Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Buna seara ,mamici!Maryia,si al meu se chirceste rau dimineata..Imi e o mila de el de nu mai pot.Ii dau protectis seara dar nu stiu cat de eficient e.Pe timpul zilei nu are nimic,doar dimineata atat se chinuie.Noi am fost vreo 3 ore afara azi,a fost superba vremea.BebeMic,la David al meu ar functiona sa i dau picaturile atunci cand plange si are gurita deschisa..Incearca asa si la David al tau:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mai devreme am vrut sa atasez si poza... de la "iarba verde". Dar nu a mers, asa ca revin.

 

Dany86, nu e bine sa il pui in pozitii in care nu poate ajunge singur. Trebuie lasati sa se ridice singuri, fara niciun sprijin, nicio perna! Nu e bine sa ii supui coloana la astfel de pozitii pt care mudculatura nu e pregatita.

 

Silvi, dupa vaccin e posibil sa foe agitata. In plus, mai e si febra. Bine ca nu tine multe zile. Ma bucur ca ati fost curajoase! 

post-134409-0-17006900-1456168769_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici micutule Natanael:*

Si noi am iesit azi afara de doua ori, inainte si dupa somnic.

Fetele, voi cu ce ati dat pt cojitele de pe cap? Sau mai bine...ati dat cu ceva? Eu ii mai dau cu ulei inainte de baita dar nu are nici un efect din cate vad.

Pupici mamici si bebici. O noapte linistita fara dureri de burtica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna ziua,mamici si bebei frumosi.Ma bucur sa vad ca toata lumea e bine.Maine ne ducem si noi sa repetam ecografia la sold.Mamici,voi puneti bebeii sprijiniti pe perna?Eu il pun pe al meu si ce sa vedeti,a reusit sa se ridice in fundulet si sa stea asa cateva minute.Azi facem 3 lunite frumoase,pline de bucurii.Si daca tot sunt aici pozici cu bebei asa frumosi,punem si noi una.

 

La multi ani, sa fiti sanatosi si voiosi ! Te pupam frumosule

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mai devreme am vrut sa atasez si poza... de la "iarba verde". Dar nu a mers, asa ca revin. Dany86, nu e bine sa il pui in pozitii in care nu poate ajunge singur. Trebuie lasati sa se ridice singuri, fara niciun sprijin, nicio perna! Nu e bine sa ii supui coloana la astfel de pozitii pt care mudculatura nu e pregatita. Silvi, dupa vaccin e posibil sa foe agitata. In plus, mai e si febra. Bine ca nu tine multe zile. Ma bucur ca ati fost curajoase!

 

Asa, somnul de frumusete la soare. Ce a crescut, Kitty.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, multumesc.

Kitty, si eu o mai pun pe perna ca sa nu stea doar pe spate..iar cand am fost in excursie am pus-o in scaun . Scaunul e de la zero luni, spatarul nu e drept, e in unghi si piciorusele putin in sus...Si daca tu spui ca e devreme de perna, sa imi fac griji ca am folosit scoica auto?

Vreau sa va intreb,am o cutie de scutece Pampers gold de 108 bucati nedesfacuta si un pachet de 30 din care am luat cateva bucati -numarul 1. Noua ne-au fost mici, am folosit direct nr.2. (azi am trecut la 3). Stiti vreo familie mai amarata sau cui as putea sa ii dau? ma mai gandeam sa ii duc la o maternitate, poate ma ajuta vreo asistenta sa ii dea mai departe, nu stiu cum sa fac.Aveti vreo idee?

Miruna, noi pana acum nu am facut cojite, dar am o crema de la Bioderma pe care scrie ca se aplica crema si se lasa sa actioneze 20 de minute dupa care se spala .

Azi am iesit si noi la plimbare, mai mult cu masina, am fost si am depus dosarul ptr indemnizatie. Dar cum adeverinta de la serviciu nu era completa, ne-am tot plimbat cateva ore pana am ajuns acasa.Maine o sa incerc si eu sa profit de vremea buna si sa ies la plimbare.

Ma plangeam acu ceva vreme ca doarme putin..acum mi se pare ca doarme prea mult. Azi nu cred ca a avut reprize mai lungi de jumatate de ora in care sa fie treaza intre masa si somn...

Va uram noapte buna si somn usor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara Mămici,

 

Theo nici mie nu îmi păstrează alineatele. Poate de pe calculator se vede altfel.

 

Noi nu am mai ieșit azi afara, a plouat toată ziua. David a fost agitat azi ca niciodată, nu a dormit bine, a plâns aproape non stop cât a stat treaz, nu i-a convenit nimic, a fost super obosit dar nu a reușit să adoarmă. Acum am făcut băiță și papă sân, pare ca doarme, sper să fie bine peste noapte.

 

Merci de idee pentru vitamina D MonaEde, o să încerc mâine, sper să reușesc.

 

O noapte liniștită va doresc!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit din nou :) Kitty ,ce baietel scump si ce mare a crescut.L-ai lasat cu capusorul gol?Si al meu era cu el jumate pe afara din caciula dar m am linistit cand am vazut poza cu micutul tau:) .Mamici,aveti idee daca pot folosi crema Contratubex(ptr cicatricea de la cezariana) daca alaptez?Pe prospect zice sa intreb medicul sau farmacistul...Ati folosit asa ceva pana acum?Oare o da rezultate? Miruna ,nici al meu nu a facut deloc cojite,in schimb mai are iritatii pe anumite zone ale corpului.Uleiul de migdale mi l-a recomandat cineva.Pana acum nu l am incercat,o voi face in viitorul apropiat.Noapte linistita va doresc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, sigur ca poti folosi scoica pt plimbarea cu masina. In ea spatele sta bine sprijinit (e mai tare decat pernele si, deci spatele nu se arcuieste). In plus, scoica e pt siguranta lui bebe in masina. Acasa, cat mai mult pe burta sau pe spate. Si in brate, daca il tinem la verticala, sa nu sprijinim cu o mana de fundulet ca e ca si cand ar sta in sezut si coloana se curbeaza. Si eu editez fiecare mesaj ca sa rearanjez aliniatele... Nu stiu de ce.

MonaEde, pai au fost 18 grade ieri... deci aproape ca in casa. Si nici in casa nu i-am pus caciula.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...