Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua dragelor si domn pingu'!

 

Multumim [flo2] !

 

Si noi ca pe ultima suta de metri, sper sa plec mai devreme [:)].

 

Fleurdelise, frumosi cozonacii si sigur sunt deliciosi. Ce multi ai facut!

 

Strumphitza, asa de mici sunt [il]? O sa tin cont ca data viitoare sa setez pe alta dimensiune. Eeei, noi suntem familie de termite, rontzaim tot ce ne iese in cale [:-)))]

 

Observ ca pinguinele harnicute au inceput bucatareala, si eu incep de maine. In seara asta pun "adidasii" si ceva carne la fiert pentru racitura. Maine ma bag la sarmalit, le fac la oala de lut, mmmm ce gustoase o sa iasa [:)]. Si apoi prajiturile si tortul. Cata munca....si mananci intr-o clipita... [batcap]

 

Eu cred ca nu mai pot veni pe ghetar in perioada asta si...va urez de pe acum:

 

Cu colinde de Craciun, va doresc un an mai bun si cu dragostea crestina, sa primiti în dar lumina, zurgalai de flori de gheata, mult noroc s-aveti în viata.

La Multi Ani cu sanatate!

 

[pegeam]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu...

 

Strumphy, fleur, michelle, otilia, multumesc frumos pentru urari si ganduri bune!  [flo2]

Si sigur mai trebuie sa multumesc cuiva...da nu mai stiu cui, cred ca nu mi-am recapatat toti neuronii.

 

Kari, sunt oarecum bine. Cu toate ca nu fac mai nimic si Iulia nu ma solicita decat la alaptat ma doare inca operatia. A venit irti un prieten dr, chirurg aici in oras si zice ca la exterior e ok, doar ca zona de deasupra e usor umflata. 

 

Eu cred ca nu am fost cuminte ...ca la mine nu a ajuns SS. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!! [cit]

 

Mai am o gura de cafea si zic sa va spun vreo 2 vorbe pana plec la treburi. M-am trezit la 11 azi!  [fri]  [alcool]  Nu stiu cum am reusit, dar ce bine e cand e si Nick acasa si pot dormi mai mult, ca are el grija de Sophia. Stiu doar ca m-am trezit de vreo 2 ori din cauza vantului, apoi cand l-a strigat Sophia pe Nick cand s-a trezit si cand a batut la usa postasul. Am comandat ieri cadoul lui si am platit cat m-a usturat pe portofel pentru next day delivery garantat pana la 1 pm [alcool]  Cand am coborat ma astepta coletul pe canapea si nu m-a intrebat nimeni nimic, Sophia in general tre` sa vada ea mereu ce e in scrisori/colete, ea e cu CTC ul [:D] am luat coletul, l-am dus sus in dulap, diseara sa il impachetez. Cred ca va intrebati de ce abia ieri am luat cadoul? Pai nu stiam ce si nu aveam de gand sa ii iau ceva, dar nu m-a lasat sufletul cand a insistat o pritena sa ii iau ceva totusi, cat de mic. Si am ales ceva mic mic , dar valoros  [:-)))]  [:-)))] sa vedem daca o sa ii si placa, daca nu, pofta-n cui si la anu` nu mai vede nimic de la mine  [clo]

 

Azi vreau sa mai dau un aspirator prin toata casa si sa schimb lenjeriile, sa le spal si usuc, si sa mai spal o tura sau 2 de haine, ca de cand am revenit de la socri tot spal zilnic cate o masina macar... si apoi ma intreb de ce am asa facturi mari la energia electrica. Sa vedem ce factura oi primi pe decrembrie la cate lumini si luminite am in casa acum [batcap]  Maine fac sarmalele si un tiramisu, am luat ieri de la MarksandSpencer 2 torturi de New York Vanilla Cheesecake, cel mai bun ever! [pofticios] si niste party food super buna, in fiecare an luam... si niste dips&chips si crackers, multeee branzeturi ca aici de Craciun se mananca multa branza, de toate felurile, mai verde-albastra, mai mucegaita ori nu, dar multa oricum, juma de frigider e plin cu branzeturi  [alcool]  si pe usa sticlele cu proseco, Mojito fizz si sampanie. Avem planuri mari!  [:-)))]  [:-)))]  Ne facem de cap, numai noi 3 acasa, nu stiu cine naiba o sa manance si o sa bea toate cate am cumparat!  [fal]  Christmas madness!  [soricel] si apoi ne mai miram de ce am stat blocati o ora aseara in parcare sa intram in supermarket si inca una la iesire!  [ups]  [help]   O sa ne para rau in ianuarie, dar numai odata in an e Craciunul! [:I] ahh si mai am si carnatii de la mama de trebuie sa ii prajesc si bag si niste porc la cuptor in vin si servim cu gogonele murate si gogosari in otet, dupa care Nick e absolut innebunit. Nu a mai mancat niciodata gogosari in otet, desi aici si ceapa se pune la murat! [:D]  [:-)))]

 

Plec la rascolit casa, desi abia m-am ridicat din pat dimineata, asa tare ma doare spatele, dar ii scot pe copchii astia ai mei afara la aerisit si sa ma lase pe mine in pace sa ma desfasor. Sa-si gaseasca treaba la biblioteca, parc ori lins vitrine pe undeva pe la Mall ca sa nu ma incurce [:D] 

 

La treburi cu mine!!!  [vase]  [curat]  [spala]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitasi sa zic de SS! [aho]  Da da, a ajuns si la mine SS in weekendul trecut cand am fost plecati la socri, l-am gasit in posta cand am revenit! Dar parca imi aduc aminte ca am dat de veste imediat atunci? Inca odata multumesc  frumos Santa! [olala] [flo] 

 

Deci cand avem voie sa dam in vileag Mosu` ?? Maine seara?  [comoara]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Strumphi de la mine n-a ajuns nimic?  [:)]

 

 

Nu. Nimic de la tine. Am doar felicitare si cadou de la SS si felicitari de la Ella si Didi.  Atat de pe ghetar. In rest 2 felicitari de la 2 prietene si cam atat. Sigur apar maine ori dupa Craciun [:D] Azi nici o sansa, a trecut deja postasul. Si eu am emotii cu ale mele, ca nu am primit confirmare la nici jumatate din cate am trimis!  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...