Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

buna dimineata mamici si bebici,

 

cat de cat am reusit sa va citesc de pe telefon, dar nu am reusit sa scriu. am vrut sa intervin in discutii de multe ori, dar nu ma lasa bebe.

 

-cat de frumosi/frumoase sunt baietii/fetele si cat au crescut....

- noi am trecut cu bine de botez. a plans doar cand a fost bagat in cristelnita, in rest a fost cuminte. si la petrecere a fost cuminte. a stat cu noi in sala de restaurant. doar la masa si la schimbat mergeam in camera (am facut la restaurantul unui hotel si am avut asigurata si o camera).

- concediu crestere copil - am optat pt 2 ani. nu stiu daca reusesc sa gasesc pe cineva sa stea cu el intr-un an. daca reusesc si ma intorc mai devreme, o sa primesc si stimulentul de insertie.

- cojite pe cap - medicul mi-a recomandat acid salicilic. se da pe zona cu cojite cu 1/2 ora inainte de baie si apoi se spala. atentie la clatit pe cap sa nu-i intre in ochi.

- metoda contraceptiva- prezervativul intrucat nu pot sa folosesc pastile. intentionez sa-mi pun sterilet, dar am inteles ca tb sa mai astept. in schimb, mi-a recomandat nuvaring.

- bebe doarme ziua si noaptea se culca pe la 2.30-3.00. acum a adormit si profit sa va rsapund ca altfel...

- Mihaaa - multa sanatate si daca te pot/putem ajuta sper ca imi/ne vei spune.

-multumesc Miruna pt blog. cat de curand voi face reteta cu cartofi. m-ai facut curioasa.

- ce am mai gatit: ciorba de fasole cu afumatura (Kaiser afumat), mazare, ciorba perisoare din carne de pui, chiftele, piept de pui cu rosii, busuioc si mozzarella, ciorba pui. si am mai comandat pizza [:)]

- o poza recenta - de la baie.

cam atat pt moment. profit ca a adormit (sper-eu sunt cu laptopul in pat si cu un picior legan patutul) si ma bag si eu la nani.

sper sa ma lase sa revin mai rpd.

 

post-134861-0-65406000-1456361335_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anca, ce frumusei sunteti. Imi place si suportul, ca poate tine bratele.

Noi am gasit pediatru...mi-a  placut de doctorita la care am mers . Ieri Alex avea 60 cm si 5480 gr..si a implinit 2 lunite. Si pentru ca deja e mare, de 2 ori pe saptamana putem intra in cada cu colac !!! [pk]  (ne lipseste doar colacul)

 

Va pupam. Somnic usor mamici si copilasi frumosi ( ps - noi am dormim de la 21 la 23.20,  am mancat pana la 23.55, am dormit de atunci pana la 3.20, am mancat pana la 3.45 si acum dormim iar  [:)] )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce pui frumoși avem noi aici.

 

 Noi suntem la masa de noapte și la kk de după. A trebuit să-l schimb de toate hainele, ca pampersul nu a făcut față. Acum sta la țiți, sper să adoarmă repede. A păpat aseară la 22 și până acum nu s-a trezit. Am observat ca dacă papă la 10 seara, se mai trezește o dată pe la 3 să mănânce și apoi pe la 7-8, dacă papă înainte de 10 se trezește la 2 și la 5.

 

 Mihaaa , daca ai nevoie de ceva spune, poate te putem ajuta. Multă sănătate la fetița luptătoare. 

 

Anca suport de ală la cadita avem și noi, îi place tare mult să stea în el, a început să dea din picioare și să ude prin baie, e tare supărat când îl scot. Tare simpatic bebe al tău, după cum se vede îi place tare la băiță ai lui. 

 

 

 Alex la cât mai multe lunite, e tare frumușică si-i sta foarte bine în rochitica. 

 

Sper să aveți o noapte liniștită dragi Mămici.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi! De cand cu vremea frumoasa... parca nu mai am asa mult timp. Iesim mult afara. Sper sa o tina asa.

 

Mihaaa, nu e deloc devreme pt cap descoperit (asa tare ma amuza expresia "cap gol", de parca nu ar avea nimic INAUNTRU). Eu nu i-am pus caciula nici in casa (si era aceeasi temp si afara). Batea vantul, dar e un vant "cald"... In plus, el statea in landou, la orizontala.

 

Monique, ce baietel voinic ai!

 

Anca383, multumim pt lista. Chiar voiam sa intreb ce ne trebuie. In aprilie trebuie sa adun si eu cele necesare. Daca termin concediul pe 18 aprilie... Cam cand ar trebui sa duc actele? E foarte scump baietelul cum sta el relaxat!

 

Theo, e asa frumoasa Alex. De cate ori o vad, ma gandesc ca a meritat cu prisosinta sa se lase asteptata.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata din nou ( spun din nou pt ca la ora 04.00 am mai scris un mesaj...luuung...si din greseala l-am sters cand sa il trimit). Anca...ce simpatic e voinicul tau. E super relaxat la baita :* Theo...o pupacim pe Alex...este super eleganta in rochita. Acum sa va povestesc ca ieri pe la ora 14.00 ii dau sa manance motatei ai adoarme in brate. Ma gandisem de ziua precedenta ca ar trebui sa o pun sa doarma la ea in patut. Zis ai facut...o pun in patut...pregatita deja psihic ca se va trezii si va trebui sa o iau iar in brate sa o adorm. Ei bine nu a fost asa..am pus-o in patut si a dormit ca de obicei...30 min. Bun...fericire mare...zic ca a fost o exceptie poate...trebuie sa repetam faza. Pe la ora 17.00 la fel...papa si somnic in brate. O pun din nou in patut si inca odata...fara nici o problema...somnic 30 min. Bucurie mare...mandra de fii-mea ca doarme in patut. Urmatorul somn a fost la 21.20...adoarma la fel..dupa ce papa...o pun in patut...fiind sigura 90% ca se va trezii ( una pt ca e prea devreme pt ea...si doi pt ca seara ea nu a dormit niciodata in patut). Ei bine dragi mamici...Sophia a dormit in patut toata noaptea ( cu trezirile celebre la 1 ora si jumatate pt papa). La ora cand s-a trezit o pusesem pe burtica apoi la somn. La urmatoarea trezire nu a mai vrut pe burtica dar am asteptat eu sa adoarma bine si am intors-o eu. Atat m-am ridicat din pat sa o verific...ca trecuse o ora si jumatate si pe cand m-am hotarat eu sa ma pun la somn se trezise ea :) In concluzie...acuzam motata ca nu doarme in patut la ea...ca e dependenta de mine DAR de fapt situatia este exact invers...eu sunt dependenta de ea. Am avut la dispozitie tot patul ( asta pt ca tati doarme in alta camera) si nu am putut sa dorm...imi lipsea ceva...imi lipsea Sophia. Tare as vrea sa o fac cumva sa doarma mai multicel decat acele reprize de 1 ora si ceva dar...e fomista...se trezeste pt laptic. Sa aveti o zi linistita si bebelusi cumintei!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marya, exact asa a fost si cu Toma experienta cu patutul. Si eu si sotul eram convinsi ca nu va dormi ca sigur doarme mai bine langa mine...cand colo doarme flacaul meu in patut de n are treaba. F mult ii place patutul...vorba ta cred ca noi suntem mai depende te de ei, ei pe cat cresc pe atat devin mai independenti si noi mai depende de ei. O pupam dulce pe Sophia.

Anca, asa sta si baiatul meu la baie, noi zicem ca sta like a boss :)))

Kitty, si noi am stat pe afara mult, eu I am pus gluga on cap ca exact de vantul asta cald mi e frica....mi se pare inselator. Eu stau putin cu inima stransa sa nu ia vreun virusache pe afara dar n avem cum sa controlam asta :(

Dana, ce mai faceti?ce face micuta Eliza? 

Va pupam dulce mamici si bebici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...