Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineața,

 

Drăgălaș tare puiul tău Kitty. Abia aștept să se facă mai cald și la noi să-l pot scoate mai dezbrăcat afară.

 

David nu are cojite, în schimb a avut față care se descuama tare, și avea pielea foarte uscată și-a făcut ca un fel de cojite în sprincene. Ne-a recomandat Lipikar de la Roche Possay, foarte foarte bună crema, dacă aveți probleme cu pielea uscată o recomand.

 

Noi am dormit foarte bine azi noapte, s-a trezit doar pe la 3 ca să pape și-a stat treaz cam o oră, în rest somnic până acum jumătate de oră, a mâncat, sper să mai doarmă puțin.

 

O zi bună mămici și bebici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa scrieti în fereastra care apare jos, aia e ptr raspuns rapid. Daca apasati unde scrie raspuns, apare o alta fereastra unde poti scrie cu alineat.

 

Kitty, astazi suntem mai bine.  Defapt a fost un singur puseude febra, peste noapte nu a mai trecut de 37.8. Sper sa nu mai faca.

 

Cine stie, ce document e necesar de la casa de pensii pentru dosarul de indemnizatie? Se elibereaza pe loc?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Silvi, lacasa de pensii se completeaza un formular tip si da, se elibereaza pe loc.Sa imi spui si mie te rog cum iti apare pe adeverinta perioada in care ai fost in concediu.

Multumesc de pontul cu raspunsul, dar cred ca au facut ceva modificari, inainte nu era asa. 

Noi aseara am facut baia pe la 9 fara ceva, a dormit 1 ora ca nu era in stare sa manance, dupa care a mai adormit la 12. S -a mai trezit Alex ptr masa la 3 si 6, si a adormit apoi imediat. Acum la 8.30 s-a trezit iar, si pe la 10 a adormit, caci am avut si program de joaca. Cred ca incet incet puii nostri isi fac programul.

Va urez o zi frumoasa. Eu azi am de gand sa mergem la plimbare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata mamici  [flo2]

Kitty...ce simpatic e baiatelul tau...cum doarme el.la soare...  eu rad ca  Sophia e ca vampirii...cand ii vine soarele pe fata stramba din nasuc...

 

Record aseara pt noi...somn de la 22.30 pana la ora 02.00... cand s-a trezit si am vazut ca e ora 2 nu imi venea sa cred...Ei bine dupa aia a urmat trezirea din ora in ora..cu maraiala si dureri de burtica. Pe la 7 am reusit sa o pun pe burtica si a mai dormit aproape 2 ore ( dat tot intorcand capusorul non stop si gemea). Nu stiu cand o sa mai scapam si noi de aceste dureri de burtica din toiul noptii. Cand o vad cum se screme si geme imi vine sa plang eu ca nu am cum sa o ajut

.

Vineri avem.si noi programare la dr..

Si din cate am.intelea o sa ii faca 2 vaccinuri. Am.putin emotii...sa nu faca febra...sa nu fie mai mofturoasa secat este acum..Apropo de febra...eu am.un termometru cu care masor temperatura in ureche...daca nu ma insel se scade jumatate de grad fata de cat afiseaza el...am.dreptate? De la ce temperatura se administreaza paracetamol in caz de febra ( ati scris voi zilele trecute dar ametita de mine nu am fost atenta).

 

Apropo de scaunul de la masina... noi avem carut 3 in 1 si scaunul il atasam pe cadrul carutului. Cand ies eu cu Sophia afara ( si tati e la munca) iesim cu carutul in varianta asta ( pt ca am scari la bloc si nu am rampa si mi-ar fii mult mai greu cu landoul). Si uite asa s-a invatat pitica sa doarma in scoica de la masina. La amiaza cand e super agitata si nu doarma o pun in scoica ...o plimb prin camera cateva min cu carutul si somnic..

30-40 min... nu stiu daca este chiar ok pozitia aia de somn in scoica dar in landou am incercat sa o pun si nu ii place.

 

Sa aveti o zi linistita :* va pupacim

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi,Theo si restul fetelor, am citit pe net ca la casa de pensii trebuie si copie dupa buletin si nu au xerox acolo...asa ca sa aveti copie dupa CI la voi cand mergeti.

Ahhh doamne ce bine este cand e cald si frumos afara. 

Eu zic ca usor usor toti puii vor avea un program, totul va fi din ce in ce mai bine. Si noi ne am obisnuit cu noul rol, puii cresc si descopera lucruri.

Nu stiu daca v am mai zis dar eu ziua ii citesc lui Toma din cartea pe care o citesc eu...pentru ca daca imi aude vocea sta linistit, si dupa ce ma plictisesc de povestit verzi si uscate ma apuc sa ii citesc :))) sau ii pun muzica simfonica Chopin, Mozart si cant si dansez cu el. Sotul imi zice ca am inceput sa o iau razna de cand stau acasa :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asa stil de somn?:)
ce bine Mona ca doarme asa...e perfect pt toti muschii si cica o sa mearga mai rpd daca doarme p burtik...doar grija sa nu se sufoce cumva....pupici la toata lumea...vad ca nu doar noi avem probleme cu somnul si cu burtica...ieri a fost record de somn si mancat dar am tinut.o 3 ore afara in carut acoperit nasuc si gurita ca batea vantul....dormea o ora cerea sa pape si tot asa. Acum o scot iar ca nu mai bate nici vantul

..asta sa fie secretul? Aerul de afara? Doamne ajuta ... pt burtica am inceput combinatie de espumisan cu bonisan si a inceput sa dea vanturi...cat despre inima asteptam sa creasca in greutate ca sa o putem opera, doctorii zic c nu sr mai inchide singur _ desi eu mai sper intr.o minune...ce copiilasi superbi avem...sa ne traiasca si sa fie sanatosi...app  noi n.am facug niciun vaccin inca, decat cele 2 in maternitate...au zis sa mai asteptam...pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna mamici...cum a fost noaptea trecuta pt piticii vostri? Noi am dormit binisor... cu celebra durere de burtica spre dimineata. A dormit cateva ore si pe burtica aseara. Mi se rupe sufletul cand dimineata o vad cu se indoaie toata..Se chinuie sa faca caca..e toata rosie la fata...si nimic. E somnoroasa si nu poate sa doarma din cauza burticii. In jur de ora 10 face caca dar pana atunci...e jale. Mai nou pitica mea nu prea mai mananca...daca alta data ar fii stat numai la san...acum se stramba...intoarce capul cand simte ca o pun la san. Abia abia o prostesc sa manance stand intinse in pat. S-a smecherit si nu ii mai place sa manance in alta pozitie decat intinsa? Pupici si o zi linistita :*
si noi avem probleme cu alaptatul in brate, doar noaptea reusim, in rest intinse in pat pana adoarme cu sfarcul in gurita...imi mananca f bn culcata, e mai relaxata....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...