Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Permis de condus pentru masina automata


Recommended Posts

Cum mai 1 l la suta de km??? Numai cu skoda fabia am scos o data 4 la suta, pe highway, pe motorina. 

 

Ziceti-mi ce masina e aia care face 1 la 100 ca ma duc sa o cumpar:) si sa nu fie hybrid.

 

si da, sunt de acord ca problema e masina, nu cutia. Noi am avut noroc grozav de doua masini proaste, se pare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 77
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Ramiris, 1 la 100 in oras? Nu 10? Pot sa intreb ce masina ai tu?

 

anul trecut am avut tentativa sa vand honda, m-am lenevit, sotului ii place de ea.... Acu' i-am pus gand rau lui outback. Mai ales ca avem caine acum si va creste mare, ma bate gandul de-o honda odissey 

 1 litru la 100 Km  IN PLUS :) in oras fata de cea cu cutie manuala. Asta la cea pe care o am acum, precedenta era identica si avea un consum cu aprox 0,8% in plus fata de cea cu cutie manuala insa nu avea 4x4.

Consumul mediu la masina mea pe motorina, motor de 2000 cmc si 4x4 este de aprox. 8 l /100 km. Merg cam 75% in oras si 25% in afara.

 

Am Opel Insignia. Am avut WV, aia era betiva rau :), o botezasem "drosofila".

Masinile frantuzesti au consum mic. Peugeot si Renault.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum mai 1 l la suta de km??? Numai cu skoda fabia am scos o data 4 la suta, pe highway, pe motorina. 

 

Ziceti-mi ce masina e aia care face 1 la 100 ca ma duc sa o cumpar:) si sa nu fie hybrid.

 

si da, sunt de acord ca problema e masina, nu cutia. Noi am avut noroc grozav de doua masini proaste, se pare

 

Hai ca esti draguta. Cum 1 l la 100 km consum? Era doar diferenta :):):).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf iar discutii sterile

 

masina e defecta, nu are treaba cutia 

 

 

Are . cam intotdeauna o defectiune la o masina cu cutie automata ajunge sa aiba legatura cua sta la pret. pentru ca nu se apeleaza de exemplu la aceleasi proceduri. daca ai si asa si asa , cum a spous si Aqai asta automata costa mai mult la reparat.

de exemplu mie mi s-a blocat cheia, nu se mai invarte . Nu e de vina cutia bineinetles DAR daca era masina normala o rezolva mecanicul. adica o scoatea din viteza , o urca pe rampa , o ducea la service si imi lucra acolo butucul. asta insa, fiind automata si lasata pe P deci , ceia neinvartindu-se nu o poti pune pe D fara sa o spargi si atunci esti obligat sa apelezi la alte servicii mai costisitoare bineinteles.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...