sainsbury`s, un supermarket mai mare ca la asta pe colt nu mai aveau si mi-a adus o sacosoaie de puteam sa il bag pe el sa il trimit cadou prin vecini  [fri]  [alcool]  [:-)))]  [:-)))]  cand l-am vazut, imi venea sa si rad, sa si plang si sa il fugaresc de acasa cu traista`n cap [smulgpar]  [:-)))]  [:-)))]  pana au venit ei eu deja terminasem de intins luminitele peste tot, am pregatit sa fac focul in semineu... cand a venit, am scris felicitarea si pus zanele in punga si am luat-o pe Sophia rapid sa le ducem. Ne-a raspuns vecina, a luat- o in brate s-o pupe pe mandra si mai ca i-a rupt mainile, ca ea e micuta si firava si obisnuita cu fulgul ei de Elena de 1 an jumate... A intrebat-o Nicola daca asteapta Craciunul si ce vrea de la Mos, a inceput asta sa tzopaie ca ea e very excited si ca nu mai are rabdare sa deschida cadourile  [batcap]  Am venit acasa, am intins masa... si precum nu am avut timp sa gatesc azi nimic ne-am cinstit cu niste branza albastra si mucegaita de prin frigider si Proseco [alcool]

 

Gata povestea de seara, ma duc la  [incada]  si apoi nani. Azi noapte am dormit ca naiba, nu stiu ce am avut, de unde credeam ca o sa doarma si patul sub mine la cat de obosita eram, nu m-am odihnit deloc.

 

Noapte buna! Vine Craciunul.. miroase a brad in casa, e curat, luminat... si simt si eu ca vine Craciunul. Ma si speriam ca-s cu adevarat sarita de pe fix ca nu simteam deloc ca vine Craciunul. 

 

[pegeam]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Surori si frate pinguin, de astazi sunt mai batrana dar mai bogata, inteleapta, fericita [:)] Asa ca va las o praji si un pahar de vin, virtual asa, in cinstea mea! [cheers] [papica]

 

Strumphy, ai o casa foarte frumoasa! Ma bucur ca ai reusit sa intri in spirit, nici nu aveai vum altfel la cat de frumos ti-a iesit totul!

 

Multumesc tuturor ptr cuvintele frumoase! Tare sunt mandra de fetele mele, iar asta mica e asa cuminte ca nu-mi vine sa cred. Iar "iulica-zmeurica" chiar suna bine!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...