Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Pentru ca Secret Santa a mea a lucrat prin intermediari si am primit coletul de la ... cineva care nu a participat la SS!! Cineva-ul e prietena buna cu una dintre 'inculpate', aia pe care o suspectez mai mult, posibil si cu cealalta, si locativ e relativ aproape de ambele. Ella zice ca ea nu a mancat usturoi, Kari se da dupa tufis. Foarte suspect! Te bagasem si pe mataluta pe lista de suspecti dar deja am primit cadou de la tine [pup]. Asa ca acum analizez scrisul din felicitari, sa vad cine e!

 

:)))) ce secretos SS ai! Acum inteleg. 

Nu, al meu a fost cu alt motiv :). De drag. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daniela, mama-mia dar tu ai 3 resedinte. Pare tare bine insa cred ca la taxe simplifici cumva situatia. Si cum faci sa nu uiti bluza roz cu dungi albe la Cluj cand ai nevoie de ea la Constanta?

Eu mereu, dar mereu la pe la Bucuresti ceva ce ma trezesc aici ca am nevoie. Acum de curand a fost papusa aceea blonda de bagat in tort. Iaca nu mi-a trecut prin cap sa o iau acum un an si ceva si nici n-am mai avut chef sa caut una la fel aici.

 

Strumphi, pai daca tot am concediu subit am inceput sa colind prin magazine. Ieri cateva ore, azi la fel. Azi am fost la elipticica de dimineata si dupa aceea am vazut ora de cardio energy dupa-amiaza. Am intrebat la receptie daca au locuri la copii si culmeau avea pentru toate trei. Asa ca le-am programat pe fete, mi-am scos si eu bilet pentru clasa. Am luat mezina de la gradinita, ne-am dus sa ducem cartile la biblioteca si sa luam altele, am luat mijlocia, am ajuns acasa, am mancat si iar la sala si cumparaturi dupa aceea. Fara mijlocie in final ca ea a preferat sa mearga cu vecina la un loc de joaca. Am bifat azi un nou record la Fitbit, aproape 20 000 de pasi. Am mai fost si de dimineata cu mijlocia la scoala pe jos.

Ieri am fost la tuns in oras cu cea mare si am scos-o la cumparaturi si un suc. Si azi iar si-a mai luat un tricou si un cardigan pufos. Ma bucur ca a gasit o pereche de pantaloni care sa ii vina. Cred ca a probat vreo 10. Dar numai bine ca de azi au inceput reducerile si vad ca e dornica de probat ca aici era marea problema.

In concluzie, cred ca fac febra musculara, talpile ma dor, mancare iar trebuie maine luata ca nu ne ajung 2 frigidere mai mult de 2 zile. Am musafiri de craciun deci avem de cumparat diverse proaspete. Inclusiv flori de pus prin casa.

 

Rall, e poveste lunga. Eu ii tot spun cat e de frumoasa (la fata ma refer) si sa fie multumita de ea asa cum este ca nimeni nu e perfect. Sa aprecieze ca s-a nascut sanatoasa si are o sanatate buna. Chiar si ieri discutam referitor la sporturi ca ideal e sa aleaga un sport care i se potriveste fizicului, precum inotul unde exceleaza pentru ca are spate lat, umeri puternici. A fost la balet si la dansuri dar a renuntat singura ca vedea si ea ca nu are fizicul potrivit. Desi ii place tare mult sa danseze. Iar referitor la burta e cu dus si intors. La probat haine mai mereu se lasa cu lacrimi ca nu o cuprind. Acum a trecut de 140 cm dar nici vorba sa ii vina ceva 146, ci trece direct la 152 chiar si 158 si-a luat ieri rochiile. Aseara a facut abdomene si alte exercitii pentru burta. Azi la fel. Dar din pacate taica-su nu e deloc diplomat si din cand in cand ii spune sa faca ceva cu burta. Si el are acum burta dar la varsta ei era vorba aceea 2 bete in fund. Dar nici cu ea nu iese la biciclit sau la plimbare. Eu incerc sa ies cat mai mult cu ea dar nu mereu se poate. Si mai e ceva care cred ca nu ii pica bine. A ajuns sa poarte din hainele mele si fara sa vrea se compara cu mine si faptul ca e o diferenta de varsta intre noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))] Am plecat la ora 14 la cumparaturi. Acum am ajuns acasa. 

Abia am reusit sa rostuiesc totul in frigider, in balcon si iata parca ar trebui sa ma bag in pat.

am citi pana la pagina 70 si mi-e ca ma apuca somnul si suspansul devine banal.

 

M-am bucurat ca un copil de cele 4 felicitari pe care le-am primit de la: Ella, Strumphi, Elyda si Kari.

Se pare ca 4 e numarul meu. Numarul ce ma face fericita.

[flirty] Multumesc. Multumesc frumos.

===

 

Mihaela nu te-am sarit, nu am avut timp sa scriu.

Da eu am fost cu varza la borcan. Tinuta la caldura.

 

Ma intorc la 70.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba da Coca e si de la spaghete. De aceea acum suntem cam toti la regim. Ce paste cumparam sunt cat se poate de negre sau de integrale. Cartofii rarut, painea 1-2 la 5 persoane pe saptamana.

Iar dulciuri eu nu le cumpar dar se gaseste mereu cine sa le dea. Ea mai refuza dar nu mereu. La Halloween i-a spus unui vecin ca ei sa-i dea doar jumatate adica 2 bomboane de l-a lasat masca si oricum au avut voie doar cam al 10 case.

Aveam niste amici care tot veneau cu dulciuri la ele. Si nu ne mai vizitam de multe luni, mai mult de un an. Chiar nu mi-a picat bine cand a venit cu dulciuri la ele zicand ca stie ca le plac copiilor si sa nu ma supar ca nu au respectat rugamintea mea.

Eu de mos Nicolae nu le-am pus nimic dulce. Cele mici chentane zilnic dupa desert. Mai ales mijlocia. Ieri eram la masa la cineva si m-a intrebat de desert iar eu i-am zis ca nu cred ca a pregatit nimic dar mai bine asa. Le-a scos 2 ciocolate omul ca s-a prins ce vor copii. Iar perioada aceasta din decembrie e nebunie ca primesc peste tot pungi cu bomboane si tot felul de chimicale.

Doctorii nu recomanda dieta la varsta ei. Mult sport, grija la mancare si cam atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si nu-s promovate nicaieri manifestarile astea? Unde pot vedea si eu ce se intampla? Fireste, cuvantul cheie-i "folk", asa ca da te rog un semn daca se mai intampla ceva de genul asta.

 

Edit: am gasit programul. Se pare ca a fost singura seara folk...

 

Noi am primit in cutia postala programul. Da, a fost singura seara folk.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...