Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Nelamurire


diana69

Recommended Posts

Buna ziua. Am si eu o nalamurire. Pe 21 iulie vom cununa o familie, dar ea, adica viitoarea nostra fina de cununie vrea sa ne boteze noua copilul care se va naste in jur de 1 aprilie. Am inteles ca nu prea se poate. Am intrebat doi preoti din care unul a zis ca nu se poate din cauza ca ei, adica finii de cununie vor deveni parintii spirituali ai copilului nostru iar noi parintii spirituali ai lor, iar altul a zis ca unii preoti iti dau voie. Nu stiu ce sa mai cred si cum sa facem. Poate ma puteti voi lamuri cu niste sfaturi. Multumesc foarte mult
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Eu te sfatuiesc sa-i explici finutei tale ca tu vei fi nasa copiilor ei, daca urmati traditia in directia asta, si ca nu va puteti spune nasi in mod reciproc, si logic vorbind nu prea pica bine sa-si caute ei nasi de cununie (mi se pare mai dificil), pe cand la bebelus este nevoie de un singur nas, sigur mai aveti voi pe cineva care va iubeste si ar fi onorat sa devina parintele spiritual al pruncului vostru. Fina nu cred ca se va supara daca isi doreste sa-i fiti nasi. Este o mare raspundere in fata lui Dumnezeu sa fii nas, atat de cununie, cat si de botez. Va doresc un copil sanatos, intelept si placut lui Dumnezeu, sa fiti nasi vrednici si sa va bucurati din plin si voi si finii, de toate aceste evenimente importante! MARILENA [url="http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15"]Votati-o pe Anna "In roz"[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am avut problema asta,dar am fost la Mitropolie si la o manastire si nea zis ca se poate,eu am botezat copilul nasilor de cununie,adica noi am botezat in ianuarie si ei ne-au cununat in august,si noi ziceam ca nu-i normal,dar preoti ne-au dat voie,deci se poate. Marilena si Robert(2 mai 2006) http://pg.photos.yahoo.com/ph/marrycalu/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,o
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu stiu o situatie de acest tip, dar sunt catolici. Oricum , cand am fost sa intreb - referitor la copilul meu- cine poate fi nas, mi s-a spus ca nu are legatura cu varsta sau sexul persoanei respective ci trebuie sa fie doar orodox. Asa ca.. daca ei vor, sa fie sanatosi. Anya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...