Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna mamici.La multi ani,dragi mamici,de 1 Martie.O primavara plina de soare,ca da iesiti cu bebeii la plimbare.Noi am trecut de puseul de 3 luni.Al meu vroia numai la san,numai in brate,nu se linistea altfel.Si era marait tot timpul.Eu ii fac baita o data la doua zile.Ziua adoarme leganat pe picioare,iar noaptea doarme langa noi ,in pat.Va pupacesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, mamici si pitici! Ce faceti? Cam putina activitate pe forum zilele astea...se vede ca a venit vremea buna. Speram ca sunteti bine.

Marya, ma gandram zilele astea la Sophia. Cum mai e cu voma? A mai vomitat? 

Fetele care lipsiti, ce mai faceti? Miha, Ivbaby, Enadera mai dati de veste sa stim ca sunteti bine.

Noi azi facem 3 lunite minunate. 

Fetelor, stiti ca in jurul varstei de 4 luni este prima regresie a somnului...pfff nici nu trece bine puseul de 3 luni ca vine regresia somnului, puseul de 4 luni. Trece asa repede timpul, nici nu stiu cand au trecut deja 3 luni, cand imi amintesc ce pisoi mic era cand l am nascut...acum e asa maricel. Am inceput sa ii scot body uri noi, el este cumva intre 62-68 cm. 

Cresc puiutii nostrii.

Va pupam dulce si va dorim o zi frumoasa si insorita :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi mamici  [flo2]

Miruna..multumim pt intrebare... a avut momente cand nu a mai vomitat asa mult..

Momente cand iar a vomitat... de exemplu aseara a papat si cand sa dea aerul afara a vad o groaza de laptic...i-am dat-o lu' tati sa o tina in brate sa ma schimb eu si cand colo...inca o tura.l-a facut fleasca si pe tati.

Seara nu reusesc sa o fac sa dea aerul afara. Adoarme dupa ce papa si daca o tin pe umar se trezeste si plange rau de tot si de cele mai multe ori nu da nici aerul afara.

Aseara a dormit de la aproape 10 pana la 2.30. S-a fastacit putin intre timp dar nu s-a trezit pt papa. A mancat apoi si in 10-15 min somnic inapoi...pana la 5 cand s-a trezit si dupa ce am schimbat pampersul a inceput sa urle. O ora a plans non stop. S-a trezit si tati si faceam cu randul ture cu Sophia prin casa. A reusit el sa o calmeze si a adormit la el in brate ( in pozitia in care era Toma in brate la tine in poza).  De la ce o fii fost criza asta de plans...nu am idee ( tati radea ca de la prea mult somn)

De duminica e tare mofturoasa... la inceput ma gandeam ca ar putea fii de la vaccin dar deja e miercuri si nu cred ca se lungea atat starea ei de agitatie de dupa vaccin. Puseu nu stiu...abia pe 12 facem 3 luni...sa incepem asa devreme cu puseul?

Cat despre hainute...si noi in 62 nu prea mai incapem... :)

Asteptam vesti bune de la Miha, Bluekidoo si fetele care nu au mai scris de ceva timp.

Va pupacim dragele nostre  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mulți ani, Toma! Sa fii sănătos, mâncăcios și noaptea somnoros!

E o vreme urâtă în Londra. Nu pot ieși la plimbare cu fetița,  așa că toată ziua ne învârtim prin casă, ii arat toate ungherele, îi cant, ne uitam pe cărți, manevram  jucăriile și încerc să o adorm la interval de maxim 2 ore. Pana acum mi-a ieșit fără prea mult scandal.. doar brațele mele sunt epuizate...Nu-i place in wrap:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marya, e posibil sa fie puseul de 3 luni mai devreme...si Toma urla inainte de somn de mi se rupe mie sufletul....eu am noroccu sistemul de purtare ca se linisteste daca il pun in el si adoarme...apoi il scot usor si il pun in patut. 

Pfff noi cu iesitul e afara avem o problema...ca doarme afara si isi strica programul de somn apoi..si sincer prefer sa doarma in casa decat afara. Azi I am dat peste cap somnul din cauza iesitului....si acum ne chinuim pana la baita ca plange :(suntem si singuri acasa...tati vine tarziu de la munca...deci o seara grea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...