Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Serviti optimism la gheatza?


Recommended Posts

Rall, e poveste lunga. Eu ii tot spun cat e de frumoasa (la fata ma refer) si sa fie multumita de ea asa cum este ca nimeni nu e perfect.

 

As avea multe de spus din experienta de copil-plinuto-gras, de ex. mie mi se pare frumoasa (peste tot si nu doar "la fata") si perfecta, asa cum fiecare corp e perfect.. DAR stiu ca poate fi un subiect sensibil si sunt sigura ca voi aveti cele mai bune intentii.

 

Daca nu ai intalnit pana acum si ai timp, poate poti trece peste blogurile a catorva persoane care militeaza pt. "no body shaming" si cum impacarea cu alimentatia / vindecarea bolilor de nutritie vine uneori chiar din acceptarea corpului asa cum e. Pt. ca dezamagirea de a nu fi "perfect" isi gaseste de multe ori consolarea in mancare / abtinerea de la mancare.

 

E complicat, sper sa gasiti calea potrivita [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 769
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello!!

 

Pinguine gospodine, gata treaba?  [ping1]  Stiu ca pinguinul sef a afumat "porcariile" si m-a facut pe mine sa salivez la vederea minunatiilor! [:p] 

 

Eu nu am facut nimic pana acum, m-am trezit la 10, as mai fi dormit, dar iar e furtuna afara si m-a trezit. Sophia s-a trezit la 11.15!!! Nu stiu cum de o fi dormit asa tarziu, dar mi-am baut si eu si Nick cafeaua in liniste. Cand s-a trezit si-a deschis usitele de la ultima zi din Adventuri, 3 are! si apoi calare pe tableta sa vada unde e Santa, ca il urmareste cu Santa tracker! [aho] Ieri ne-a facut capul calendar, ce zi e? cand vine Mosu? da` cat mai e? sarea la propriu in sus de emotii si asteptare, nu mai are rabdare... te cred si eu, cand vede cadourile sub brad si mai stie ca vine si Mosu si se adauga la ce are deja sub brad... uhuu!! Prea multe, dar nu ai cu cine te intelege! Socrii o alinta, tat`su o alinta... eu nici nu stiu ce i-a luat, ei au facut lista, el a cumparat..  eu nu stiu nimic! Nici nu le-a impachetat, diseara dupa ce o culcam sa le facem. Nici eu pe al lui Nick nu l-am impachetat inca, dar acusi cand o iesi la magazine o sa merg sus sa il fac. Trebuie sa mearga pana la magazin sa cumpere lemne si carbuni sa avem ce arde zilele astea si sa stam la gura sobei. 

 

Sophia tuseste din ce in ce mai rau, de vreo 2-3 sapt, ii dau sirop, deja am terminat vreo 3 sticle pana acum, toate diferite, si numa` nu ii trece de tot [bang] . Ridiche neagra nu am de unde cumpara si ceai de ceapa nu cred ca ar bea. Deci o intindem asa pana revin doctorii sapt viitoare inapoi la lucru si o sa mergem la medicul de familie. 

 

Ma duc sa fac sarmalele si sa crosetez si un tiramisu, iar barbatu` sa-l scot afara in ploaie si furtuna sa faca proviziile de lemne. 

 

Spor la treaba, mai trec eu pe aici diseara cand termin cu sarmalele si prajiturile si imi fac un vin fiert sa il beau la gura sobei! [pegeam] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Supa e gata, se odihneste si apoi o strecor. Ingredientele pt salata boeuf le-am taiat azi noapte, azi am facut maioneza, mai trebuie s-o asamblez. Si sa fac loc in frigider  [:)]

 

Mai am de dat cu aspiratorul si dupa aia in sfarsit ma odihnesc si eu. Am fost tot pe fuga zilele astea - ba munca, ba bucatareala, ba folk...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Dupa ce m-am laudat ca Iulia e cuminte, aseara nu a vrut sa doarma, decat in brate...si nici ziua nu a fost mai linistita. 

Ai mei au plecat cu colindul la bunici si se intorc cu toate bucatele gata pregatite, ca eu nu am reusit sa fac nimic. 

 

Vreau sa va urez si eu Craciun fericit, alaturi de familiile voastre, iar mosul sa fie darnic si sa va lase dub brad exact ce va doriti. Oricum, dunt prin zona..

 

Daiopri, multumesc [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi e asa un soare, ca a trebuit sa inchid jaluzelele in sufragerie...altfel nu se vede la TV...am mancat sarmale cu ardei iute...acum ne odihnim...ar trebui sa calc, dar nu am chef...ne uitam la un reportaj despre somon...produs in Norvegia  [:)]

 

Al meu s-a trezit la 6.30  [zirea] si a plecat la birou...eu am dormit pana la 10, copila pana la 12...

 

Am vorbit cu ai mei, mama facea friptura, tata se cinstea cu cuscrul  [alcool] fiecare cu jobul lui  [:D] ne vedem diseara pe skype..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcia a fost in extrema cealalta, adica prea slaba...asta pana la 11 ani, cand a ajuns la greutate cat de cat normala...la scoala au facut de cateva ori glume proaste pe seama ei...eu le-am scris insa profelor (pt ca a venit plangand acasa) si ele au adus tema in discutie...ea e genul care nu comenteaza, chiar se imprietenise cu o fetita supraponderala...si o apara in fata colegilor care radeau de ea...imi spunea ca ii e asa mila cand vede ce rai sunt copiii cu ea...

 

Si Marcia tuseste de cateva zile; e insa tuse seaca..i-am luat ieri sirop de tuse...si vreau sa ii fac si ridiche neagra..nu are febra (apropo de asta, cica pana la 38.5° e temperatura ridicata, febra incepe la 38.5°...spunea un medic acum ceva timp la tv)...are insa nasul infundat...i se trage de la petrecerea de vinerea trecuta, cand a fost imbracata cu o bluza fara maneci si cu vedere la spate  [zirea]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne uitam mai devreme la un alt reportaj despre Islanda...au aratat imagini si de la Laguna albastra..al meu a zis ca ar vrea sa fie acolo...daca nu aveam program de Revelion, cred ca dadeam o fuga, asa spontan...mergem insa la un castel sapt.viitoare, in sudul Germaniei, la 3 ore de mers cu masina  [:)] nu putem sta linistiti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...