Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

Strumfi, am admirat și eu căsuța ta împodobită, chiar că ai putea să scoți bani pentru înlocuit mașinile de spălat :), dacă tai bilete la intrare. Referitor la locația mea, știu că și Otilia m-a întrebat pe unde sunt :) și am uitat să-i răspund. Acum sper să stau mai mult la Constanța, dar ”combinata alpină” e Constanța - București - Cluj.

 

Azi m-am hotărât, schimb cheesecake-ul pe un cozonac Rosencrantz de Crăciun (sper să am timp să-l croșetez).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fleur da, ai perfecta dreptate. Si eu imi doresc sa merg in concediu, sa nu crezi ca nu...dar am așa o reținere de vapor, apoi ca nu apuc sa fac ce trebuie pe acasă...din astea...o sa imi treaca in 25-26 :). 

 

Strumphi nu, nu, ma duc eu in concediu :). Dar as veni si la tine cu drag!  [flo2]

 

A mai trecut o zi! 

 

Maine am in plan sa fac cozonac, o sa fac si cu cacao in loc de Scorțișoara, sa mănânce si Silvia. Si sa pregătesc sarmalele, le fierb numai in 24 ca imi place sa miroase a sarmale in casa de Craciun. In ajun adica. Aici atunci e sărbătoare. 

 

Nu am gasit piept de curcan dar mai caut si maine. Vreau sa fac o reteta la cuptor cu sos de portocale :). Dar joi, inainte sa vina musafirii. Plus o salata de vinete. 

Silvia m-a intrebat daca nu pot face supa de perișoare :). E preferata ei. Si a lui W. :)

 

Silvia merge acum in vacanta in fiecare zi sa călărească, iar in 25 are stall iar. Trebuie sa o pun sa isi faca bagajul maine. Ca ea nu are nicio treaba. E suparata ca plecam, ca ea pierde atâtea zile de calarie...

 

Ma duc la somn, sa o iau de la capăt maine. Somn usor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si tu ma pui la munca dupa Anu` Nou? Mai stiu eu una [:D] Ce iti trebuie etsy cand ma stii direct pe mine si ai si nr de telefon si adresa? [soricel] Vad ca iti place de duamna designer strumphi [:-)))] [:-)))] cand cumperi casa, sa imi zici! [biz]

 

ca mi-e lene sa caut in ghetar pozele cu zanele- am de verificat fo 400-500 de pagini pe putin. [batcap]

 

Esti tu fata buna si pui iar link la pozele de pe picasa sau unde le tii? [flirty] promit sa salvez linkul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ca mi-e lene sa caut in ghetar pozele cu zanele- am de verificat fo 400-500 de pagini pe putin. [batcap] Esti tu fata buna si pui iar link la pozele de pe picasa sau unde le tii? [flirty] promit sa salvez linkul.

 

Ia fa-ti din nou cont de FB, ca nu musca, si le admiri acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ioana da' noua nu ne zici de ce??? [:)]

 

Pentru ca Secret Santa a mea a lucrat prin intermediari si am primit coletul de la ... cineva care nu a participat la SS!! Cineva-ul e prietena buna cu una dintre 'inculpate', aia pe care o suspectez mai mult, posibil si cu cealalta, si locativ e relativ aproape de ambele. Ella zice ca ea nu a mancat usturoi, Kari se da dupa tufis. Foarte suspect! Te bagasem si pe mataluta pe lista de suspecti dar deja am primit cadou de la tine [pup]. Asa ca acum analizez scrisul din felicitari, sa vad cine e!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu v-as trimite mai intai niste miros de cozonac de la noi de-acasa, miroase tare imbietor. Am scos primii 3 cozonaci, sunt dolofani, nu foarte rumeniti ca i-am tinut la foc mic, dar tocmai buni....sper, ca nu i-am gustat. Kari, hai la degustat! Nu va mai spun ca la ultimii cozonaci nu mi-a ajuns umplutura, mereu patesc asa si nu ma invat minte. I-am umplut cu Nutella intinsa direct din borcan, si stafide. Daca nu le-or placea, sa nu manance! Si pentru ca am muncit azi (numai framantatul a durat o ora), am mancat cu barbatul de parca venea sfarsitul lumii. Ciorba de burta, fasole cu coaste afumate de porc si pepene murat (ultimele, bunatati de la magazinul romanesc). La "desert", o feliuta de caltabos, una de Sibiu, cateva fisticuri si brie cu crackers. Stropite cu vin rosu. In ritmul asta, de Craciun cred ca ciugulim niste salata si rosii cherry...

 

Hahaha, imi place desertul [pk] [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si tu ma pui la munca dupa Anu` Nou? Mai stiu eu una [:D] Ce iti trebuie etsy cand ma stii direct pe mine si ai si nr de telefon si adresa? [soricel] Vad ca iti place de duamna designer strumphi [:-)))] [:-)))] cand cumperi casa, sa imi zici! [biz]

 

zic, zic. Da' s/ar putea sa zic degeaba, ca musiu Balaur de crede geniu (neinteles) in materie de design interior :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fac repede urarile pana nu se schimba ziua.

 

[s] Silvi, [s] Ioana, sanatate, bucurii si zile senine!

 

Silvi, am admirat fetele de curand. Cea mica e atat de scumpa . Si cu un fesuc roz of, of, ce obrajori bucalati.

Nu stiu ce sa iti recomand pentru dureri. Eu am incuiat bine de tot anumite amintiri dupa prima nastere. Dar tin minte ca am fost externata dupa 5 zile si nu ma durea operatia cat ma luptam cu febra laptelui. Iar firele mi le-a scos dupa 12 zile si a fost cam devreme. Un colt  al operatiei s-a desfacut si asa a ramas cam stramb. Totusi ceva paracetamol cred ca ai voie sa iei.

 

Rufus, ii place Ioanei pe cont propriu? vine des la voi? nu am retinut cat de departe locuieste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitasem sa va zic una-alta si noroc cu mesajul lu' Strumphi.

 

Strumphi, incep cu tine, nu mai stiu daca am zis: superba Sophia, superba casa, superba felicitarea pe care am primit-o! Multumim din suflet.

 

Rufus, daca acei carnati sunt macar pe jumatate de buni cat sunt de aratosi, inseamna ca veti avea un Craciun delicios. toată stima pentru cum va gospodariti. [asia]

 

Daniela uuuuu, faina rochia. Vei arata dr milioane in ea, sunt sigura. 

 

Mariana, sa va traiasca mandruca frumoasa!

 

Silvi, ma bucur ca Zmeurica e cuminte, ca stiu ca esti singura zilele astea. Bafta sa fie tot asa!

 

Chiar asa, Viv, ai ramas in masina? Nu ne zici de la cine sunt felicitarile?

 

Ella, ce frumos din partea sefei! Cu elvetianul nu ma mir, eu cred ca barbatii au o mutatie pe gena care ii face sa receptioneze vocea sotiei. Mai stiti schita de Caragiale, cand 'domnul' o trimite pe slujnicuta sa ia tigari Intim Club si ea se intoarce zicand ca nu aveau Ifingiu? Eu sunt convinsa ca musiu Caragiale a auzit patania asta de la o nevasta care a trimis sotul sa ia rosii in bulion si a primit gogosari in otet (sau varza dulce in loc de acra). Dar cum pe vremea lui Nea Iancu nu prea se dezvoltase feminismul, a inversat sexele in schita lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...