Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va multumesc mult pt gandurile voastre... Am fost putin pe afara cu Sophia...ne-am plimbat putin incercand sa uit de situatia asta. In februarie anul trecut a fost ultima data cand am venit in tara si am vizitat bunicii. Mi-as fii dorit tare caa la vara sa ajung cu Sophia la ei...dar se pare ca bunica nu o sa mai aiba ocazia sa o cunoasca. Dana, exact cum spui si tu...si eu mereu ma gandeam sa nu se intample ceva rau in tara in perioada asta cand practic nu am cum sa ajung. Din pacate asta este situatia...incerc sa depasesc momentul ( care este al naibii de dureros). Sophia in dimineata asta...cand plangeam eu...imi zambea asa frumos...si imi gangurea ea ceva...

post-134330-682268_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,mamici.

Maryia,imi pare rau ca treci prin asa situatie grea.Stiu cum este.Si eu locuiesc in alta tara si mi-e asa greu în unele momente.Eu una nu am asa relatii apropiate cu bunicile mele.Cel mai apropiat era bunicul,care din pacate nu mai e langa noi de ceva ani.El era ca un tata pt mine,asa ca inteleg.Sunt sigura ca ea te simte acum si stie ca esti langa ea spiritual.Sopfia simte durerea ta ai incearca sa te faca sa te simti bine,doar esti mamica ei.

Nu stiu cum e in alte tari,la consulate,dar aici noua ne-a eliberat pe loc certificatul de nastere romanesc si pasaportul.Nu a trebuit sa asteptam zile intregi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Va multumesc mult pt gandurile voastre... Am fost putin pe afara cu Sophia...ne-am plimbat putin incercand sa uit de situatia asta. In februarie anul trecut a fost ultima data cand am venit in tara si am vizitat bunicii. Mi-as fii dorit tare caa la vara sa ajung cu Sophia la ei...dar se pare ca bunica nu o sa mai aiba ocazia sa o cunoasca. Dana, exact cum spui si tu...si eu mereu ma gandeam sa nu se intample ceva rau in tara in perioada asta cand practic nu am cum sa ajung. Din pacate asta este situatia...incerc sa depasesc momentul ( care este al naibii de dureros). Sophia in dimineata asta...cand plangeam eu...imi zambea asa frumos...si imi gangurea ea ceva...

 

Comoara ta frumoasa incearca sa te sustina. Cred ca puii nostri simt daca ne suparam. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

silvi nu m.am gandit la asta si nici nu stiu cum sa procedez. O sa fac poze la hartiile fetei si daca vreuna dintre voi e mai descurcareata ca mine v.as ramane recunoscatoare....multumesc pt ca va ganditi la noi...pupici

 

Miha, am primit un răspuns. Primul pas este sa trimiți un mesaj la info@desprecopii.ro in care sa povestești pe scurt situația: cum s-a nascut Sofia, ce ati facut pana acum,  ce urmeaza, cat costa...si sa atasezi poze dupa doc medicale si buletinul tău.  

Pasul 2 edeschiderea unui subiect.

 

Fetelor, toatee ne-am gândit si ne-a m rugat ptr micuta luptatoare,  haideti sa o si ajutam. 

Cine poate sa o indrume sa deschida subirct?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi - ma bucur ca rezultatul este ok.

Maryia - imi pare rau ca treci prin astfel de momente. Sa fii sigura ca gandurile tale ajung la bunica ta. Trebuie sa ramai pozitiva pt Sophia, care este o scumpa cu asa bentita.

Eu nu stiu sa deschid subiect. Cineva mi-a spus de un chirurg cardiovascular bun de la spitalul SCU Agrippa Ionescu de la Balotesti. Cand aflu cum il cheama, te anunt.

Miruna - parca spunea Theo ceva de camera 2 de la Casa de Pensii, cum ca iti da adeverinta mai rpd. Dar intai afla daca iti tb.

Theo - eu nu am avut adev de cotizatie stagiu, iar pe cea de venit erau trecute sumele pe care le-am luat.

Referitor la statusul modificarii legii privind indemnizatia de crestere copil http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck2015.proiect?cam=2&idp=15107

 

iar in commenturile de la acest articol gasiti un raspuns de la CD primit de cineva http://www.hotnews.ro/stiri-esential-20392918-senatul-votat-modificarea-legii-privind-concediul-indemnizatia-lunara-pentru-cresterea-copiilor.htm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Va multumesc mult pt gandurile voastre... Am fost putin pe afara cu Sophia...ne-am plimbat putin incercand sa uit de situatia asta. In februarie anul trecut a fost ultima data cand am venit in tara si am vizitat bunicii. Mi-as fii dorit tare caa la vara sa ajung cu Sophia la ei...dar se pare ca bunica nu o sa mai aiba ocazia sa o cunoasca. Dana, exact cum spui si tu...si eu mereu ma gandeam sa nu se intample ceva rau in tara in perioada asta cand practic nu am cum sa ajung. Din pacate asta este situatia...incerc sa depasesc momentul ( care este al naibii de dureros). Sophia in dimineata asta...cand plangeam eu...imi zambea asa frumos...si imi gangurea ea ceva...
vai cat e de frumoaasaa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, am primit un răspuns. Primul pas este sa trimiți un mesaj la info@desprecopii.ro in care sa povestești pe scurt situația: cum s-a nascut Sofia, ce ati facut pana acum, ce urmeaza, cat costa...si sa atasezi poze dupa doc medicale si buletinul tău. Pasul 2 edeschiderea unui subiect. Fetelor, toatee ne-am gândit si ne-a m rugat ptr micuta luptatoare, haideti sa o si ajutam. Cine poate sa o indrume sa deschida subirct?
maine voi compune mesajul ... daca le scriuv lor poate ma ajuta ei cu deschiderea subiectului...imi doresc din tot sufletul sa se produca o minune si sa nu ajung sa cersesc atentia medicilor sau mai rau, bani....pfffff...                      vv vv                               azi a fost sotul la directia handicap cu dosarul fetei...sa.i scot certificat ca sa intru in concediu 3 ani si cu 85%...am facut si ancheta sociala. Mai trebuie scrisori de la cardiolog si med de familie...doctori buni sunt, dar toti asteapta minunata spaga....iar noi abia am reusit sa o botezam. Asteptam urmatoarea eco de p 22 martie ulterior functie de ce reusim cu dr vedem incotro o apucam.....mii de multumiri fetelor, eu nu mai am frati sau surori(sora am pierdut.o)...asa k aici ma simt k intr.o familie...m
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...