Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bulgarasi de Februarie 2015 (3)


Recommended Posts

Buna mamici! 

La multi ani cu intarziere Carmen! La multi ani Ionutului ( Miha)! 

Am intrat sa va salut si sa va citesc. Eu am inceput activitatea si Gabriel e un marait nu am avut timp de nimic. A fost racit si apoi a revenit raceala..Pana imi intru in ritm si ii mai trece maraiala mai dureaza. 

Aa si felicitari Celine pt mers singurica! Noi facem doar cativa pasi singur apoi vrea mana sa se tina sau se aseaza in fund. As mai spune multe dar mi-a expirat pauza de stat online [:)]

Weekend placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 310
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

 

Mamici cu rusine, nu am intrat pe drive sa vad pozele si cand ma gandesc ca voi aveti si job si gasiti timp de toate....imi este si mai rusine.

 

Carmen ce frumos scrii tu acolo....comorile care se tin de mana....cred ca te-ai topit toata.

 

Miha...bun revenit si sanatate lui Ioan.

 

Soparlici....te inteleg si eu am avut perioade cand receptam orice si incepeam sa fac comparatii si sa ma intreb daca nu e ceva in neregula cu Ioana, apoi ma "scutura" sotul putin si imi reveneam.

 

Andreea...sa aveti petrecere frumoasa primul sarbatorit cu mot/turta.

 

Alinutza....felicitari pentru Celine, primul bulgaras care merge singurel, a spart gheata.

 

Noi suntem bine, am facut vaccinul de 11luni, multumim celui de sus ca nu am avut reactii adverse la nici unul. Facem o serie de analize si ecografii si am fost si la psiholog sa cer parera cu degetul si intarcatul si m-am linistit. Este un copil dezvoltat fizic psihic si motor pentru varsta ei. Ma felicit ca am fost asa m-am mai linistit in multe privinte.

Pe 30 ii rupem si noi turta caci in sambata asta am reusit sa ne strangem cu toti. Asa ca o sa o sarbatorim si atunci si cand va implinii anul.

 

Va pupicim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor,

Intr-o pauza scurta-scurta va anunt ca suntem bine.

Alex a inceput sa faca pasi singur in patut (e asa haios!!! ca un pinguin pe gheata) sau daca pleaca de la un punct de sprijij catre un altul din imediata apropiere (1-2 pasi).

Are chef de joaca mereu, cel mai mult ii plece sa se joace cu mingea. O arunca din patut, eu i-o arunc inapoi si tot asa.

Cu mancarea niciun progres, din contra nici iaurtul nu il mai mananca. S-o face el mare!

Joi mergem si noi la vaccin, iar aniversarea de 1 an/motul va fi pe 27 februarie ca mai devreme nu poate nasica.

Gata, fug!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La muuuuuuulti anisori, Ioana si Stefania!!!! Sa va dea bunul Dumnezeu sanatate, o copilarie frumoasa, plina de iubire si o viata lina, cu drumuri drepte, oameni adevarati si multa sansa!  [deziuata]  [deziuata]  [:X]

 

Gabitule, sa va traiasca printesele si sa va bucurati de ele si de micul print, o viata, sanatosi si fericiti ! [flo2]

 

A trecut 1 an si ce emotii...drumuri cu avionul, second opinion, rugaciuni...printesele razboinice au izbutit!!!!

 

Eyna sanatate, putere si numai bine! Te plangi de ceva vreme ca Gabrielul e marait, sper ca pediatrul a eliminat toate 'cronicizarile'. Poate pui pozele mult promise! Felicitari minunatului pt pasii independenti!

 

Andreea va doresc petrecere frumoasa, Stef calm si drum bun, tie! O sa treaca, cumva, mai greu pt tine dar va trece! Sa stii ca in jurul varstei de 1 an este o perioada in care ei se lupta cu somnul, sunt multe studii, le poti consulta. Va doresc ca, impreuna, sa castigati lupta asta, fara urmari greu de dealuit!

 

Carmenus am vazut pozele noi. Verutul e minunat, are o fetisoara senina, de copilas mic si scump. E tare poza cand o tine tati, sa nu cada in cap.:). Emma este in perioada princess si ii sta bine, e frumoasa! Pozele cu pupicii Vericiosi si cu ele doua, tinandu-se de manute, sunt priceless...absolut minunate! Asa cum sunteti voi, de fapt.

Ai avut o aniversare frumoasa, asa cum esti TU! Iti multumesc, suntem ok, am gasit-o pe 'the nanny', are o poveste impresionanta de viata si, speram, sa fim impreuna destui ani. Vom vedea, simplu nu-mi este. Maine nu cred ca am timp sa intru aici dar sigur imi urez eu febletea pe privat:)...draga si minunata de ea!

 

Ah pe 15 ar fi fost ziua mamicii tale, nu-i asa Carmen? Sa-i dea Domnul liniste, acolo sus, printre stele. Tot pe 15 cred ca a fost ziua domnului Pinguin, tati de Efrem si Luca. Ii doresc sa fie sanatos si sa se bucure de ce comori are, adevarate combustii de energie si iubire!

 

Soparlici la fiecare club apar intrebarile astea. Ma asteptam la ele dar nu ma asteptam ca tu sa fii cea care le adreseaza!!! Nu, eu nu cred ca Alex are ceva, orice, din ce suspectezi tu. Ti-o spun sincer dar eu sunt profan, desigur, fac psihopupu si profiling dar nu-s psiholog de copii. Pe vremea marmotei era la mare moda testul portage: (http://autism.gamara.ro/portage/) la care trebuia sa fii mega sincer....oricum, in general, jumate erau geniali, jumate aveau probleme. Parerea mea ar fi sa te adresezi cuiva specializat daca ingriorarea e acuta (nu cred) sau persista si peste 3 luni (in jurul a 15 luni au iar un salt, care ar trebui sa se vada) si sa te linistesti. Ia lucrurile si zilele pe rand, eu sunt absolut convinsa ca scriitorul cu sprancene accentuate, Alex, este absolut OK! Succes sa strangi suma necesara pt scoala de vara!(despre farmacie nu discut, personajele sunt desprinse din povesti de groaza dar si tara este, reclama la nurofen e pe primul loc, de sindromul reye nu stie mai nimeni deci..high and dry, baby...) Felicitari si voua pt pasii independenti!

 

Miha ma bucur ca ai scris! Imi era dor sa te citesc! Ioan este superb, frumos, inaaalt si expresiv. Are alura de grec, cu nasul alungit, ochii migdalati si parul carliontat. Va doresc sa va fie bine, foarte bine si sa te bucuri de comoara ta, mamica tanara si frumoasa! Sa stii ca multi au strungareata pe dintii de lapte si foarte multi o 'pierd' pe dintii definitivi.

 

Alinuta felicitari Celinei pt mersul independent, eram absolut convinsa si am 'prezis asta'. E o copila sigura pe ea, din toate punctele de vedere. Si are un exotism intrigant. Sa va bucurati unii de ceilalti intotdeauna!

 

Flory bravo pentru vestile bune si fetita in grafic. Succes la organizat party, timp frumos si cadouri multe pt tiza noastra de aniversare!

(eu am sters pozele dar nu era nimic spectaculos ori nemaiintalnit, asa ca nu-i bai, next time)

 

Ah well, ma opresc. Petreceri reusite tuturor si numai bine!

 

Hugs!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor!

Scurt pe doi: Alex are IAR muci, de ieri. Asa ca am stat ieri acasa, iar azi nu am facut vaccin. Stau si maine acasa.

Am fost mustruluiti ca am iesit cu el afara, ca sub -5 grade nu trebuie sa-l scot si sa-i pun supozitor cu paracetamol 3/zi, unul la opt ore si vibrocil (nu picaturi, ci spray). Daca nu e asa ca azi sa ii pun maine si poimaine supozitor la 12 ore.

El, inafara ca nu ii place ca e mucios sau ca il zgarm cu aspiratorul, e vesel si jucaus.

Fece progrese la mers, insista sa fie biped desi uneori se enerveaza ca nu ii iese.

Este meloman (cand aude un cantec ce ii place da din plete mai ceva ca un rocker) si joaca teatru cat e ziua de lunga (simuleaza faulturile mai ceva ca un fotbalist).

 

Fug sa fac cate ceva prin casa cat doarme Puturosul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, iti multumesc pentru cuvintele frumoase!! Si iarta-mi, te rog, ignoranta, acceptandu-mi totodata, intarziatele dar sincerele urari de LA MULTI, FERICITI, SENINI ANI, plini de impliniri pe toate planurile!!! Pupici!!

[pup]

Lory, m-a incantat teribil descrierea! :)) [pup]

 

Soparlica, felicitari pentru pasi!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laaa muuuuulti anisori, loan!!! [il] Iti doresc sa fii sanatos tun, sa fii iubit si protejat de cei din jur si de soarta, sa ai o copilarie minunata si dramul 'ala' de noroc, care sa-ti aduca lumea la picioare!!! Sa ramai intotdeauna un luptator, frumosule!!! [deziuata]  [pup]

 

Miha te imbratisez si-ti spun sa-ti traiasca baiatul, sa va bucurati unul de altul o eternitate si sa va gasiti linistea si echilibrul, intr-un locusor doar al vostru! Pupici, mamica frumoasa si puternica! [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor,

Nici nu stiti cat de mult ma ajuta vorbele, incurajarile, faptul ca ma ascultati si sustinerea voastra. Iar pentru asta nu pot decat sa va fiu recunoscatoare si sa va multumesc. Va imbratisez calduros pe toate!

Intr-adevar m-am mai linistit si, pentru a ma linisti si mai mult, am de gand sa vorbec cu Dr. Psiholog-Pediatru care am vazut ca este la clinica unde mergem noi. Ieri, intamplator, i-am citit ecusonul, dar nu stiu de ce nu mi-a dat prin gand sa stau de vorba cu ea.

Asta ca sa imi iasa mie gargaunii din cap, adunati din pricina faptului ca atunci cand il strig nu raspunde, desi cand era mai mic raspundea cu "eee".

 

Sa trecem si la lucruri mai serioase.

Alex are un nou hobby: aprinsul luminii. Cum ii iese un intrerupator in cale, se cocoata pe perete si zbang de el. Se uita apoi spre bec, mandru de ce a facut, dupa care te urmareste mai ceva ca interpolul sa vada cand il stingi. Si cum te-a prins...aham, ati ghicit! Fix pe intrerupator e. Si uite asa toooata ziulica consum energie electrica.

 

Ce alte ghidusii mai face?

Pai lustruieste geamurile de la usile de la balcon cu perdele, manute sau limbuta. Sau podeaua, mobilierul sau calorifrele cand prinde vreun prosopel/bavetica. Ma intreb de la cine o fi invatat?

 

Ne baga mainile in nas, ne cotrobaie bine si apoi, daca nu suntem atenti ni le vara in gura cu un zabet pana la urechi.

 

Ce ziceati? Ca va trag bulgarasii de par? E deja la stadiul doi. Ne trage de sprancene, gene, parul de pe maini si pigule orice obiect care are un pic de fir mai inafara, de parca jumule gaini.

 

Daca tot mai am zece minute din cele 30 in care doarme, migrez sa infulec si eu ceva.

Sa ne auzim cu bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...