Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

haioasa idee, dar eu n-am auzit de bagaje pierdute in aeroport; bagajele pierdute sunt cele care au fost imbarcate in alt avion, asa ca singura modalitate de a fi sigur ca nu0ti pierzi niciodata bagajul, cum scrie in titlul articolului, e sa te legi de el si sa calatoresti la cala [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hihi, tare asta cu geamantanul. Noi avem unele cu model iar la cele simple le pun panglici roz fucsia [:D]

 

Strumphi, pupam carliontul vesel si scump.

 

Ai noroc ca nu stam pe langa voi (la 800.000 casa nici ca am vreo sansa!) ca la ce bunatati a trimis mama ta as fi numai la voi in vizita. 

 

De Craciun socrella o sa faca sarmale, salata boeuf si probabil racitura. Si cozonac. Adica meniul STAS al romanilor. O las in pace ptr ca 1. Balaurul sufera sa manance alea de mai sus 2. Le face ea deci eu nu am cu ce sa ma implic. 

 

Cand faceam Craciunul cu mancarea 'noastra' alegeam ceva diferit: am avut somon vreo 2 ani, miel, curcan (dar nu ca la americani, ci un fel de pachetele din piept de curcan... La salate faceam salata Waldorf (ca aia cu telina dar are si nuca si struguri) salata de ciuperci cu castraveti acri si usturoi, salata de ton. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

haioasa idee, dar eu n-am auzit de bagaje pierdute in aeroport; bagajele pierdute sunt cele care au fost imbarcate in alt avion, asa ca singura modalitate de a fi sigur ca nu0ti pierzi niciodata bagajul, cum scrie in titlul articolului, e sa te legi de el si sa calatoresti la cala [:-)))]

 

mai degraba e practica ideea pentru a-ti putea recunoaste rapid trollerul pe banda, cand te duci sa recuperezi bagajele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pai daca va place ideea, ia sa gasesc eu o lista, sa ne alegem cate ceva si sa devenim un fel de ursitoare mai.... inghetate, asa.... Ia vedeti ce va place de aici, poate facem o cutiuta draguta de culoare bleu deschis (ca un ghetar) in care sa punem fiecare obiectul si urarea facuta, in pungute, sau in cutiute mai mici...cu pinguini [:D]: - flori sau petale pentru frumusete; - bani (de argint) pentru bogatie; - apa sfintita pentru curatenie; poate gasim una dintr-un loc special. - ou pentru sanatate (oul trebuie sa ramana intreg, mama copilului urmand sa-l puna in apa de baie din ziua urmatoare); - piatra pentru putere si rezistenta fizica; - seminte (grau, porumb etc.) pentru hrana imbelsugata; - fir de matase, pentru a avea parul matasos; - par de cal, pentru a avea parul lung si bogat; - fir de lana lana pentru vesminte frumoase; - busuioc pentru mirosul placut; - miere pentru a fi dulce; - lapte pentru a fi curata; - picatura din lumanarea de la botez; - potcoava gasita pentru noroc; - inel pentru a avea parul cret (poate fi inelul nasei de botez); - muguri de pomi pentru prospetime; - grau pentru cinste si onestitate; - marar - sa fie placut ca mararul in bucate; - menta si romanita pentru a creste usor si sanatos; - floare de mac sau fir de levantica pentru un somn linistit; - seminte de canepa pentru a creste repede; - pana sau fulg pentru a fi usor ca pana; - trifoi cu patru foi, pentru noroc; Daca mai stiti si altele, mai completam lista. [flo2]

 

Aoleuuuu. Copilul ala se spala sau se fezandeaza? [:D]  [:D]

 

 

Mi se pare o lista imensa, da' na' daca asa se face, asa se face. Sa intrebam si pe Silvi daca la ei se pun astea. Eu la o adica ma ofer cu piatra.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...