Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Buna mamici...cum a fost noaptea trecuta pt piticii vostri? Noi am dormit binisor... cu celebra durere de burtica spre dimineata. A dormit cateva ore si pe burtica aseara. Mi se rupe sufletul cand dimineata o vad cu se indoaie toata..

Se chinuie sa faca caca..e toata rosie la fata...si nimic. E somnoroasa si nu poate sa doarma din cauza burticii. In jur de ora 10 face caca dar pana atunci...e jale.

Mai nou pitica mea nu prea mai mananca...daca alta data ar fii stat numai la san...acum se stramba...intoarce capul cand simte ca o pun la san. Abia abia o prostesc sa manance stand intinse in pat. S-a smecherit si nu ii mai place sa manance in alta pozitie decat intinsa?

Pupici si o zi linistita :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna ziua,mamici si bebei frumosi.Ma bucur sa vad ca toata lumea e bine.Maine ne ducem si noi sa repetam ecografia la sold.Mamici,voi puneti bebeii sprijiniti pe perna?Eu il pun pe al meu si ce sa vedeti,a reusit sa se ridice in fundulet si sa stea asa cateva minute.Azi facem 3 lunite frumoase,pline de bucurii.Si daca tot sunt aici pozici cu bebei asa frumosi,punem si noi una.

post-134862-0-50618000-1456135883_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua Mămici

 

Dany ce frumos îi sta în cămășuță. Eu nu îl pun pe pernă decât vreo câteva minute, dar răruț, abia a făcut 2 luni ieri, nu aș vrea să-l forțez.

 

Și noi am dormit binișor azi noapte, cu o repriză de povesti de la 2 la 3, în rest somnic linistit.

 

Normal trebuie să facă vaccin pe 3 dar botezul fiind pe 5, nu aș vrea să fie în perioadă agitată, asa ca am să sun azi să reprogramăm vaccinul.

 

Eu fac azi o varza cu afumătură ,abia aștept să fie gata.

 

Va pup, să aveți o zi liniștită.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Silvi, vorbeste despre situatia aceasta cu doctorul copilului. In functie de mai multe aspecte ale hemangioamelor (numar, localizare, aspect), dar (mai ales) de temerea ta, sunt convinsa ca ii va face sau va amana vaccinarea. Daca ai fi pacienta mea, chiar daca ar fi rsicuri, chiar daca nu, ti-as sugera sa faci intai ETF-ul, ca sa fii total relaxata in ceea ce priveste vaccinarea' in plus... ETF il faci in 2 timpi si 3 miscari...

 

Dr a hotarat sa facem vaccinul. Si l-am facut. A plans putin dar acum e ok. O sa le urmăresc pe amandoua sa vad daca fac febra sau daca se inroseste zona.

O sa facem si eco transfrontanelara si abdominala ca sa vedem pe unde sau daca mai are alte hemangioame.multumesc mult pentru tot!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna dimineata, Silvi, nu mai gasesc postarea ta ref la hemangioame. De ce aveti voi recomandare de eco ? Si noi avem pe degetel, m-ai pus pe ganduri.

 

Theo, Iulia are 9 , dar dr i-a trecut in fisa 7- pe care le-a masurat. 2 sunt caniste alunite mai mari, pe deget si incheietura, la cot. Din cauza ca sunt mai multe,  posibil sa aiba si interne , pe organe si craniene...deasta ne-a trimis la eco.

Ce am inteles si eu in ultimile zile ca sunt hemangipame cum are Iulia si angioame (plane si mai deschise la culoare).  Si se manifesta diferit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna ziua,mamici si bebei frumosi.Ma bucur sa vad ca toata lumea e bine.Maine ne ducem si noi sa repetam ecografia la sold.Mamici,voi puneti bebeii sprijiniti pe perna?Eu il pun pe al meu si ce sa vedeti,a reusit sa se ridice in fundulet si sa stea asa cateva minute.Azi facem 3 lunite frumoase,pline de bucurii.Si daca tot sunt aici pozici cu bebei asa frumosi,punem si noi una.

 

La multi ani, ingeras! Sa cresti mare. E un adevarat cavaler baietelul tau, Dany.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty ce bine ca e vreme bună la voi. Aici zici ca vine potopul, ploua de vreo două saptamani.

 

Dati-mi și mie o idee cum sa-i dau vitamina D lui David, am de dat 12 picături pe zi, direct în guriță nu pot ca sunt prea multe și nu sta, se enervează. Acum îi pun în linguriță dar de fiecare dată e plin de vitamina și pe obraji, am încercat sa-i dau când îi e foame, înainte de masa, dar tot da pe lângă, nu știu dacă jumătate din cantitate ajunge la el, plus ce rămâne pe linguriță.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...