Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mary, cred ca ai avut o noapte grozavă de pregătești tort azi. Sa ai un week-end frumos si liniștit!

Apropo de mâncare, mămicile care alăptați, mai faceți selecție la produse sau mâncați orice (am citit în spate un menu de mazăre, suc de roșii)? Eu m-am cam ferit pana acum de unele mâncăruri, deși Eli tot are crampe.

Ieri, pe la 3, am scos -o la plimbare. Era un aer rece, 4-5 grade. A adormit pe la 4 în căruț, iar acasă a continuat somnul pana la 1 noaptea-cu întreruperile de rigoare pentru supt (la interval de 2 ore). Manca cu ochii închiși și iar somn.După ora 1....treziri dese, din ora în ora, poate și mai des:(. La ora 7..ochi mari si joaca. Acum iar doarme.E a doua oară de dimineață(aici e ora 13 acum). Dacă stau cu ea in brațe și cu sânul la..."vedere/discreție" , doarme și 3-4 ore.

Mihaa, Silvia are dreptate.Cu siguranță ai nevoie de ajutor concret. Sa ne spui cu ce te putem ajuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi mamici  [flo2]

Multumesc mult Kitty pt info..

Citisem pe carnetel apoi ce vaccinele a facut motata ieri...

A fost putin maraita ieri dar ca niciodata am pus-o de la ora 20.00 la somnic si a dormit pana la 23.00 aproape. Apoi cu treziri dese dar...a fost ok. 

Acum s-a trezit de aproximativ o ora...a papat...am schimbat pijamaluta si acum " vorbeste" singurica. Face ca o maimutica...tipa... tac-so are de o ora perna in cap ( el spera sa mai doarma) si eu rad de nu mai pot cand il vad. Sophia ca niciodata ...in dimineata asta are un glas :))

Sa aveti un weekend linistit. Va pupacim

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mămici am fost puțin ocupată cu examenul de care va spusesem... Ajutati-ma va rog....fetiță mea refuza sânul drept de ce oare??? Am ajuns cu ea la pediatra nu are nimic la urechi și totuși de ce??? Mă simt aiurea tare când văd ca plânge la sânul drept...offff a plâns între.o zi de foame....eu îi dădeam sânul drept ea nu vroia, până să.mi dau seamă k la celelalt mânca fără să respire de foame...sper să nu se înțarce de la un sân :(((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, si a mea refuza dar sanul stang...nu stiu de ce, dar o pacalesc, o tin putin la dreptul si dupa ce o ridic sa scoată aerul o mut la stangul, unde nu ii place. O pun la stangul cand e adormita, mai mult noaptea. Uneori o pun in aceiasi pozitie ca la dreptul, adica asezata pe partea care vrea ea, pe o perna. Doar ca în felul ăsta nu mai pot respecta regula cu golirea sanului si alternarea acestora.

la noi durează de mai mult de o saptamana, dar sper sa ii treaca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...