Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

La mulți ani, Toma! Sa fii sănătos, mâncăcios și noaptea somnoros!

E o vreme urâtă în Londra. Nu pot ieși la plimbare cu fetița,  așa că toată ziua ne învârtim prin casă, ii arat toate ungherele, îi cant, ne uitam pe cărți, manevram  jucăriile și încerc să o adorm la interval de maxim 2 ore. Pana acum mi-a ieșit fără prea mult scandal.. doar brațele mele sunt epuizate...Nu-i place in wrap:(

Dana, nici Toma nu mai vrea in wrap ca nu isi poate misca picioarele...eu am o manduca si are pucioarele libere in ea. E foarte utila cand vrea a stea numai in brate ca se distribuie greutatea lui si nu ma doare spatele. Poza mai jo

post-136038-0-37987300-1456934821_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

https://www.stokke.com/DEU/de-de/babytragen/stokke-mycarrier/2393.html Noi avem hamul asta de la Stokke... oare este ok pt Sophia sau este prea mica ? Ce credeti?  Pe net scrie ca este si pt nou nascuti. Sotul zice ca e mica si pare ca sta in el ca si cum ar sta in fund. Pana acum nu l-am folosit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://www.printesaurbana.ro/2014/04/purtati-va-bebelusii-dar-nu-oricum.html

Marya, uite un articol despre purtarea cotecta a bebelusilor. E destil dr lung...mai spre sfarsit scrie despre sistemele de purtare.atata timp cat pozitia micutei este ergonomica, cu fata la parinte, picioarele fac litera M cu fundul sigur bebele sta comod. 

Eu sunt mare fana a sistemelor de purtare, cred ca v am mai zis. Si toti bebelusii adorm foarye repede in ele( daca sunt ergonomice, repet). Pt mine manduca este solutia atunci cand nu il pot adormi altfel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mary, nu ma pricep dar pare ok pentru ca are suportul acela ca sa ii tina capul.

Miruna, cred ca si eu ii voi cumpara o manduca, caci on wrap nu vrea sa stea. Dar daca face la fel si cu manduca? Cred ca trebuie sa probez cu ea, sa vad daca sta...

Eu am o mare problema, aseara am intepenit de spinare. Nu ma mai puteam misca, nu am reusit sa o alaptez, era si Alex foarte agitata..a reusit cred sa manance vreo 5 minute si a adormit-o taica-su. Azi noapte la 4 m-am incapatanat si am luat-o in brate, cu dureri groaznice dar m-am bucurat ca manca bine...asta pana m-a facut fleasca din cap pana in picioare, asa de urat a vomat. Acum ii dau culcata sa manance, dar nu stiu cum am sa ma descurc daca nu o pot ridica, avand in vedere ca si pe mine m-am ridicat cu greu din pat si ca sa ajung la baie m-am tinut de pereti.. 

Trebuie sa vad ce medicamente sau creme am voie, ceva cu efect imediat. Nu imi permit acum fizioterapie, ca trece durerea in timp, si eu nu il am..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, imi pare rau ca te simti asa rau. Intr-adevar e bine sa probezi inainte sistemul de purtare. Eu am luat manduca de la o prietena cand eram gravida. Am multe prietene cu bebelusi care au fost purtati...sincer nu am auzit pana acum vreun caz sa nu strea in el. Din cate stiu la targurile de bebelusi se pit proba, cei de la Pufu shop stiu ca au stand pe la targurile de bebei.  Eu sunt 100% sigura ca micutei tale ii va placea in manduca. Sta aproape de tine,ii tine cald si chiar si afara e super ok ca e protejata de vant si fiind lipita de tine nici nu ii e frig. Plus ca si pt tine e mult mai comod decat atunci cand o tii in brate, chiar nu simti greutatea. Eu as pune sistemul de purtare in capul listei de necesar pt bebe. Nu stiu ce m as fi facut fara manduca in perioada asta in care nu reusesc sa il adorm altfel pe Toma. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici..

Theo imi pare rau ca nu te simti bine...si eu ma mai trezesc intepenita cateodata ( am un inceput de hernie de disc). Imi vine si mie sa plang cateodata cand vad ca mandra mea vrea numai in brate si eu sunt terminata dar...

Miruna...multumesc mult pt articol :*

Kitty...totul este ok? Nu ai mai intrat de ceva timp

Sophia a inceput sa doarma noaptea mai bine...yuppi...sper sa nu ma bucur degeaba si sa revina la vechile obiceiuri.

Va pupacim :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici..

Theo imi pare rau ca nu te simti bine...si eu ma mai trezesc intepenita cateodata ( am un inceput de hernie de disc). Imi vine si mie sa plang cateodata cand vad ca mandra mea vrea numai in brate si eu sunt terminata dar...

Miruna...multumesc mult pt articol :*

Kitty...totul este ok? Nu ai mai intrat de ceva timp

Sophia a inceput sa doarma noaptea mai bine...yuppi...sper sa nu ma bucur degeaba si sa revina la vechile obiceiuri.

Va pupacim :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici..

Theo imi pare rau ca nu te simti bine...si eu ma mai trezesc intepenita cateodata ( am un inceput de hernie de disc). Imi vine si mie sa plang cateodata cand vad ca mandra mea vrea numai in brate si eu sunt terminata dar...

Miruna...multumesc mult pt articol :*

Kitty...totul este ok? Nu ai mai intrat de ceva timp

Sophia a inceput sa doarma noaptea mai bine...yuppi...sper sa nu ma bucur degeaba si sa revina la vechile obiceiuri.

Va pupacim :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi.am cumpărat un wrap tesut... E ok ne învățam cu el...o pun câte puțin ziua să se obișnuiască, mai greu până mă învăț să.l leg...și e cam aiurea dar e o chestiune de timp până mi se da mâna...

La noi toate îs aiurea. ..băiețelul nu mai scăpa de diaree, a scăpat de febră, azi i.am dus scaunul la laborator...a venit la el la grădiniță copil cu febră diaree și s.au îmbolnăvit foarte mulți...mame inconștiente...ma abtin cu greu să nu merg să fac un scandal la grădiniță....

În rest suntem bine... Bubulina noastră crește frumos...mai un mârâit se sperie și plânge când țipa fratisu prin casă... Doarme bine după băiță..deci băiță zilnic...avem cojițe în căpușor dar le ignorăm.,..

Mă bucur ca sunteți bine...theo sănătate multă, să treacă repede durerile..,...

Va pupăm

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...