Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

AlinaSv, Silvi, este foarte posibil, ca sanul pe care il refuza acum sa fi fost pe partea pe care v-a fost mai incomod sa alaptati si, prin urmare, fara sa realizati, l-ati pus mai rar, mai putin acolo. Prin urmare, nici lapte nu mai era la fel ca la celalalt. Si atunci copilul il refuza. 

Se mai poate sa fie sanul mai mic ( se stie ca orice femeie are asimetrie fireasca a sanilor, asimetrie mai mult sau mai putin vizibila) cu glanda mai putin dezv. si deci care produce mai putin lapte. Sau, din contra, sanul cu mai multe canale desfundate, pe care laptele vine cu presiune mai mare si ei se ineaca.

Pt. a nu ramane fara lapte la acel san, daca vedeti ca nici dupa tertipuri si insistente nu il primeste, atunci puneti pompa macar de 5 ori pe zi...

Eu am avut o pacienta care a ramas cu alaptatul doar la un san. Si... a reusit sa alapteze exclusiv doar din acel san. Nu cred ca e foarte comod si nu stiu cum gasesti sutien cu marimi diferite la cupe, dar se poate.

Sper ca voi sa reusiti sa identificati problema si, daca e posibil, sa o depasiti. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kitty, asa si Toma....nu pare sa il incomodeze dar nici nu e incantat. Am zis ca mai incerc odata de doua ori si daca tot asa fara reactie este lasam innotatul pe mai tarziu.

Eu sunt putin panicata. Ieri am fost in vizita la finutul nostru de 1 an si 2 luni, ieri era ok nu avea nimic iar azi a facut febra mare 39.5.... Si Toma in seara asta a avut o stare febrila cu temperatura 37.8. L am tinut un pic mai dezbracat, baita I am facut o mai calaie si cand l am pus la somn avea 37.5. O sa ma trezesc peste noapte sa il mai verific. Din cate stiu virusii au o perioada de incubatie de 2 zile...maine s ar face 2 zile de cand a intrat in contact cu baietelul bolnav. Doamne sper sa nu fi luat nimic, cand il vad asa mititel mi se rupe sufletul daca s ar imbolnavi. 

Sper sa treaca primavara asta cu toti virusii ei si sa fie toti bebelusii bine.

Va pup mamici si bebici si sa aveti o noapte linistita :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața

 

 Super scumpei bebeii în colăcel. Mă gândesc să ii iau si eu lui David. 

 

Miruna sper să fie totul bine și bebe Toma să nu fi luat virusul. Al meu a fost mucos vreo 2 săptămâni, abia de 2 zile nu mai are nimic. 

 

La noi a fost prima noapte când David nu s-a trezit pentru papă deloc, a mancat aseara pe la 9 și ceva, după băiță, și s-a trezit la 5:30 azi dimineata, nu mi-a venit să cred, m-am uitat de mai multe ori la ceas să văd dacă e adevărat. Sper să nu fi fost doar o întâmplare și să continue așa, vedm la noapte. Nu m-am mai simțit așa odihnită de mult. 

 

Marya cum a fost în deplasare ? A dormit Sophia? 

 

Silvi mă bucur ca ecografia a ieșit bine și te-ai liniștit .

 

Va pup, o zi buna

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună  dimineața mămici,

Ce bine e sa te trezești o dată pe noapte! Altfel privești viața a doua zi [:)] .

Elizabeth continuă să se trezească foarte des. A dormit mult mai bine în primele două luni. Îmi place sa cred ca e la puseul de 3 luni cu trezirile astea din ora în ora+foiala de rigoare și ca nu își stabilește un astfel de pattern de somn. Ar fi foarte dificil, mai ales că rămân și fără ajutor de săptămâna viitoare.

Ieri am fost în plimbare pe la palatul Buckingham și London Eyes, adică mers cu tren plus schimbat vreo 2 metrouri. Sper sa nu fi contactat vreun virus ca nu prea îi place în cărucior și a trebuit sa o mai țin în brațe prin metrou. Și a bătut și un vânt! !!!!! Am zis sa o plimb puțin pe soacră și îmi doream sa mai ies și eu din casă, ca o iau razna făcând același lucru zi și noapte.  

Acum doarme la sân. Cam jumătate de ora durează somnul de zi. În rest, plimbată în brațe. Nu-i mai place leagănul sau statul pe spate. Copilașii voștri cum stau ziua?

O zi ușoară, mămici  [pup] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ce bine ca v ati plimbat. Cred ca ti a prins foarte bine iesirea. Poate nu a luat nimic micuta, oricum nu prea avem cum sa evitam virusii astia...ca poate lua si daca stai 5 min afara si daca stai 3 ore...eu vreau sa treaca si luna martie cu toti virusii ei.

Toma ziua prefera sa stea pe spate ca sa poata da din picioruse. In leagan nu sta decat 15 min....apoi incepe sa scanceasca. Doar seara de la 7 pana la 8 cand facem baita vrea in brate

...dar tinut cu fata spre exterior, nu oricum. Eu ii zic ca are fitze de bebelus :))

Si o poza cu pozitia in care prefera sa stea seara.

post-136038-0-71530000-1456749459_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...