Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu fac decat sarmale pt Craciun...un pahar cu vin...si asta este...aici se sarbatoreste in seara zilei de 24, cand se deschid si cadourile...vom fi doar noi 3, motanul, hamsterul, soricicile  [:D]

 

 

 

Phiii...o gramada de lume.

La motan vine Mosu'? Ca a fost cuminte...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus, La multi ani cu impliniri Ioanei! Sa aiba o zi aniversara asa cum si-a dorit  [flor] !

Mihaela_s, gandeste pozitiv [pup]!

 

Silvi8, ce bine ca ai laptic! Incet, incet va adaptati programului nou. O sa fie bine [flo2] !

 

Asa ce liniste e la noi...de unde zilele trecute era un iures de nedescris, acum toata lumea e vesela si increzatoare in noul an ce va veni.

 

Nu v-am zis de Mutzilina mea...e asa de slaba...saraca...nu stiu ce sa zic, analizele sunt bune dar in continuare animalutza refuza sa manance. De-abia limbuie cateva bobite...sa vedem ce ne mai spune azi medicul.

 

Dra la "palat"

 

 

post-108221-0-32118300-1450786667.jpg

post-108221-0-80065900-1450786685.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost cu M la vaccin. Si m-am întâlnit cu dr-a veterinara românca ce e aici pe Gotland. O stiam de cand fusesem cu Lily la ea, atunci ne-am cunoscut. E graviduță si  era racita saraca dar pe baricade. E o tipa tare de treaba si simpatia, pacat ca nu apucam sa ne vedem in puținul timp liber. E prietena si ea cu prietenii noștri, ei se mai vad la alta familie in care ea e românca si care e matusa tipei asteia de e veterinar. 

 

Da, gandesc pozitiv, panica ma apuca dimineata, la trezire. Mi-e groaza de drumul cu vaporul, va bate vântul tare si stiu ca nu ma simt bine cand se leagănă, am inca amintiri neplăcute de cand făceam naveta si urăsc vaporul acum. Si de asta parca nu am chef de sărbători, nu ma pot bucura, ca am in gând numai plecarea. Incerc sa le iau așa cum vin, incerc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, Viviana si Fleur au ajuns felicitările, va multumesc tare mult!  [flo2]

 

Eu le-am pus duminica seara, sa ma Iertați ca vor ajunge cu intârziere...

 

Ella sa iti traiasca prietenul (sanatate cat cuprinde!) si soacra. 

 

La noi vin prietenii noștri si mama ei, care e aici. In 24, ca așa se sărbătorește la noi. Diana se duce la familia prietenului ei, vor veni in 25. 

Si in 26 la ora 7.30 suntem pe vapor...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] [:-)))] [:-)))]

 

"Esti casatorit dar nu ai un copil? Iata ce sa faci sa te distrezi:
1. Angajeaza un baby-sitter
2. Spune-i sa nu deranjeze copilul, pentru ca este in dormitor si se odihneste.
3. Pleaca.
4. Cand te intorci, intreaba-l pe baby-sitter unde este copilul."

 

"Un ţăran într-o căruţă plină ochi, cu un singur măgar amărât cu ochelari de cal care nu se urnea deloc, strigă frenetic:
- Dii Murgule, Dii Surule, Dii Florico, Dii Marcico !
Un bărbat se uită la el şi îl întreabă dacă a uitat cum se numeşte măgarul. Ţăranul spune:
- Ştiu cum îl cheamă, dar vreau să îi dau impresia că nu lucrează singur."

 

"Un om avea un papagal care injura.

Intr-o zi, exasperat, il inchide in camera. Nimic, numai porcarii ii ieseau pe gura papagalului.

Il inchide in sifonier. Si mai rau.

Il inchide in congelator. Dupa un minut tace.

Deschide omul usa congelatorului.

Papagalul zice `Va rog sa acceptati scuzele mele pentru neplacerile provocate, va asigur ca nu se vor mai repeta!`.

Omul sa cada pe spate, nu-i venea sa creada.

Tot papagalul: `Apropo, doar asa, de curiozitate; gaina cu ce a gresit?`"

 

"O rusoaica s-a casatorit cu un englez si traiau fericiti in Londra.
Rusoaica nu stia prea bine engleza dar putea comunica cu sotul ei.
Problema era cand ea trebuia sa faca cumparatur. Intr-o zi, se duce la macelarie vrand sa cumpere pulpe de pui.Nestiind cum sa le ceara, in disperare a inceput sa cotcodaceasca, si-a ridicat rochia si i-a aratat macelarului, pulpele. Macelarul a inteles si i-a dat pulpe de pui.
In ziua urmatoare ea a vrut sa cumpere piept de pui. Nestiind cum sa ceara a cotcodacit din nou, si-a deschis bluza si i-a aratat macelarului sanii ei. Macelarul a inteles si i-a dat piept de pui.
A treia zi, rusoaica avea nevoie sa cumpere niste carnati. Nefiind in stare sa comunice, ea a decis sa-l ia cu ea pe sotul ei la macelar.

Opreste-te un moment si incearca sa-ti imaginezi ce crezi ca ea a avut in minte.

Citeste mai jos!!!

AHAAAA!!!!!!
Te-ai gindit la lucruri rusinoase!!!!!!
Hellooooooo... .ai uitat ca sotul ei este englez si vorbeste limba engleza???"

 
 
"Bunicul isi intreaba nepotul ce-ar vrea sa primeasca de Craciun.
- Vreau o bicicleta, un iPod, niste ghete de fotbal si Nintendo Wii, raspunse pustiul.
- Cand eram copil, spuse bunicul, primeam doar o portocala si un mar...
- Woooww, se mira nepotelul, un telefon mobil si un computer?!!! "

 

 


 

 

 

 

 

 


 
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus  [:D] i-as pune pe toti la masa, dar mi-e ca la sfarsit nu mai ramane decat motanul  [soricel]

Motanel e tare cuminte...aseara cat am fost eu la pedichiura, a stat pe covor la noi in dormitor....cand m-a auzit, a venit ca o racheta pe scari...ma intampina mereu cand vin acasa...dimineata dormea pe canapeaua din sufragerie...eu mi-am baut cafeaua si el a stat la mangaiat...e o pisica alintata...si mai ceva ca un catel...

 

Miha, multumesc  [flo2] sa-ti treaca starea asta cat mai repede. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

"O rusoaica s-a casatorit cu un englez si traiau fericiti in Londra. Rusoaica nu stia prea bine engleza dar putea comunica cu sotul ei. Problema era cand ea trebuia sa faca cumparatur. Intr-o zi, se duce la macelarie vrand sa cumpere pulpe de pui.Nestiind cum sa le ceara, in disperare a inceput sa cotcodaceasca, si-a ridicat rochia si i-a aratat macelarului, pulpele. Macelarul a inteles si i-a dat pulpe de pui. In ziua urmatoare ea a vrut sa cumpere piept de pui. Nestiind cum sa ceara a cotcodacit din nou, si-a deschis bluza si i-a aratat macelarului sanii ei. Macelarul a inteles si i-a dat piept de pui. A treia zi, rusoaica avea nevoie sa cumpere niste carnati. Nefiind in stare sa comunice, ea a decis sa-l ia cu ea pe sotul ei la macelar. Opreste-te un moment si incearca sa-ti imaginezi ce crezi ca ea a avut in minte. Citeste mai jos!!! AHAAAA!!!!!! Te-ai gindit la lucruri rusinoase!!!!!! Hellooooooo... .ai uitat ca sotul ei este englez si vorbeste limba engleza???"

 

Eu m gandeam ca ii arata direct macelarului, ce sa mai care sotul la magazin! 

 

Ma intreb, daca dorea un curcan umplut, oare cum facea? Dileme, dileme. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...