Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Minuni de Decembrie 2015


Recommended Posts

Buna seara mamici.

Alexandra s-a invinetit in jurul gurii. A mai patit cineva?

S-a intmplat dupa baie. Am facut baie cu colac, apa cu un grad mai calda ca de obicei, s-a jucat si miscat destul de mult, pana a obosit si se auzea ca gafaie. Am luat-o in brate si a inceput sa planga tare, i-am scos colacul si cand am pus-o pe masa de infasat era vanata si aproape adormita. Cred ca in 2-3 minute a prins culoare, in cel mult 5 si-a revenit complet. Am luat temperatura 38.1, si dupa 10 minute la fel, si i-am pus jumatate de supozitor paracetamol.Mi-am dat seama apoi ca probabil am gresit, ca era prea repede dupa baie si ca nu trebuia sa rup supozitorul ca nu se stie unde e substanta, nu? La jumatate de ora avea 36.8 si a mancat.

Ce poate fi totusi?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Buna seara mamici. Alexandra s-a invinetit in jurul gurii. A mai patit cineva? S-a intmplat dupa baie. Am facut baie cu colac, apa cu un grad mai calda ca de obicei, s-a jucat si miscat destul de mult, pana a obosit si se auzea ca gafaie. Am luat-o in brate si a inceput sa planga tare, i-am scos colacul si cand am pus-o pe masa de infasat era vanata si aproape adormita. Cred ca in 2-3 minute a prins culoare, in cel mult 5 si-a revenit complet. Am luat temperatura 38.1, si dupa 10 minute la fel, si i-am pus jumatate de supozitor paracetamol.Mi-am dat seama apoi ca probabil am gresit, ca era prea repede dupa baie si ca nu trebuia sa rup supozitorul ca nu se stie unde e substanta, nu? La jumatate de ora avea 36.8 si a mancat. Ce poate fi totusi?

 

Off draga de ea..

 O pupam dulce pe Alex !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo - poate a strans-o colacul din cauza agitatiei si a facut hipoxie. Saracuta de ea. Banuiesc ca si tu te-ai speriat rau. Noi nu-l lasam sa se agite prea mult de frica sa nu-i intre apa in gura.

Dany - La multi ani si petrecere frumoasa!!!

Silvi - La multi ani pt Crina. Sa fie sanatoasa si sa va aduca bucurii.

Alina - multa sanatate baietelului!

 

Va pupacim!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru raspunsuri. Colacul e largut , ne-am gandit ca s-o fi speriat ca a obosit tare si de aici plansul puternic...in timpul noptii temperatura a fost 37 si s-a trezit ca sa pape , deci totul notmal. Sper ca a fost doar un episod si nu se va mai repeta.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, imi pare rau pt micuta Alex. Eu cred ca plansul a fost de oboseala...sau s a speriat cand ati scos o din apa. Cu invinetirea guritei nu stiu ce sa zic, nu am patit si nu am auzit. 

Dany, la multi ani! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!

O duminica frumoada va dorim tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina SV, scaunul cu striuri de sange este tipic pt infectia bacteriana. La ex de coprocultura au kituri doar pt cei mai frecv agenti microbieni (E.coli, Shigella, Salmonella, etc). Deci, desi e infectie bacteriana, poate sa nu iasa nimic, nefiind niciunul din germenii amintiti. Si eu as fi recomandat antibiotic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Theo, ei se mai invinetesc asa la gurita (cianoza periorala), mai ales cand se agita (fie plangand, fie distrandu-se/ jucandu-se). Ar trebui sa fi observat asta si alta data. Daca, totusi ti se pare ca e ceva nou, care nu s-a mai intamplat pana acum si, daca se mai repeta si nu observi ca isi tine respiratia (uneori nu respira cand sunt prea preocupati de activitatile lor :) ), atunci ar fi bine sa o duci la o evaluare. Mai bine sa sufli si in iaurt. Dar, repet... Poate fi ceva normal, care sa nu fi observat tu pana acum.

In ceea ce priveste "febra"... e foarte posibil sa o fi incins-o tu in baie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf,  fetița mea doarme tare rău.  se trezește din ora în ora pentru sân iar dimineața, la 6:30 se trezește de tot. Și ziua devine din ce în ce mai dificil sa o adorm.

De ce si-o fi schimbat somnul dupa 3 luni?  Pana acum a fost oarecum binișor cu 4 treziri pe noapte. Plus ca nu o mai pot așeza pe pat, după ce adoarme la sân. Vrea numai în brațe. Cum atinge patul,  se trezește:(((((

La mulți ani, Dany, sa fii fericita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Alina SV, scaunul cu striuri de sange este tipic pt infectia bacteriana. La ex de coprocultura au kituri doar pt cei mai frecv agenti microbieni (E.coli, Shigella, Salmonella, etc). Deci, desi e infectie bacteriana, poate sa nu iasa nimic, nefiind niciunul din germenii amintiti. Si eu as fi recomandat antibiotic.
rezultatul analizei

10001622666.PDF

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...