Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bulgarasi de Februarie 2015 (3)


Recommended Posts

Buna fete frumoase,

 

Ma bucur sa va citesc, in sfarsit s-a animat grupuletul nostru.

 

Astazi am fost la pediatru, Stef are 11,3 kg si 86 cm, a crescut frumos luna aceasta.

Saptamana viitoare vom reface analizele, sa speram ca a asimilat bine fierul.

 

Mi-as dori sa va pot scrie mai mult, doar ca sunt extrem de pe fuga. Dar v-am citit si am aruncat cate un gand bun si cate o rugaciune acolo unde este nevoie de ele si am zambit si m-am bucurat de poznele sufletelelor noastre.

 

Azi -noapte am avut din nou o noapte semi-alba, de la 04:30 n-am prea mai reusit sa culcam copilul, dar lasa, ca ne-om face noi mari si o sa dormin toata noaptea. Probabil ca urmeaza ceva dintisori, maselute. Pediatra mi-a confirmat ca gingiile sunt umflate si ca in curand vom trage si noi la masea alaturi de alti bulgarasi.

 

Sper sa va mai pot scrie pana de Paste. Maine voi lucra de acasa, vine firma de curatenie sa revolutioneze casa, iar vineri vom merge la biserica si vom inrosii ouale.

Sambata o sa bucatarim una, alta si apoi, hop, Pastele :)

 

Daca nu reusesc sa mai intru pana atunci, va urez de pe acum sa petreceti Sarbatoarea cu bine alaturi de toti cei dragi, familie si prieteni. Va imbratisez cu drag! Paste fericit cu multeeee bucurii si zambete de copii!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 310
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetelor, in primul rand va urez si eu cu intarziere multi si fericiti ani... atat pentru Sf. Gheorghe cat si pentru Florii...

In al doilea rand, va mutumesc pentru toate mesajele voaste, incurajarile, imbratisarile si pupicii... v-am citit cu drag dar sunt putin pe fuga pt a raspunde amplu.

In 

al treilea  rand, soparlic... nu am disparut. Sunt aici... dar... ca de obicei, sarbatorile pascale ma prind cu multe incercari.

Zilele ceastea am fost ft prinsa cu proiectele la care lucrez. A fost bine la Bucuresti. Am ridicat o sala intreaga in picioare si nu e mic lucru. Imi place meseria pe care mi-am ales-o si imi place sa le vorbesc oamenilor direct spre suflet.

Duminica seara i-am enuntat sotului, prin mesaj, faptul ca e gata. Ca trebuie sa divortam. Dupa ore intregi de sms-uri... a decis si el ca da, e gata. Daca e dorinta mea sa mergem la notar, ca sa nu lovim si mai tare in demnitatea noastra de adulti scoliti...atunci e de acord.

Luni nu am mai vorbit. Deloc. Si tresaream de fiecare data cand imi vibra telefonul. Am stat de dimineata pana seara in biblioteca lucrand si incercand sa nu mai pun intrebari, sa nu imi mai amintesc nimic, sa nu ma mai gandesc daca nu cuvma asta este mai mult dorinta celorlalti decat dorinta mea. Imi doream sa am un motiv sa il aud. Daca pana acum incercam sa evit ora 18 cand stiam ca va suna, acum o asteptam cu nerabdare... dar a trecut si 18 si 19 si 20 si 21... si el tot nu a mai spus nimic. Am inteles atunci ca, intr-adevar, s-a terminat. Am obtinut ce voiam... dar oare chiar asta voiam?

Marti, dupa o noapte nedormita si multe intrebari fara raspuns si fiind incontestabil epuizata, m-am urcat la volan. Nu am ajuns ft departe, desigur. M-am oprit in prima masina parcata pe marginea drumului. Firesc ca a fost de-a dreptul penibila tatonarea. Efectuez manevra asta zilnic, fara a o mai constientiza... asa ca am uitat sa mai tin cont de acea masina stationara aparuta peste noapte acolo. Gandurile mele ma aveau prizoniera. Asa ca tot ce am tras ca inecata sa pun de-o parte pt a ma muta... s-a dus pe reparatii. Omul nu avea asigurare... iiar eu nu am vrut sa ii creez probleme. Pana la urma a fost vina mea. L-am sunat atunci si pe el  pt a-l ruga sa imi rezolve o problema...caci el e cam tot ce mai cunosc de ceva timp. Si cred ca l-am sunat si pentru ca deja nu mai suportam stresul. A fost cald ca intotdeauna, dar totodata am inteles ca deja sunt o cunostinta. Pe de-o parte m-am linistit caci ma temeam ca decizia mea il va afecta complet, pe de alta parte am inceput sa simp acel graduation effect si, cu toate ca sunt mama singura de mai bine de un an...acum ma simt mai singura si mai neputincioasa ca niciodata... nu stiu cum, dar vreau sa ies cat mai repede din starea asta in care am ajuns. Cerul senin de afara ma deprima.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miha, draga mea, am citit de 2 ori mesajul tau. Iti doresc multa liniste ca sa iti poti evalua starile, emotiile, sentimentele si sa decizi sa mergi pe drumul pe care TU il alegi. Presiunea celorlalti, mai ales cand este vorba de cei apropiati parinti, frati, nu ar trebui sa fie mai puternica decat Cuplul vostru, zic si eu. Ma gandesc ca atunci cand v-ati casatorit, tu si cu el ati facut un legamant in fata lui Dumnezeu si a oamenilor si ati devenit un intreg si doar VOI ar trebui sa decideti asupra acestui intreg construit doar de voi.

Multa putere, draga mea. Suntem alaturi de tine. Esti tanara, frumoasa, ai un copil minunat. un viitor luminos, ar fi pacat sa traiesti in umbra. Meriti sa fii fericita! 

Te imbratisez tare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

 

Miha m-am cutremurat cand am citit mesajul tau. Capul sus! Asa cum te-ai descurcat exemplar, singura, atata vreme, te vei descurca si in continuare.

Tanguielile tale referitore la decizia luata vor fi prezente si in viitor chiar daca uneori intr-o masura mult mai neinsemnata. Sa-ti privesti odorul si sa-i multumesti lui Dumnezeu ca sunte bine, ca sunteti impreuna. Asta iti va da mereu puterea sa mergi mai departe.

Incidentul cu masina denota faptul ca ai nevoie sa-ti limpezesti gandurile, ai nevoie de odihna. Poate reusesti o zi macar sa evadezi putin din rutina, sa-l iei pe Ionut de mana si sa alergati impreuna caprele, sa fiti copii.

 

Felicitari pentru reusita!

 

Andreea mare atentie daca te-ai hotarat sa-l pui pe Stefan in scaunel de bicicleta. Produsul comandat de noi s-a dovedit a fi neadecvat modelului de biciclete pe care noi le avem (cu amortizor pe cadru). Asta desi cei la care am lansat comanda ne-au asigurat ca acel scaun se potriveste tuturor modelelor.

Prin urmare suntem iarasi in cautari. Si stam pe ganduri daca n-ar fi mai bine sa ne luam unul din noi alta bicicleta.

 

Fetelor nu stiu ce program avem zilele urmatoare asa ca eu va urez de pe acum un Paste fericit! Sa aveti liniste si pace sufleteasca si sa ne auzim cu bine!

Va imbratisez cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele

 

va imbratisez pe toate si va urez un Paste fericit, cald si linistit! Sa petreceti sarbatori frumoase alaturi de bulgarasi si cei dragi voua si sufletului vostru!

 

noi suntem bine, avem musafiri din Ro asa ca tot pe drumuru, suntem si noi turisti in Olanda cu ei! Si e tare bine! Vremea e rea, ploua si acu doua nopti a si inghetat, astia spun aici ca aprilie a fost mai rece decat decembrie....

 

miha te imbratisez tare tare! 

 

Soparlici, voi tot hoinariti? Sa va fie bine, sa vedeti procure frumoase.

 

Andreea, cum a fost firma de curatenie? Multumita de ei? Va pup si abia astept sa vad poze...

Flori, cu intarziere la multi anu pentru ziua. numelui:)

Lory draga mea, esti mai bine sper. Cum a fost in deplasare? Cum s-au descurcat marmotii? Ce faceti de Paste voi? Am vazut pozele asa cum ti-am spus si tare mi-au mai placut! Tare frumosi si luminosi sunteti! Fetele pline de nisip stralucesc de fericire si incantare iar "sotul vostru" e asa de subjugat de fetele lui... Toate trei! Leyu-fluturas e cel mak delicios fluturas pe care l-am vazut! Iar tu, mamica du par roz, esti minunata! O familie reusita !

 

 

va pup ca mi se inchid ochii, mai trec

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat, fete dragi!

 

Am avut un Paste tare reusit! A venit si nepotica mea care este cu 11 luni mai mare decat Stef si s-au jucat 2 zile de dimineata pana seara, nici mancare, nici somn nu le-a trebuit. A fost minunat. M-am incarcat cu energie si cu multa bucurie cand am vazut cat de frumos s-au jucat, cum au sarit in paturi ca in trambulina (e pe lista de cumparaturi, una mare si frumoasa de pus in curte), cum au impartit aceeasi cana de apa, acelasi covrig, aceeasi chiftea, le dadeau de la unul la celalalt razand in hohote. Mai ca m-au convins de un fratior/surioara pentru Stef. Am fost uimita sa vad cum Stef o copia pe verisoara mai mare in chestii pe care as fi zis ca el nu le poate face inca :) Aseara cand am ajuns acasa, a cazut lat. Peste noapte s-a trezit doar de 2 ori, s-a tzitzilit dupa care s-a culcat la loc. Dimineata s-a trezit la 08:40, dar cred ca ar mai fi dormit, caci s-a tot frecat la ochisori si a cascat :)

 

Cum a fost cu firma de curatenie? A fost WOW si o spun eu care sunt extrem de pretentioasa. Totul impecabil, au curatat absolut tot, au muncit 7,5h fara pauza. Au venit 3 doamne si desi le-am rugat de foarte multe ori sa ia o pauza de cafea/apa/masa/tras sufletul, nu au vrut. A iesit extraodrinar de bine, drept pentru care saptamana aceasta negociez cu ei un abonament de curatenie. Merita fiecare banut si chiar mai mult. 

 

Va pup fete frumoase. Mai vin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a Inviat!

 

Sper ca va gasesc bine.

 

Andreea....ce frumos spui tu acolo. Ma bucur ca ati petrecut sarbatorile frumos si bateriile au fost incarcate. E prea mult daca te rog, sa imi spui si mie cum se numeste firma de curatenie?! Daca e sa nu deranjam aici, imi poti trimite mesaj pe privat.

 

Lory...spor la treaba si te asteptam cand mai poti cu povesti despre voi.

 

Soparlici...cam asa de neastamparata e Ioana...cand nu stie ce sa mai faca...pune mainile la spate si cu burta inainte, de pe un picior pe altul se uita 360 grade in camera din usa ca sa vada ce ar putea sa mai faca.

 

Carmenus...sa inteleg ca este vremea frumoasa si profitati sa reorganizati gradina?!

 

Miha...imi pare sincer rau ca treci prin astfel de momente, te inteleg intr-un fel caci si intre mine si sot s-au creat ceva tensiuni, insa noi ne dorim sa incercam sa le rezolvam. Sper ca sarbatorile sa va fi adus linistea indiferent de decizia luata. Imi aduc bine aminte parca a fost ieri cum si fina noastra a trecut prin ceva asemanator acum 8 ani, divortata si cu un copil....si acum imi aduc aminte cum cauta raspunsuri...singurul sfat dat la vremea aia a fost..." lupta si fi sanatoasa pentru puiul tau, el iti da putere si e cel mai important lucru din viata ta, copii sunt o binecuvantare "....asta e sfatul care mi-l dau zilnic....si sper ca sa iti fie de ajutor si tie....chiar daca nu ai cerut si iti par vorbe in vant.

 

Noi am petrecut in deplasare....la soacra in zona de munte si apoi la ses in Baragan la bunicii mei. Ioana a fost super mega incantata ca a facut ce a vrut, ca toata lumea o dragalasea si acum ma gandesc cu groaza cum vom trece peste saptamana asta ploiasa in casa...caci dupa asa dezmat acum casa i se pare banala si plictisitoare.

 

Va pupicesc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...