Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Fetelor am si eu o nelamurire. Poate stiti sa imi raspundeti.

Eu-angajata de anul trecut din februarie. Concediul post natal l-am luat pe ultimul de la med de fam pe luna feb. Beneficiez de indemnizatie? Si daca prin minune da, mai pot depune dosarul sau e prea tarziu pt ca am nascut in noiembrie? Va multumesc. O noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Miha, la biserica Bucur Ciobanul din Bucuresti (vizavi de manastirea Radu Voda la pasaj Marasesti) este un preot extraordinar si nu ia nici un ban pentru botez/nunti.. eu acolo mi-am botezat ambele fete. 

https://www.facebook.com/360790407367516/photos/a.911699512276600.1073741828.360790407367516/931981580248393/?type=3&theater

daca te duci la sfarsitul slujbei poti vorbi cu preotul.. de asemenea raspunde si la tel, si la mail si la fb

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, ma bucur ca aveti vesti bune de la eco. Nici nu ma asteptam altfel!  [:)]

 

Silvi, Anca multumesc pt informatii. Deci pot merge si mai devreme sa depun dosarul. As putea sa ma duc chir din martie? Ma gandesc ca stiu exact cand termin concediul si pot completa data exact. O sa il pun pe sot sa treaca pe acolo sa ia actele si adeverinta. 

 

Maryia, imi pare tare rau de bunica ta. Probabil a facut un AVC... Sfiu ca ai fi vrut sa fii alaturi de familie, dat, crede-ma ca, in situatia ta (cu bebe mic si alptand), e cel mai bine asa. Poate le-ai fi fost sprijin celor dragi, dar te-ai fi daramat tu. Asa ca... cel mai bine e ca stai cu micuta ta si ii esti ei sprijin. Crede-ma, e mai pitin dureros asa... cel putin pt tine. Vorbesc din proprie experienta (sapt. trecuta am ingropat un foarte bun prieten, de 30 de ani... Abia dupa o saptamana am reusit sa dorm noptile. Ma tot gandeam la el, la tineretea lui, dar mai ales la suferinta mamei sale, el fiind singurul fiu!). 

 

Miruna, e haios tare renisorul tau!

 

Mihaa, daca nu ii place pe burtica... nu o supara lasand-o asa. O vei tot pune in aceasta pozitie cateva secunde-minute, in functie de cat doreste ea. In timp, tot incercand, va accepta si aceasta pozitie.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața 

 

Noi am dormit bine azi noapte, cu o singură trezire de la 3 la 4, un pic de papă și ceva zâmbete în miez de noapte.

 

Marya, îmi mare rău ca suferi, îmi dau seamă cât de greu iti este să nu poți fi alături de ai tai in momente de astea. Fii puternică, micuța Sophia are nevoie de ține și ea e cea care îți va ridica moralul numai prin simplă ei prezenta. 

 

Revin mai târziu, acum se trezește bebe David. O zi bună va doresc!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaaa, trimite mail si vezi ce raspund. Apoi vedem cum facem cu subiectul. Trebuie sa stie cineva  sa ne indrume. 

Te inteleg ca nu iti place sa ceri....dar cand e vorba de sanatatea copilului, de sansa lui la o viata normala eu zic ca nu mai conteaza.

 

Monique, cel mai bine dute direct la primaria de care apartii ca teoretic e o singura lege dar practic fiecare se organizeaza diferit.

 

Kitty, multumesc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

http://www.printesaurbana.ro/2016/02/operatii-pro-bono-pentru-copii-cu-malformatii-la-inima-din-familii-defavorizate.html Miha, azi dimineata am vazut articolul acesta. Nu stiu la ce se refera cand zic familii defavorizate dar poti sa citesti si sa incerci. Noi va transmitem gandurile bune sa nu fie nevoie de operatie, insa si daca va fi important este sa fie micuta bine. Sofia este luptatoarea noastra. Si tu mami esti o luptatoare, ai incredere ca totul va fi bine. Eu din pacate nu prea stiu sa fac multr pe forum, in afara de mesaje si poze dar poate e vreo mamica mai prietena cu tehnologia si poate face ce spunea Silvi.
e minunata oportunitatea Miruna insa nu as suporta sa o las fara mine ... mi se pare absurd sa ceri unei mame un asa sacrificiu, e inuman. Inteleg ca se reduc costurile, dar suferinta mamei nu inseamna nimic?  :(((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Miha, la biserica Bucur Ciobanul din Bucuresti (vizavi de manastirea Radu Voda la pasaj Marasesti) este un preot extraordinar si nu ia nici un ban pentru botez/nunti.. eu acolo mi-am botezat ambele fete. https://www.facebook.com/360790407367516/photos/a.911699512276600.1073741828.360790407367516/931981580248393/?type=3&theater daca te duci la sfarsitul slujbei poti vorbi cu preotul.. de asemenea raspunde si la tel, si la mail si la fb
bluekidoo am botezat.o deja...cheltuielile cu masa au fost mai importante . Am facut o petrecere restransa fara dar... pupici multi la printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua mamaici :*

Azi am.fost si noi la vaccin ( de fapt au fost 2 la nr plus cevaa pe gurita i-au dat). A plans asa tare micuta... ea care este o curajoasa si nu a plans cand i-a luat sange...cand i-am facut gaurile in urechiuse... azi a plans suspinand.

Dr a zis ca e posibil sa fie agitata si sa faca febra azi sau maine. Sa ii pun un supozitor de paracetamol daca febra ajunge la 39 grade. Asa v-au zis si voua doctorii?

Aseara printesa a dormit din nou la ea in patut...si tati a venit in camera la noi sa dormim toti ( asta ca ii spusesem ca Sophia doarme in patut si nu mai plange noaptea).

Noi azi mergem in vizita la soacra-mea mea...iar dormim in deplasare :))

Va las acum pt ca am un blat de tort la cuptor..vreau sa fac un tort cu o crema de iaurt si ananas :)

Va pupacim dulce :*

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...