Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu v-as trimite mai intai niste miros de cozonac de la noi de-acasa, miroase tare imbietor. Am scos primii 3 cozonaci, sunt dolofani, nu foarte rumeniti ca i-am tinut la foc mic, dar tocmai buni....sper, ca nu i-am gustat.

Kari, hai la degustat!

Nu va mai spun ca la ultimii cozonaci nu mi-a ajuns umplutura, mereu patesc asa si nu ma invat minte. I-am umplut cu Nutella intinsa direct din borcan, si stafide. Daca nu le-or placea, sa nu manance!

 

Si pentru ca am muncit azi (numai framantatul a durat o ora), am mancat cu barbatul de parca venea sfarsitul lumii. Ciorba de burta, fasole cu coaste afumate de porc si pepene murat (ultimele, bunatati de la magazinul romanesc). La "desert", o feliuta de caltabos, una de Sibiu, cateva fisticuri si brie cu crackers. Stropite cu vin rosu. In ritmul asta, de Craciun cred ca ciugulim niste salata si rosii cherry...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, e superb la voi!!! 

 

Si chiar ma speriasem ca n-ai destule zanute pentru tine, dar se pare ca ai umplut bradul  [:)]

 

pai nu ai auzit ce am mesterit eu ieri dimineata cat a fost barbatu` brambura la posta si apoi lins vitrine la Mall? [:p] nu aveam si mi-am facut! [:D] ce, numa` soacra sa aiba zane multe si frumoase?  [il]  acum serios, aveam facute de sapt trecuta vreo 12 parca si restul ieri le-am mesterit, m-a ajutat mult ca le aveam facute pe jumate, cusute fustitele si facute piciorusele si cusute, ieri dimineata numai le-am pus capsor si par si legat fundite, si pus bagheta magica sau clopotel, ofcorz  [biz]  am multe modele noi, nu am apucat sa le fac poze, o sa le trag in poza maine sau alta zi cand oi avea timp, ca azi am umblat toti 3 brambura  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphiiii, vreau la voi!!!! [il] [il]

 

Bradul e superb si ma inspir cu restul casei. Si da-mi frate numele tau de etsy ca vreau sa comand zane, dupa Crac, promit.

 

Si tu ma pui la munca dupa Anu` Nou? Mai stiu eu una [:D] 

 

Ce iti trebuie etsy cand ma stii direct pe mine si ai si nr de telefon si adresa?  [soricel]

 

Vad ca iti place de duamna designer strumphi  [:-)))]  [:-)))]  cand cumperi casa, sa imi zici!  [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa zic : e feeric la "strumphi-land". d-na strumphi, nu organizati si excursii, tururi de vizitare ? bagati si conacul (sau castelul ?) soacrei pe lista si succesul e garantat.

glumesc, desigur.

 

 

il pun pe Nick la usa taxator!  [:-)))]  [:-)))]

 

cand vii in Englezia sa imi dai de veste ca iti fac un tur la mine, gratis [soricel]  dar nu promit ca si la soacra( soacra, poama acra [:D]  [fri] ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Strumphi chiar ca e ca din basme casa ta.

aici chiar se organizeaza cum a spus CorinaDani...tour la case impodobite de Craciun. te pui pe lista si lumea care nu are ce face  plateste un fee si viziteaza casele impodobite frumos . Strumphi cu casa ei, ar face bani.

 

 

 

i-am spus lui Nick ce ai scris si s-a prapadit de ras [:D] iaca nu stiam cum sa facem rost de masina de vase noua  [:-)))]  [:-)))]  daca stiam ornam si aranjam de la inceput de decembrie si pana acum faceam si de masina noua de rufe, nu numai de vase  [:D]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mianna, seara folk a fost in fata la primaria sector 1 in Banu Manta. sunt niste manifestari in fiecare seara. Noi am stat pentru ca Bodolan a cantat la sfarsit. Pur si simplu am fost inghetati.
Si nu-s promovate nicaieri manifestarile astea? Unde pot vedea si eu ce se intampla? Fireste, cuvantul cheie-i "folk", asa ca da te rog un semn daca se mai intampla ceva de genul asta.

 

Edit: am gasit programul. Se pare ca a fost singura seara folk...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inca una si ma duc.. la culcare! [|)]  Nu am dormit mai deloc nici noaptea trecuta din cauza vantului! O furtuna nebuna de m-a trezit de nu stiu cate ori si acum dupa atatea nopti cu somn putin si prost casc de mi se rupe gura si parca vad ca nu dorm cand ma pun in pat. 

 

M-ati amuzat cu strumphilandul! [:D] si ma bucur ca v-a placut. Si noua ne place tare mult bradul de anul asta si restul de luminite de le-am intins prin casa... e asa cosy si christmassy[pegeam] si miroase asa bine a brad... mmm!! Sophia a spus ca miroase a fresh Christmas air! [il] 

 

Silvi, La multi ani cu fericire si sanatate! [s] Ce cadou mai frumos voiai daca nu Iuliza zmeurica!? [il] 

 

Rufus, sa va traiasca Ioana multi ani fericiti si cu mult noroc! [s]

 

Fleur, ce harnicuta esti! Eu nu am facut nimic inca.. am fost doar la cumparaturi si am tot ce imi trebuie acum. De maine incolo o sa ma apuc si eu de bucatareala. 

 

Rox, ma bucur ca a ajuns in sfarsit felicitarea. Nu am confirmare nici pe jumate inca din cate am trimis?! Oare in USA si Canada ajung pana la Craciun sau dupa Anul Nou? [fri] Ce faceti in vacanta?  [hot]

 

Mariana, sa stii ca ai penalizare [:p] ai pus niste poze super minusculte ieri si nu am putut admira domniroasa frumoasa in toata splendoarea ei! [olala] Cam multe gatesti, ai buzunare largi? [:D]

 

Daniela, tu la care casa petreci de Craciun? ca tu esti cam mobila [:D] super faina rochita rosie, sa o porti cu placere! 

 

Viviana, deci ne mai tii mult in suspans? cine a trimis felicitarile alea? [nebu] 

 

Lauranico, sa ne arati si tu bradutul! Cum stai cu sedintele?  [:-/]

 

Mihaela, ce zurliu W asta a tau si e asa dulce! Privirea lui de nevinovat face milioane! [cool]  Nu te mai stresa cu vacanta, nici cu vaporul, da-l incolo de vant si vapor, ce vacanta faina o sa aveti... yuhuu! Abia astept pozele si povestile! Stii ca si eu te invidiez, nu?  [8D]

 

Ella, flori ai primit, bere ai baut... bradu`i facut, de acum sa tot tragi motanu` de coada!  [mata] Marcia pana cand are vacanta? 

 

miana, ai terminat mancarea? ce imi place cum faci mancarea pe bucati [:D] dar maai tare imi place ca lasi totul balta pentru un folk bun!  [bat]

 

Otilia, te simti mai bine? Gata pregatelile de Craciun? au intrat fetele in vacanta? Sotul si-a revenit? tu pana cand esti in concediu?  [flo]

 

Micky, ai rezolvat cu posta? ai trimis? cate ore ai stat si ai pierdut pe la rand la posta? ori pe la voi nu o fi asa nebunie cum e in Londra?  [fum]

 

kariguld, tu ziceai ca pleci undeva de Craciun? ori ma lasa de tot memoria? cum mai e mana?  [floare3]

 

Monica, tu ce faci? nu te lauzi cu nici un brad, cu fetite frumoase? Tu esti la zi cu noutatile sportive!  [hagi]  am vazut si eu ca a luat totusi locul 3 Ro la handbal!! [bis]

 

rall, ce cozonacesti anul asta? Cum se impaca prietenu` tau la bloc?  ai luat masina sau tot??  [catelulsfuge]

 

Seri, ai facut bradutul? Ai agatat zanele in el? CUm a fost la serbarea Cezarei?   [hippi]

 

Laura25, multe flori si imbratisari pentru ceea ce faci pentru copilasii tai din campania umanitara! si la fel de multe flori merita si Blackcat! [loveyou]   alinuk, tu mai poti? toata ziua pe drumuri, ti-a spus bine Miana atunci, ca esti o zvarluga!  [dual]

 

Nu mai stiu ce am citit, ma duc sa dorm, daca s-o putea... ca iar urla vantul afara de numa`... M-am saturat de atatea furtuni!  [doh]

 

Noapte buna!  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumph, dupa cum ziceam, mancarea am lasat-o in grija mamei. Sper ca n-a ars-o  [:)]  desi asa as avea motiv sa fac misto de ea, ca vad ca n-a uitat ca am ars candva supa (da, am reusit candva si performanta asta  [:-)))] ), si acu' cateva seri, cand m-apucasem la 11 seara de facut supa, radea de mine: "poate-o arzi!"  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...