Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

astazi am cerut la dr sotului sa-I dea amoxicilna, ca eu nu am avut in casa decit pt 3 zile...

culmea, culmilor ca I-a dat fara nici o intrebare, nimic

dar stau si ma gindesc de ce nu I-a dat el de la inceput???...de ce treb sa googalesc eu...sa aflu ca poate merge antibiotic...ca amoxicilina e buna/...ca poate are infectie la ureche si ata ii da senzatii de ameteala permeanente...

..daca ii dadea in urma cu o luna oare nu era mai bine?

 

cum e posibil...sa ii spun eu la dr ce sa-I dea? unde am ajuns cu dr. astia? scuze, Roxana daca citesti...dar sunt f revolata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Uffff! Deci azi noapte m-am intors dupa 3 (dar stiti asta, ca ma apucase cheful de postat  [:)] ). Azi m-am trezit pe la 10 jumate, am inceput cu mailuri si rapoarte, am terminat puiul cu smantana, am mancat, am renuntat la ideea de a merge la sala de teama traficului, am planuit sa dau cu aspiratorul, am renuntat la idee, am mers la cumparaturi marunte in zona, am fost la coafor sa ma tund, am venit acasa si-am facut salam de biscuiti.

 

Apropos, cine zice ca asta-i o prajitura usoara nu stie ce vorbeste. Numa' pana am sfarmat biscuitii a trecut o vesnicie. Da' se pare c-a iesit gustos (i-am pus stafide, alune si fistic, iar la exterior nuca de cocos).

 

Mai am baclavale luate de la targul de Craciun (mie nu-mi plac, dar mamei da) si cam jumate din cozonacul de la Carrefour.

 

Maine am pe lista curatenia (aspirat, spalat pe jos, sters praf) si de facut salata de boeuf si supa. Aaa, si in seara asta mai vreau sa spal. Si sa termin de revizuit un raport...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miana, si eu am sfaramat biscuitii tot cu mana...si tot in nuca de cocos am invelit salamul  [pk] a fost un adevarat succes la scoala, mi l-a laudat profa Marciei ca pe cine stie ce  [ph34r]

 

Salamul la tine e pe post de cozonac ?  [:D]

 

Eu am cumparat pt prietenii nostri panetone tiramisu  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e acum un mare scandal ref.la data de 27...multe magazine vor sa aiba deschis  [zirea] asta spre nemultumirea angajatilor din comert...care au si ei dreptul la zile libere...aici duminica magazinele sunt inchise...s-a dat o lege care dadea dreptul la 4 duminici deschise pe an..apoi s-a lasat la decizia cantoanelor...mie mi se pare nedrept pt angajati, care nu sunt platiti suplimentar daca lucreaza si duminica...dar altii sunt de alta parere  [zirea] in unele cantoane, s-a ajuns si la tribunal si angajatii au castigat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miana, si eu am sfaramat biscuitii tot cu mana...si tot in nuca de cocos am invelit salamul [pk] a fost un adevarat succes la scoala, mi l-a laudat profa Marciei ca pe cine stie ce [ph34r] Salamul la tine e pe post de cozonac ? [:D] Eu am cumparat pt prietenii nostri panetone tiramisu [:)]
E pe post de "anul asta am promis ca gatesc de la aperitiv pana la desert" si asta-i un desert care nu necesita cuptor [:)] N-ai citit ca pe cozonac l-am cumparat? Daniela, am facut dupa reteta Jamilei, care ne sfatuieste sa nu folosim robotul, ca iese mai frumos. Daca mai fac vreodata sigur il folosesc. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Așa, inainte de culcare...am avut o zi lunga si plina. 

 

Am facut cozonac dar n-a iesit la fel de frumos ca cel ce l-am dus la job, nu stiu dd ce...adica cel cu nuca. Mereu cand pun nuca multă nu mai creste apoi. Probabil întind foaia prea subtire, o sa incerc sa ma gandesc la asta data viitoare. Cel cu cacao a iesit ok, a crescut. 

Am facut si sarmale dar nu le-am fiert, ne plac sa fie proaspete cand le mancam, in seara asta n-ar fi mancat nimeni. 

Mai am copt vinetele.

Am facut curat in camerele de sus, maine urmează si jos. Silvia a început si la ea, continua maine. 

Sotul a facut aprovizionarea cu băutura cand a venit de la job si a dus reciclabilele la reciclat. 

Seara mi-am pus henna in par si pana a lucrat m-am uitat la un film, tare bun, mi-a placut. M-a ținut cu sufletul la gura. 

 

Maine fac piept de curcan la cuptor cu cartofi si sos de portocale. Si fac vinetele. 

 

Am de împachetat cadourile maine. Eu nu stiu ce primesc :). 

Dar stiu ce dau :). 

W a primit deja un pat nou, il iubeste tare. Celălat i-a rămas mic. Si mai are o jucărie ce o împachetat. Sa primească si el :). 

Silvia va primi un mobil nou, o carte, un tricou ce l-am comandat din SUA https://www.sunfrog.com/Life-better-with-a-corgi-Tee-4955-Red-9763358-Guys.html?40823 , lui Ovi un set deo si parfum Armani, prietenilor mei un calendar facut din fotografiile mele, mamei ei un set de lumânări in paharele vopsite. Si ca in fiecare an, un obiect pt casa. Anul asta, o friteuza 2in1 care face deodată si cartofi si carne. 

Silvia i-a luat lui Ovi o cutie de ciocolata Marc de la Champagne :).

Si am mai luat doua "cadouri" pt UNICEF: un set de igiena pt o familie de refugiați, pe o luna si vaccinuri pt copii. 

 

Maine va scriu ce am primit eu :). 

 

Si sa va ma scriu de W, ca a început sa se sperie de lucruri. Acum cateva saptamani se speria si latra la scârțâitul mesei, zilele trecute la masina de spălat, cu aspiratorul s-a obișnuit acum, la fel cu robotul dd bucatarie. Inca nu e prieten cu matura si fărașul, latra de fiecare data cand le vede :). 

Si azi a lătrat la un capac ce se mișca pe masa, scotea zgomot :)). Ne-am distrat cu Silvia cat era el de serios si se certa cu capacul. Daca l-am luat in mana sa i-l arat, a fugit de el :)). 

Așa a facut zilele trecute cu o jucărie de a lui M, un șoricel cu sfoara in fund, de care se trage si șoarecul merge cu zgomot. :) cat a lătrat si la el pana a îndrăznit sa il ia in gura sa se joace :)). 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...