Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

 

 

Buna seara mamici. Eu sunt un pic confuza...azi ar fi trebuit sa incep sa ii dau calciu Alexandrei dupa cum spunea pediatra din Cta. Ea pe reteta a scris calciu natural si ne-a recomandat Pharco. Ei, am fost la farmacie. Nu am luat pharco, caci are zahar si indulcitor. Am luat un alt produs, cu o mie de ingrediente, dar indulcit cu stevia. Dupa ce l-am platit farmacista imi spune ca ea nu ar da asa ceva la sugar atat de mic, ca sunt prea multe ingrediente, daca ar fi inceput diversificarea era altceva...si ca recomanda fiole de calciu. Asadar am luat si fiole...Voi ati dat sau dati calciu bebelusilor? PS- nu am facut analize de sange

 

Noua nu ne-a zis pana acum dr nimic de calciu... Farmacista...maxim...dupa ce platesti iti recomanda altceva  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara ,mamici.In sfarsit m am asezat si eu in pat dupa o zi luuuunga.Theo,nici eu nu dau calciu bebelului,in schimb iau eu calciu lactic.In legatura cu programul de somn...ii fac baitza pe la 10-11 ,ii dau 180 ml de lapte praf deoarece altfel nu mi ar dormi ,adoarme la 12,se trezeste la 6,7..ii dau sa pape laptic de la mine si dupa care urmeaza ultima trezire la 9 si de aici incepe show-ul..san din 2 in 2 ore ,gangurit,plans..SOMN DELOC pe timpul zilei...In nici un fel l as pune nu doarme,daca nu ii dau lapte praf nu imi adoarme !Deci somnul lui e cam 7-8 ore in 24 cat are o zi..GRAV.dar asta e el...Duminica placuta sa aveti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața

 

Wow MonaEde, cred ca are treabă multă în timpul zilei și nu are timp de somn.

 

Eu nu iau calciu și nici lui David nu îi dau, numai vitamina D el și eu aceleași vitamine ca pe timpul sarcinii.

 

Eu pe David îl adorm ori la sân ori plimbandu-ne prin casă. Am observat ca dacă stau în cameră seara și încerc să-l adorm ori cu un cântecel ori legănat nu prea merge, se uita la mine, se foiește, are chef de joacă sau de moftureala, în schimb dacă îl iau și mergem în living, îmi fac treabă, mai strâng una altă de prin casă nu îl bag deloc în seamă, îl țin cu față în jos pe o mâna, una din pozițiile lui preferate, adoarme în 5 -10 minute. Apoi în pat și gata, se mai trezește pe la 2 și pe la 5 pentru papă și pampers. Azi noapte am zis ca nu-l mai schimb la 2 și să încerc să-l schimb doar la 5, și ce credeți, au trebuit schimbate toate hăinuțele de pe el, avea un pampersoi super plin și a debordat pe toate părțile, mai fac și la noapte o tentativă, poate a fost un accident.

 

Va pup, o zi cât mai bună va doresc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, daca ai o pediatra in care ai incredere e bine sa o asculti! Daca nu ai incredere in sfaturile ei, atunci nu are sens sa pierzi timpul (al tau si al ei) cu consultatii.

Eu nu recomand Calciu decat cand am semne clinice sau chiar probe de lab. care indica o lipsa. Nu dau asa de dragul de a da. Acum 30 de ani era la "moda" sa se dea Calciu 10 zile pe luna, 3 luni consecutiv. Acum a mai avansat medicina. Dar, repet: daca iti place, ai incredere si ai referinte bune despre dr. ta, atunci te indrum sa asculti de recomandarile ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...