Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 310
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dragelor,

 

Alinutza felicitari Celinutei! Chiar ma gandeam la voi ieri ca nu stiam nimic de voi si nu daduserati niciun semn.

 

Noi suntem bine, plimbareti ca de obicei (asa un pic prin ograda capitalei).

 

Nu ne-a mers netul acasa si unde ieri am ajuns la munca bucuroasa ca va voi scrie m-am lovit si aici de aceeasi problema.

 

Am primit invitatie sa particip la o scoala de vara in Toronto si tot dau din colt in colt cum sa fac rost de banuti pentru biletul de avion (nici nu se pune problema sa mi-l plateasca de la institut). Asa ca sunt taaare agitata.

 

Alex este iarasi in stadiul: mananc orice, DAR cu gura inchisa. Nici vigantol nu vrea.

 

Va pupacesc si sa va gasesc cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, fete frumoase! Anul Nou sa va gaseasca cu bine, sa fiti sanatoase si voioase, sa va bucurati de realizarile puilor vostri, sa fiti iubite si sa iubiti mult, mult!

 

Am venit si noi dupa o pauza. Greu la noi, caruselul asta nebun nu da semne sa se opreasca.

Slava Domnului ca Stef e bine. Va multumim frumos pentru urari. Le intoarcem si noi inzecit bulgarasilor sarbatoriti zilele trecute si la multi ani, minunatei noastre, Carmen!

 

Stef e bine, in ultima luna a facut progrese remarcabile, creste repede, baiatul mamei. Poate prea repede :) Se joaca  mult, e vesel mereu, e tare afectuos, e din ce in ce mai mamofil si bunicofil :)

De vreo 3 zile am intrat intr-un puseu, sau poate ca vin niste dintisori/maselute, nu imi dau seama exact ce este, doar ca este cam nervos, agitat, iar noaptea se trezeste de foarte multe ori si nu se mai culca la loc, decat dupa ceva vreme in care trebuie sa mergem sa ne jucam. Asa ca in toiul noptii ne plimbam cu calutul, cu tricicleta, cu sania (da, in casa, avem una din plastic de la decathlon, pe care am transformat-o in sanie de casa), cu te miri ce alte jucarii si noon-jucarii. Noua ne cam pica ochii in gura dupa cateva nopti cu asa putin somn, dar ce sa facem, EL sa fie bine.

Si Stef a plaaans mult de tot la primul contact cu zapada, dar a fost mega-incantat de plimbarile pe sanie.

Ne face/zice PA nu doar cand pleaca cineva, ci si cand se trezeste sau inainte sa se culce, ne arata cu degetelul ce doreste (sa il ridicam la vasc - adora sa il jumuleasca, sa il plimbam cu sania/calutul/tricicleta, sa ii dam vreun obiect la care nu ajunge, ne arata cate ceva ce i se pare lui interesant, - de ex, prin magazine ne indica rafturi cu jucarii colorate, oameni mai interesanti pentru el, alea, alea.)

Merge destul de repede tinunadu-se de mobila, dar nu ii place sa mearga tinut de manute, goneste cu antemergatorul, chiar a inceput sa se ridice tinandu-se de el, fara ca sa mai cada, ca la inceput.

A invatat sa pupe, deocamdata doar pe mine, si o singura data si pe tati.

Isi iubeste foarte mult bunicii, nu-i de mirare caci ei ii fac toate poftele ziua cat sunt eu plecata la serviciu.

Sunt multe de zis despre el, e foarte istet, receptiv, jucaus, nah, ca mai toti copilasii de varsta lui :)

Ne pregatim acum de petrecerea de un anisor, pe care o vom face fix in ziua in care implineste un anisor, sambata pe 23. Cu ocazia asta, o sa taiem si motzuletzul. Am rezervat un salon mic la un restaurant din zona in care locuim, ne vom aduna impreuna cu familiile noastre si cativa prieteni apropiati si il vom sarbatori pe puiul nostru care ne-a topit sufletele.

 

Sa stiti ca am vazut pozele de pe drive si sunteti minunate si puii voi sunt ca din povesti. Ma bucur mult sa fac parte din acest grupulet deosebit.

 

Va imbratisez pe toate si va tin pumnii sa reusiti in tot ce v-ati propus pentru acest an.

Mai vin. Sper ca se va linisti un pic si caruseleul, astfel incat sa pot sta mai mult la povesti cu voi.

 

Va pupam cu drag.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

Eu n-am nici timp sa respir, ce sa mai zic de holbat pe drive sau de pus pozici.

 

Asa cum spui tu Andreea, puiutii sa fie bine ca restul nu mai conteaza.

 

Am intrat sa va spun ca am picat intr-o zona proasta intrucat se tot vorbeste peste tot despre copii autisti si am inceput sa imi fac griji si sa imi pun un infinit de intrebari si sa-l compar pe Alex cu X care a facut aia si cu Y care a facut ailalta, iar el nu face nici una nici alta.

 

Sa va mai spun ca uneori ma intreb daca aude bine pentru ca de multe ori il strig si nici macar nu se uita la mine.

 

Si peste asta, asera, la coada la farmacie: un bunic cerea pentru nepotel panadol (ca a auzit el ca-i mai bun decat nurofenul). Farmacista il intreaba daca are febra sau ii ies dintii si raspunde ca n-are febra, iar pentru dinti e prea mic, dar ca e racit si sa-i dea niste panadol. Farmacista ii spune sa-i dea alternativ panadol si nurofen (fiecare la 8 ore, cate unul la 4). Bietul om se uita chioras si un tatic din spate ii striga sa faca asa ca si el are o fetita cu viroza (cu care a ajuns la spital) si tot asa ii da. Imi venea sa ma intorc si sa-i trag doua palme. Sau sa-mi trag doua palme?? Ca eu l-am terorizat pe Alex numai cu aspiratorul cand a fost racit si ca iata nu am procedat bine. OARE?

Si mi-a mai zburat una pe la urechi (tot de la taticu'): o sa am eu grija sa o alapteze pe pitica cat mai mult, sa nu ajung la situatia in care am fost pus sa stau cu copila in spital (din ce discuta am inteles ca mai avea o fetita de cateva zile acasa). Si tot el: si o sa-i iau nevestii ce va pofti ea sa manance, o sa am eu grija sa aiba lapte, altfel o s-o ia pe coaja.

Si iar mi-a venit sa-mi dau palme. Ca eu am pierdut laptele ca "n-am mancat" ce am poftit (oricum nu mananc altceva de obicei!) si ca nu m-a luat barbatu' la omor (aici cam asa este!).

 

TOTUSI Alex ne surprinde pe zi ce trece. Mai nou rade cand radem noi daca incearca sa faca sau a facut ceva haios sau face ceva ce stie ca nu are voie (cum ar fi sa aprinda lumina), cere singur sa-l pui in patut/scaunul de masa (cand are chef, desigur), ne inghionteste cand are chef de jughineala.

 

Ma reintorc la munca si sper ca data viitoare sa revin cu ganduri mai pozitive.

Pe curand!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! De mult ma gandesc la voi si ma rog saprind o zi sa citesc tot ce am pierdut...dar e greeu.

 

Azi am iesit si noi din spital. A facut laringita si apoi s-a trezit cu complicatii din spital. Stiti povestea: mergi cu una, iesi cu patru. 

 

Saptamana viitoare facem si noi un anisor. E baiat mare: 9.500g si 83cm. E voinic, vesel, vorbaret, activ... canta, vorbeste, sta singurel pe picioare... si toata ziua la SAN! MUSCA ingrozitor ...am facut iar mastita, am toate sutienele numai sange.

 

Are 4 dinti mari (si strungareata) - incisivii....si doi canini proaspat iesiti.

E cret si are parul destul de mare...dar nu ma deranjez sa ii tai motul sau sa ii fac cine stie ce petrecere acum. poate in vara...

 

Va pup si sper sa reusesc sa citesc cat mai mult din urma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intrat si pe drive. Am pus ce poze am gasit in calculatorul lui fratemiu (pe care sunt acum) si ma pregatesc sa vad niste bulgarasi superbi de care mi-e tare dor!!

 

Ma gandeam ca daca nu am mai scris de mult nici nu v-am zis ca se tine pe picioare, de vreo doua luni rade cand aude lumea razand, rade si la comanda, are cate un nume asociat fiecaruia, stie sa ceara la somn, sa ceara sa fie leganat si sa spuna cand se plictiseste si vrea ceva amuzant. Imita gesturile noastre cand incercam sa il facem atent...si e de-a dreptul amuzant cand isi da cu degetele peste buze sa scoata sunete specifice (destul de greu de descris. Voi pune niste filmulete cand voi intra pe laptop).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory! Ce frumoasa e ochioasa ta Craciunita!  E tare finuta!

 

Gabi, sunteti o familie minunata!!!

 

Nadia, strumfita ta imi pare asa mititicaaa!! O bomboana de copil! [pup]

 

Eyna, vad si eu acum un pusti in toata regula! Vazand fetitele ma gandeam ca arata Nutz al meu prea matur, dar acum vad ca fetitele au alt mod de a evolua decat baieteii. E superb Alexandru!

 

Alynutza, felicitari pentru primii pasi! Am vazut inca un  copil lungan acolo, la tine!! <3 Iar tu esti o mamica superba!

 

Andreea, Stef e o bijuterie! M-a amuzat teribil poza cu el sugand stand in fund :)). Imi aminteste de iedutul meu care mai devreme se urcase peste mine pe scaun si tragea de bluza pe care o desfacuse, ca apoi sa suga stand cumva pe deasupra. Era comic teribil :))). Dar revenind. E un dulce!!! Imi place sa mai privesc si cand pui pe Facebook. 

 

Soparlica, Alex e adevarata sursa de inspiratie. I-am luat si eu masinuta dupa ce am vazut la el pe facebook...si acum, cand a vazut poza din scaunul managerial, incerca sa ma dea jos de pe al meu, sa se puna el :))

 

Lory, mereu o placere sa ma uit la pozele voastre... o familie asa fericita! Niste copii veseli si frumosi! Imi place mult!!

 

Carmen, in tandem cu Lory... inca o serie de surori adevarate! Ce mare i-a crescut parul Verei!! Si ce bucatareasa frumoasa!!PS: am zarit o strungareata? ;))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata dragele mele

 

Cu ceva intarziere, va multumesc mult mult mult pentru urarile frumoase! Am avut o zi minunata de ziua mea (ultima aniversare cand incep cu 3 ;)), va povestesc in detaliu mai incolo, acum sa va iau pe voi intai ...

 

Lory draga mea tu nu uiti nimic nimic! Te imbratisez cu mult mult drag si dooooor :). Si da, nea G a tradus bine in Olandeza ;). Si asa deci, aveti trei drept de vot referitor la nanny :). Ati ales? Cum faceti, o perioada de acomodare cu voi doua, apoi cate putin cu Ley? Eu zic ca o sa se adapteze bine, mai greu o sa iti fie tie. La cum o vad pe ea de volubila, prietenoasa, zambicioasa... o sa fie bine! Tu o sa ai probabil un soc sa te desprinzi de ea, dar ocupata fiind cu salvatul lumii, te vei adapta la noua situatie. Hai om frumos, intra sa ne povestesti ce si cum faceti, da? Ieri am intrat din nou pe drive si am vazut si filmele cu Ley (pana acum nu stiu de ce nu le-am vazut) si tare am mai ras! Ce frumoasa si serioasa e! Si ce usor se ridica, ce sigura e pe ea! Iar cum o striga pe pisi si cum se duce la ea si o mangaie, mi s-a parut delicios! Da, mouse-ul ala e si la noi favorit, Veru ori il roade, ori il pune la ureche si zice ca e telefon (mai ales daca e plat).

 

Soparlici draga mea, in primul rand sper sa reusesti sa gasesti sponsori pentru scoala de vara da? Cum ai vrea sa faci, sa mergi singurica sau iei si puturosii cu tine? Referitor la cum ai procedat cu Alex in perioade de boala si alaptare - io l-as bate pe taticul ala binevoitor din farmacie.... Un nebun! Isi umplu copii cu paracetamol si nurofen ca asa e bine, bine aici e si vina sistemului medical si a doctorilor, care recomanda abordarea asta alternativa paracetamol si nurofen de la 38 (in conditiile in care in literatura de specialitate febra este de la 38.5). Vad febra ca pe un bau-bau, in conditiile in care febra e o reactie de aparare a organismului de virusi! Cand s-au imbolnavit fetele in Romania (ca de cate ori am fost, s-a imbolnavit cate una) si mie mi-au spus sa le dau alternativ la 4 ore panadol si nurofen, incepand de la 37.8! Asia aici in Olanda sunt mult mult mai rezervati in recomandarea de medicamente! Organismul trebuie sa invete sa lupte! Si sa stii ca din tot ce am vazut copiii sunt mult mai rezistenti! Nu le e frica de "curent", de "rosu in gat", se joaca afara pe vant sau pe ploaie, fara sa poarte caciuli imense de la 15 grade, si traiesc mult mai mult si mai bine. Asa ca, fata draga si inteligenta si cu capul pe umeri - nu mai apleca urechea la toti "taticii batausi" de prin farmacii! Nici nu ma obosesc sa raspund la comentariul cu lapticul! Idiotul! Problema e ca bataita asta s-ar putea sa i-o aplice si odorului cand devine neascultator! Ca de, ca si cap al familiei responsabil (doar da nurofen si paracetamol), are dreptul sa aplice si corectii cand parerea lui nu e acceptata! Hai ca m-am incins... [batcap] . Praf il faceam daca eram in farmacie!  Referitor la autism draga mea, of, of si iar of! Stii la fel de bine ca oricine ca bebelusii se dezvolta diferit, fiecare in ritmul lui! Din ce spui tu acolo si din ce povestesti de Alex, mie mi se pare ca face o gramada de lucruri! E un copil vesel, fericit, zambitor, curios, care uneori nu raspunde cand e strigat (pe mine uneori nu ma aude nici sotu' ca e mai mult in gandurile lui  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] ). Inteleg ca daca esti inconjurata de asemenea situatii incepi sa iti pui problema ca poate si la voi e aceeasi problema, dar eu zic sa stai linistita si cu capul pe umeri, asa cum te stiu eu! Nu are nimic minunatul! Te pup mult mult si astept poze si filmulete da?

 

Miha, m-am gandit la tine zilele astea, ca nu mai stiam nimic de voi! Ce bine ca ai scris! Si ai pus si poze si filmulete! E superb Ionut! Si seamana cu tine bine bine! Tu esti si tu minunata! Si ai asa o stralucire in ochi! La multi ani pentru primul anisor, sa va traiasca Ionut si sa va bucurati de el! Si tu draga mea, sa mai intri si sa ne mai povestesti! Cate stie sa faca si ce sugubat e! Iar cu clame/codite e fix ca o fetita! Si mi-a placut si in poza in care poarta costumul de spiridus al mosului iar cea in care doarme dupa masa e superba! Da, ai dreptate, Verut are o strungareata. Multumesc de complimente fata draga, ti le intorc inzecit :)!

 

Andreea, ce frumos creste Steful! Si cate face si el! M-ai amuzat cu sania de casa si sania de afara  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] . E posibil sa fie dintisori (caninii cica sunt cei mai durerosi), sau cine stie, vre-un puseu! Creste, descopera, incepe sa inteleaga una alta! Sa ne mai put poze, da? Sper sa se termine repede perioada de activitate noaptea, sa puteti dormi si voi! Ce iti recomand insa e sa nu te joci cu el noaptea, etc, exista riscul sa se obisnuiasca si sa se scoale special sa se joace (iar el nu are nicio problema, ca de, doarme apoi in timpul zilei cat vrea, voi sunteti insa mai limitati din acest punct de vedere).  Stiu ca e mai greu de aplicat decat de spus, dar crede-ma, am vazut situatii in care bebe se obisnuise sa se scoale noaptea si sa se joace cu mami si tati, si deja se scula special pentru asta! Va pup, succes cu pregatirile si asteptam vesti si poze!

 

Flory draga fata, frumos povestesi tu de piticuta voastra! E asa de activa Ioana! Cate stie sa faca! Draguta de ea, sa va intinda si voua mancare! Sunt dragalasi tare tare la varsta asta!

 

Alinutz, felicitari pentru Celinutz mergator! Sa inteleg ca acum esti tot timpul dupa ea prin casa? Hai mai intra si mai povesteste-ne de ea si de voi, da? Si poze craciunoase?

 

Restul fetelor? Pe unde sunteti? 

 

Acum sa va spun si despre noi! A fost cam haos de cand ne-am intors din vacanta si nu am reusit sa intru sa va povestest! Ziua mea am petrecut-o frumos, cald, in 4, asa cum ne sta noua bine! Am avut initial in plan sa iesim seara, dar baby-sittera noastra are examene, si voia sa invete, asa ca nu am mai iesit noi la film si restaurant. Dar a fost o zi minunata, iubi si Em au invatat-o pe Ver sa pupe, si pupa asa cu gura deschisa, pe fata, pe ochi, pe ce prinde. M-a pupat de m-a terminat! Va pun poze! Em mi-a cantat in trei limbi "la multi ani", adica in romana, in olandeza si in engleza, si le spunea in stanga si dreapta tututror ca e ziua mea :). Am fost la Delft, in cautare de tarta roz, pe care am gasit-o intro cafenea/ceainarie. Iubi mi-a adus un buchet de flori frumos frumos, seara au gatit ei (am mancat creveti cu cartofi prajiti si home made sos de whiskey cocktail, bun bun! Cadou primesc un i-pad nou, ca cel vechi e mai mult al Emmei decat al nostru!

 

Am inceput serviciul luni si am intrat intr-un ritm infernal, ca in ianuarie eu am multe multe multe de facut de obicei (ca sunt o gramada de statistici si analize pentru anul anterior) si mai ales ca am si avut o saptamana de vacanta, va dati seama! Asa ca d'aia nu am reusit sa intru sa va mai povestes.

 

Duminica o sarbatorim pe Em, cu bunicii si verisorii de aici. Vrea sa ii fac tort Frozen, este complet in Frozen, ea e Elsa, sora-sa e Anna (evident, e sora mai mica), si are si pentru noi personaje dar se schimba in functie de zi. Uneori sunt Olaf, uneori Sven (renul lui Kristoff), etc [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] .  Apoi marti se sarbatoreste la cresa, asa ca o sa facem de duminica niste prajiturele.  O sa va pun poze

 

Veru e dulce foc, a inceput sa se joace cu tot felul de jucarii de lemn, mai ales cele in care se pun chestii unele in altele. Rade tare si zgomotos, face papa, si uneori arata ce vrea cu degetul! Ca si vocabular e inca la mama, papa si ama. Inca nu s-a ridicat in picioare, incearca dar inca nu intelege ca trebuie sa impinga in picioare, impinge, se trage doar cu ajutorul mainilor, si evident ca nu ii iese! Jucariile preferate sunt insa cablurile, daca nu roade la ele de m-a inebunit, telefoane, telecomenzi, mouse-ul de la calculator si clapeta de la cd! 

 

Gata, va pup ca se descarca laptopul, intru mai incolo sa va pun poze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fete frumoase,

 

Ma bucur sa mai intru un pic pe aici sa va citesc.

Mihaaa, sa fiti cuminti, sa nu mai ajungeti prin locurile alea urateee!! Va imbratisam cu drag! Ionut este un frumos si un drag! Ce ti l-as mai rontai, este adorabil. Fetisoara lui frumoasa si carliontii aia ai lui ma topesc!!

 

Carmenuta, La Multi Ani fericiti inca o data, draga mea! Ce frumos povestesti despre aniversarea ta. Nu-i asa ca in 4 e cel mai frumos? Te-ai topit cand te-a pupat Ver pentru prima oara? Eu si acum mai tremur cu gandul la momentul in care bebe m-a pupat.

Sa va povestesc un pic cum a fost. S-a intamplat in ziua de Sf Ion. Eram in patul mare toti 3 si Stef s-a ridicat in picioruse, tinandu-se de parul meu (sportul lui preferat :D), si cum statea el asa in picioruse, cumva sub bratul meu stang, eu culcata fiind, eu tot vorbeam cu el si ii spuneam (pentru a mia oara in ziua aia) cat de mult il iubesc, ce credeti? S-a uitat fix in ochii mei, dupa care s-a aplecat si si-a lipit buzitele de buza mea inferioara :) Cred ca acolo a nimerit de fapt, caci noi nu il pupam niciodata pe buzite (am si eu o fixatie, sa nu fie pupat copilul pe buze). Am lesinat instantaneu, m-au luat niste calduri de nu va spun. Apoi, dupa pupic, s-a lasat in fundulet. Si dupa 3 secunde se ridica iar, repetam figura cu tinutul de par si iar se apleaca si ma pupa, de data asta pe barbie. Fetelor, va spun, 3 zile am tremurat de emotie si pe ici pe colo am mai azvarlit si niste lacrimi. A fost unic!!

Carmenuta, nu ne jucam cu el noaptea, decat foarte foarte rar. Asta doar cand urla ingrozitor si nu il putem linisti in niciun fel, nici la san, nici plimbat, nici leganat, nici cu ghidusii facute de tati. Si recurgem in ultima insanta la varianta cu joaca, doar pentru ca mi-e groaza, ca pune tot blocul in picioare la 2-3 dimineata. El de fapt, atunci vrea sa il lasam pe jos prin casa, sa misune si sa se duca la locul lui de joaca. Mnoh, s-a intamplat de 2-3 ori; n-am avut ce face. Stim si noi foarte bine ca noaptea e pentru nani si ziua e pentru joaca, doar ca uite, cand si cand nu reusim sa ne tinem de asta 100%. 

 

Soparlicule, alunga-ti gandurile negre, n-au ce cauta la tine pe strada. Alex este minunat si se dezvolta foarte bine. STii foarte bine ca fiecare bebe are ritmul lui si niciodata nu trebuie sa faci comparatii. In plus de asta, Puturosul chiar face o sumedenie de chestiute. Stef pana la 10 luni  jumate era in grafic cu achizitiile, dar muuult departe de alti copilasi, care erau de-a busilea de la 6 luni, in picioare de la 7 luni etc. Iar de la 10l3s pana acum (adica in ultima luna) a facut la achizitii pe banda rulanta de ne minunam si noi. Acus ii prinde din urma pe cei care au fost mai precoce. Sunt sigura ca asa este si la voi.

Relativ la momentul de la farmacie, eu zic sa il stergi repejor cu buretele. Nici macar nu merita sa vorbim despre acel "tatic", i-am face "reclama" si chiar nu merita.  Te imbratisez tare, tare si iti tin pumnii sa reusesti cu plecarea la scoala de vara.

 

Lorycico, te asteptam sa ne povestesti cum merge selectia. Tinem pumnii sa gasiti persoana porivita.

 

Alinutel drag, stiam eu ca Celinuca va fi printre primii plimbareti independenti. Are o sclipire a ei care mie imi spune multe  :) pupici multi de la noi, fete frumoase :)

 

Fetelor, am vazut din nou si din nou pozele craciunoase de pe Drive. Doamne cat de norocoase suntem, am fost binecuvantate cu bulgarasi minunati :) Nu ma mai satur sa privesc pozele astea. Emana liniste, bucurie, fericire, iubire multa. Sunt priceless. Lory, ai avut o idee extraordinara cu pozele astea. Pe mine m-au umplut de bucurie :)

 

V-am zis ca pe 23 facem petrecerea de 1 anisor. Astazi mergem sa cumparam hainute. Trusoul este pe drum (tavita cu accesoriile), tot pe drum sunt si cadourile, vor ajunge luni, marti, asa ca vom avea timp sa le impachetam frumos.

 

Si cum dupa petrecere urmeaza o plecare de 3 zile (a mea), mai ca imi doresc ca timpul sa treaca cat mai greu :( Va fi pentru prima data cand voi lipsi atat de acasa. Pana acum am reusit sa ma descurc cu maratoane de 30 de ore, cu zboruri de noapte, alea, alea. Doar ca acum nu am cum sa mai fac un asemenea maraton, caci nu sunt zboruri :( Nu stiu ce va face bebe fara tzitzi 3 zile si 2 nopti si nici eu nu stiu cum ma voi descurca pe acolo fara el :( Nici nu vreau sa ma gandesc, ca ma apuca instantaneu plansul :( :( 

 

Va pup fetele, mai vin cu drag, cat de curand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am intrat, v-am pus poze - mai multe asa, sa nu va plictisiti! O sa le sterg la un moment dat sa nu umplu spatiul doar cu noi! V-am pus si unele proaspete, de azi din masina, cand am vazut ca se tineau de mana. Ei bine asta m-a topit complet!

 

Andreea, da primul pupic a fost dragut tare, dar ea pupa ca si cum musca din mine. Si oricum pupa pe oricine, orice, acum vreo cateva zile incerca sa pupe pisica, noroc ca nu statea nebuna. [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...