Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Mary, imi pare rau de situatia in care te afli, si ca nu poti fi alaturi de bunica ta sa iti iei la revedere. Dar eu cred ca ii poti transmite iubirea ta si multumirile si prin simplul fapt ca te gandesti la ea. Si apoi, tu i-ai facut un ultim cadou..ai facut-o strabunica. Ai incredere ca se duce linistita si fericita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Anca, nu e tocmai simplu..v-am spus ca porecla ei e spreiuletz..nu ar sta locului cand e treaza si mai ales dezbracata. Mai ales cand ne imbracam sa plecam undeva eu sunt un lac de apa cand terminam..Dar cred ca e bine, isi consuma energia, nu poate sa stea locului permanent.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

buna dimineata mamici si bebici, cat de cat am reusit sa va citesc de pe telefon, dar nu am reusit sa scriu. am vrut sa intervin in discutii de multe ori, dar nu ma lasa bebe. -cat de frumosi/frumoase sunt baietii/fetele si cat au crescut.... - noi am trecut cu bine de botez. a plans doar cand a fost bagat in cristelnita, in rest a fost cuminte. si la petrecere a fost cuminte. a stat cu noi in sala de restaurant. doar la masa si la schimbat mergeam in camera (am facut la restaurantul unui hotel si am avut asigurata si o camera). - concediu crestere copil - am optat pt 2 ani. nu stiu daca reusesc sa gasesc pe cineva sa stea cu el intr-un an. daca reusesc si ma intorc mai devreme, o sa primesc si stimulentul de insertie. - cojite pe cap - medicul mi-a recomandat acid salicilic. se da pe zona cu cojite cu 1/2 ora inainte de baie si apoi se spala. atentie la clatit pe cap sa nu-i intre in ochi. - metoda contraceptiva- prezervativul intrucat nu pot sa folosesc pastile. intentionez sa-mi pun sterilet, dar am inteles ca tb sa mai astept. in schimb, mi-a recomandat nuvaring. - bebe doarme ziua si noaptea se culca pe la 2.30-3.00. acum a adormit si profit sa va rsapund ca altfel... - Mihaaa - multa sanatate si daca te pot/putem ajuta sper ca imi/ne vei spune. -multumesc Miruna pt blog. cat de curand voi face reteta cu cartofi. m-ai facut curioasa. - ce am mai gatit: ciorba de fasole cu afumatura (Kaiser afumat), mazare, ciorba perisoare din carne de pui, chiftele, piept de pui cu rosii, busuioc si mozzarella, ciorba pui. si am mai comandat pizza [:)] - o poza recenta - de la baie. cam atat pt moment. profit ca a adormit (sper-eu sunt cu laptopul in pat si cu un picior legan patutul) si ma bag si eu la nani. sper sa ma lase sa revin mai rpd.
he he....super dragalas...si ii place :)...pupici anca, si multumesc pt gandurile tale bune....va tin la curent cu starea noastra   ... sanatate si somn lung si linistit
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ref la stagiul de cotizare, cel mai bine ar fi sa sune fiecare la directia de care apartine. Pe DGASPC sector 6 scria ca trebuie stagiul de cotizare si pe cel de la sectorul 3 scrie ca din 12.02.2016 nu se mai solicita stagiul de cotizare de la casa de pensii. Eu o sa si sun inainte sa merg cu dosarul ca sa fiu sigura. Oricum e minunat daca nu se mai solicita.

 

ce idioti ! numai la noi se poate intampla. 

sa imi spuneti va rog daca mai apare la vreuna din voi venitul realizat zero in perioada concediului (pe adeverinta de la casa de pensii)..multumesc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

ce idioti ! numai la noi se poate intampla. sa imi spuneti va rog daca mai apare la vreuna din voi venitul realizat zero in perioada concediului (pe adeverinta de la casa de pensii)..multumesc
cum zero? Exista venit realizat egal cu salariul aferent zilelor de concediu...la mine apare cat am primit pt perioada respectiva. Nu.i bn sa fie zero ca diminueaza baza de calcul a indemnizatiei....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mihaaa, dar aici pe DC nu vrei sa punem cazul vostru? Știu ca sunt multe cazuri dar luptatoarea Sofia merita sa beneficieze de cele mai bune ingrijiri medicale. Nu stiu exact cum se procedează, cred ca tre sa trimiti copii ale actelor medicale, si sa iti expui identitatea dar cred ca merita. Daca vrei; intrebam un moderator cum sa procedam. Kitty, eu ieri am depus dosarul de indemnizatie. Pot sa iti spun exact ce conține, dar oricum tre sa mergi la sector, unde apartii tu si iti dau o lista si adeverinta tip-pe care o duci la angajator ptr completare, si cererea tip. De depus ai termen 60 de zile incepand din ziua in care termini concediul. Dar cu cat depui mai devreme cu atatvprimesti banii mai repede. Dureaza cam 3 luni pana primesti primii bani, dupa ce depui dosarul.
silvi nu m.am gandit la asta si nici nu stiu cum sa procedez. O sa fac poze la hartiile fetei si daca vreuna dintre voi e mai descurcareata ca mine v.as ramane recunoscatoare....multumesc pt ca va ganditi la noi...pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mamici...sunt asa trista...bunica mea este in spital si dr nu ii mai dau sanse. De mai bine de o saptamana este situatia asta...a fost internata cateva zile apoi au trimis-o acasa ca nu au ce sa ii mai faca ( i-au dat tratament). Alaltaieri sunase binicul meu din nou la salvare...au venit acasa la ei dar au zis ca nu are rost sa o mai ia la spital. Intr-un final ieri au venit cei de la Smurd si au luat-o. Dr au zis ca nu mai au ce face..A paralizat pe o parte, nu mai vorbeste, nu mai cunoaste pe nimeni, creierul este invadat de sange...i-au zis bunicului ca va trai atata timp cat ii va rezista organismul ( dar in acest timp va fii ca o leguma). Organismul mult nu va mai rezista din cauza sangelui ce a ajuns la creier...plus ca nu mananca...nu mai bea apa...As fii vrut tare mult sa vin in tara dar nu am cum...fata inca nu are certificat de nastere romanesc sau lituanian...doar cel dat de primarie de aici si nici pasaport. As avea nevoie in situatia asta de un titlu de calatorie...acordul tatalui sa o scot din tara... toate aatea facute la ambasada sau consulat..Ori nu am cum sa fac toate astea intr-un timp asa scurt :(Astea sunt momentele in care regreti 100% ca nu esti acasa ( in RO) ...Ar mai fii varianta sa plec fara fata dar...e prea mica sa o las undeva...ea e alaptata doar la san...Ma simt atat de aiurea...bunica mea e cea care m-a crescut...ea m-a scos din maternitate si am stat cu ea pana am inceput scoala. Imi povesteau parintii ca mica fiind ii spuneam ei "mama" si parintilor pe nume. Offf...tare as fii vrut sa merg acum in tara sa fiu langa familia mea...langa bunicu'
maria iti suntem alaturi in aceste momente grele...bunica ta stie ca o iubesti si cu siguranta nu ar vrea sa te necajesti k nu esti fizic langa ea

 Emotiile puternice se transmit si telepatic iar cu bunicul poti vb la telefon, sigur si el intelege...fi puternica! Micuta ta are cea mai mare nevoie de tn! Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.printesaurbana.ro/2016/02/operatii-pro-bono-pentru-copii-cu-malformatii-la-inima-din-familii-defavorizate.html

Miha, azi dimineata am vazut articolul acesta. Nu stiu la ce se refera cand zic familii defavorizate dar poti sa citesti si sa incerci. 

Noi va transmitem gandurile bune sa nu fie nevoie de operatie, insa si daca va fi important este sa fie micuta bine. Sofia este luptatoarea noastra. Si tu mami esti o luptatoare, ai incredere ca totul va fi bine. 

Eu din pacate nu prea stiu sa fac multr pe forum, in afara de mesaje si poze dar poate e vreo mamica mai prietena cu tehnologia si poate face ce spunea Silvi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mary, îmi pare rău să aud ca bunica ta se pregătește sa treacă dincolo dar, așa Cum spunea theo, tu i-ai făcut o mare bucurie cu Sophia acum. Poți suna acasă și bunicul tău sa dea telefonul pe speaker, sa-i spui ca o iubești și sa Îți iei rămas bun. E dificil, dacă nu aproape imposibil, să te deplasezi acum pana în țară. Și eu, fiind departe de casă, stau mereu cu o teama sa nu se întâmple ceva, mai ales acum când Elizabeth e așa mică și dependenta de sânul meu...

Miha, mă bucur ca intri mai des. Sa știi ca mă rog pentru Sofi sa fie bine. Dumnezeu e mare și darnic [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...